Skocz do zawartości
VonV3in

Nieduze glosniki do pokoju

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pytam, czy zdajesz sobie sprawę, jak odpalisz realne Waty w pokoju 15m2? Przykładowo same KRK RP10.3 RoKit G4 B-Stockx2 to masz 600W!

Ja mam tylko 320W (https://sklepmuzyczny.pl/produkt/14754-resident-audio-m8.html) i są skręcone na 75%, a mam podobny metraż i ciężko wytrzymać, a ty jeszcze chcesz suba łupnąć? Hahaha, ok, sąsiedzi będą słuchać z Tobą. 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies pisali ze to jest 150 wat sztuka, po za tym mialem kiedys w tym pokoju podobnej wiekosci kolumny spisywaly sie niezle

Mysle o tych 10-3 bez suba bo tak po przemysleniu sprawy (jeszcze troche poczytalem) daja lepsze obrazowanie i stereofonię niz zestaw z subem

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NostradamuSek napisał:

 ty jeszcze chcesz suba łupnąć?

Nie chodzi tyle o głośność (która wynika nie tylko z mocy, ale też skuteczności), ale też rozciągnięcie pasma w dół. Inna sprawa, że przy aktywnych kolumnach 3 drożnych z 10" wooferem, to nie powinno być jakichś braków w szerokości pasma.

12 godzin temu, Kordian2 napisał:

Wlasnie sie zastanawiam nad czterema opcjami rokit 8 gen 5 x2 + subwoofer, rokit 7 gen 5 x2 + subwoofer (chyba najlepsza opcja),

Przy zestawach z subwooferem, jest trudno to poprawnie ustawić (odcięcie, faza/opóźnienia, wzmocnienie), by grało to na prawdę neutralnie. Problemu nie ma, przy systemach z subem ale ze sprzętową kalibracją (np. Genelec GLM), ale taki zestaw na kolumnach Genelec sprzętowo kalibrowalnych, będzie kosztował znacznie więcej.

4 godziny temu, Kordian2 napisał:

bez suba bo tak po przemysleniu sprawy (jeszcze troche poczytalem) daja lepsze obrazowanie i stereofonię niz zestaw z subem

Przy zestawie z subem nie będzie problemów z obrazowaniem ... pod warunkiem, że zostanie on poprawnie skalibrowany (a z tym jest problem, jak ma być robione "na ucho").

Co do tego "obrazowania" to im wyższej klasy zestaw, lepiej skalibrowany, w lepszym akustycznie pomieszczeniu, tym lepiej.

ps. generalnie koncentyki np. od KEF są świetne w generowaniu sceny 3D

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 08:29, Kyle napisał:

Nie chodzi tyle o głośność (która wynika nie tylko z mocy, ale też skuteczności), ale też rozciągnięcie pasma w dół. Inna sprawa, że przy aktywnych kolumnach 3 drożnych z 10" wooferem, to nie powinno być jakichś braków w szerokości pasma.

26 Hz-40 kHz SPL: 112 dB; wydajny wbudowany wzmacniacz klasy D o mocy 300W, waga: 15,9 kg - Takie dwa głośniki na 15m2 nie mogą źle i słabo grać.

Jak do tego jeszcze suba da to będzie rzeczy z podłogi zbierał :P.

Wiem po co suba się daje i przecież nie trzeba słuchać na maxa. W każdym bądź razie za 3kzł te trójdrożne KRK ROKIT RP10-3 G4 to naprawdę dobry deal.

Jak doda do trzęsienia suba to ma naprawdę sprzęt godny. Tym bardziej, że można go wykorzystać na różne sposoby z uwagi, że są aktywne.

 

Jak już kupisz to daj znać.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełnowymiarowe czy podstawkowe? Jeszcze taka watpliwosc mnie naszla, ten rokit 10-3 okazał się padaką duzo lepiej niz krk graja yamahy (w tej polce cenowej) jeszcze adam audio 8 tez graja przyzwoicie, moim zdaniem najlepiej yamahy.

