Skocz do zawartości
frostmc

Co zrobić? Po przetaktowaniu pentiuma II komputer nie rusza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pentiuma II 800 mhz, podkręciłem go na częstotliwość fsb 124 mhz i nie chce sie włączyć, ekran pozostaje czarny, pozatym gdy tylko komp wyczuje prąd to odrazu sie włącza, nie moge ani włączyć normalnie ani wyłączyć.

Nie wiem za bardzo ocb z przestawianiem zworek na płycie głownej.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pentiuma II 800 mhz, podkręciłem go na częstotliwość fsb 124 mhz i nie chce sie włączyć, ekran pozostaje czarny, pozatym gdy tylko komp wyczuje prąd to odrazu sie włącza, nie moge ani włączyć normalnie ani wyłączyć.

Nie wiem za bardzo ocb z przestawianiem zworek na płycie głownej.

:?:

A skąd wziąłes takiego proca jak nigdy takich nie produkowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pentiuma II 800 mhz, podkręciłem go na częstotliwość fsb 124 mhz i nie chce sie włączyć, ekran pozostaje czarny, pozatym gdy tylko komp wyczuje prąd to odrazu sie włącza, nie moge ani włączyć normalnie ani wyłączyć.

Nie wiem za bardzo ocb z przestawianiem zworek na płycie głownej.

:?:

1.Niema procesrów PentiumII 800Mhz :wink:

 

2.Clear Cmos, koło bateri na płycie głównej jest zworka ,przestaw ja na 15sekund w inna pozycjie a póżniej ustaw w pozycjie w jakiej była orginalnie,na 100% pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjal baterie na 10 min wlaczyl go i wszystko powinno byc ok a puzniej wlorzyl baterie i znowu wszystko poustawial w biosie tak jak powinno byc.Jak to nie zadziala to morze zasilacz ci Strzelił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej to nei celek 800 bo mi celka 700 wykrywa jako p3 :)

Różnie bywa, brejdak cioteczny ma celine 600 czy 650 i jemu wykrywa jako PII a znowu u jak kumpel mai l Celine 700 to pokazywało mu PIII to już zalezy od płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten athlonek co teraz mam to jest moj 1 w zyciu :P zawsze jechalem na intelkach i powiem tyle... NIGDY !!!!! ALE TO NIGDY NIE KUPOWAC NA JAKIEGOS PANTIAKA PLYTY NA VIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten athlonek co teraz mam to jest moj 1 w zyciu :P zawsze jechalem na intelkach i powiem tyle... NIGDY !!!!! ALE TO NIGDY NIE KUPOWAC NA JAKIEGOS PANTIAKA PLYTY NA VIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja miałem Pentium III 650Mhz na Via Apollo Pro 133A i komp chodził zawaliście, super stabilnie i wydajność miałem wyższą niż kumple na innych chipsetach,w testach syntetycznych i 3DMark 99 i 2000 biłem inne kompy na głowe. A cha płyta była firmy BIOSTAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten athlonek co teraz mam to jest moj 1 w zyciu :P zawsze jechalem na intelkach i powiem tyle... NIGDY !!!!! ALE TO NIGDY NIE KUPOWAC NA JAKIEGOS PANTIAKA PLYTY NA VIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja miałem Pentium III 650Mhz na Via Apollo Pro 133A i komp chodził zawaliście, super stabilnie i wydajność miałem wyższą niż kumple na innych chipsetach,w testach syntetycznych i 3DMark 99 i 2000 biłem inne kompy na głowe. A cha płyta była firmy BIOSTAR.

hmm moze i tak... testy sa kijowe... ale napewno nie miales lepszych wynikow niz na BX 440!! w to juz nie uwierze. na tym BXie sie kreca najlepiej i najlepsza wydajnosc maja intele (oczywiscie te starsze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel jakimś programem podkręcił chipset NB na VIA (wcześniej zimny, po tweakowaniu gorący aż parzył) ale wydajnością bił każdebo i440 BX. wiem że bx to super chipset ale podkręcone via go powalało. niby FSB to samo co przed tweakiem ale takiego kopa płyta dostała że aż trudno uwieżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz moze cos dokladniej, co ten progs robil, moze jego nazwa, jakis link, wiesz ja z reguly nieufny jestem i takie opowiesci z miejsca miedzy bajki wkladam. [jakis kumpel jakims programem lol :lol: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten athlonek co teraz mam to jest moj 1 w zyciu :P zawsze jechalem na intelkach i powiem tyle... NIGDY !!!!! ALE TO NIGDY NIE KUPOWAC NA JAKIEGOS PANTIAKA PLYTY NA VIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ja miałem Pentium III 650Mhz na Via Apollo Pro 133A i komp chodził zawaliście, super stabilnie i wydajność miałem wyższą niż kumple na innych chipsetach,w testach syntetycznych i 3DMark 99 i 2000 biłem inne kompy na głowe. A cha płyta była firmy BIOSTAR.

hmm moze i tak... testy sa kijowe... ale napewno nie miales lepszych wynikow niz na BX 440!! w to juz nie uwierze. na tym BXie sie kreca najlepiej i najlepsza wydajnosc maja intele (oczywiscie te starsze :))

jesli chodzi o BX i wydajnosci to najlepsza plyta pod p3 albo p2 byly ABITY Be6-2 albo starszy bx6-2 - be6-2 byl na BX 440 ale jakos plyta wspomagala prace nieoficjalnej szyny 133 - specjalnie do OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Rulezz moze cos dokladniej, co ten progs robil, moze jego nazwa, jakis link, wiesz ja z reguly nieufny jestem i takie opowiesci z miejsca miedzy bajki wkladam. [jakis kumpel jakims programem lol  :lol: ]

na prawdę nie jestem w stanie powiedzieć jaki to był program. nie traktujcie tego jako regułę bo oczywiście seryjny BX bije każdy seryjny chipset VIA pod P2/3 ale ten kumpel ma lekko narombane we łbie i znęcał się nad tą płytą i nad Rivą TNT2 pro diamonda uzyskując na prawdę niesamowite wyniki. miałem z resztą jago wyniki w 3DMarkach i jego TNT2 goniła takie bydło jak GF 256 SDR !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tego typu tylko że ja do KT133A miałem memmory interleave enabler i po prostu był - sam wszystko miał ustawione.

kumpel