Genelec po za moim zasiegiem na ten moment. Ale tak mysle jeszcze na 5 min przed zakupem czy nie poogladac tez podlogowek

My choice na ten moment to yamaha hs8 + sub hs8s

Edytowane przez Kordian2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On 7/28/2024 at 11:36 PM, NostradamuSek said:

Ja mam tylko 320W (https://sklepmuzyczny.pl/produkt/14754-resident-audio-m8.html) i są skręcone na 75%, a mam podobny metraż i ciężko wytrzymać, a ty jeszcze chcesz suba łupnąć? Hahaha, ok, sąsiedzi będą słuchać z Tobą. 😛

Wlasnie jak to jest z glosnoscia bo juz wszystkie rozterki te yamahy przeszly pozytywnie ale waham sie jeszcze ze wzgledu na glosnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co oznacza, że okazał się padaką, bo na pewno nie są. Słuchałeś też ROKIT 8 G5 i to samo? W każdym bądź razie z hamuj trochę opinię, bo to co piszesz jest nieobiektywne i nieprawdą.

No, ale to twoja kasa i wybór. Przyjmuję, że ci nie pasują i wolisz yamaha hs8, czy też ADAM AUDIO T8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko moja opinia wiekszosc komentarzy byla taka jak to opisalem moze troche zbyt dotkliwie to powiedzialem ale nie napisalbym tego gdybym sam tak uwazal , tu link 

 Mnie takie granie nie odpowiada powiedzmy wiec tak, ogladalem tez inne porownania i nowe krk wypadaja gorzej w kwestii basu od swoich starszych braci, autor filmu tez odpowiada ze jego zdaniem lepszy jest starszy model, tu link

Itd itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kordian2 napisał:

 

 Mnie takie granie nie odpowiada powiedzmy wiec tak, ogladalem tez inne porownania i nowe krk wypadaja gorzej w kwestii basu od swoich starszych braci, autor filmu tez odpowiada ze jego zdaniem lepszy jest starszy model, tu link

Itd itd

Słuchałeś tych RP10-3 G4, ROKIT 8 G5 na własne ucho?

Co do głośności, to te yamahy powinny ci styknąć, tym bardziej, że jeszcze chcesz suba dać do pomieszczenia, ale te rokity na pewno będą głośniejsze. Pytanie, czy nie za mocne.

Jak sam nie posłuchasz, to naprawdę nie wiem, czy dane brzmienie ci podejdzie. Każdy głośnik gra inaczej, natomiast wszystkie proponowane ADAMY, YAMAHY, KRK będą grały bardzo dobrze i to jest w tych cenach topka. Jak dasz radę to "wypożycz" i posłuchaj w domowych warunkach.

Może okazać się, że np Presonus Eris Studio 8 + Subwoofer PRESONUS Eris Sub 8BT będą wystarczające.

Tego naprawdę jest sporo na rynku.

 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, sorry ze Cie wk***em ale juz jakis czas non stop ogladam te porownania to mi wyszla taka himera "padaka" sry. Ja podswiadomie wybieram taki bass jakiego duzo bede sluchal w swojej muzyce - w drum and bassie liczy sie szybki punktowy bass i ta yamaha wlasnie taki ma. Bede kupywal subwoofer troche pozniej i wlasnie dlatego wolalem wiedziec czego sie spodziewac, ale jak mowisz, ze ok to ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś? Wk.....ś? Nie. Czym? Po prostu prostuję co piszesz, że coś co jest bardzo dobre - nie jest padaką.

Ja polecam ci odsłuchać je w domu. Kilka setów różnych producentów. Taka możliwość jest na różne sposoby dostępna, w końcu chcesz wydać te 4-5kzł.

"w drum and bassie liczy się szybki punktowy bass" - 4,5,6,7 calowe mają, mogą mieć szybszy. Kwestia fizyki.

Posłuchaj od początku:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ta sprzętowa kalibracja to jest potęga. Na Genelec, pomimo umieszczenia w profesjonalnym studio, też robi sporą różnicę.

W tych ILoud zadziwia mnie to, że producent nie dał im wejścia cyfrowego.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...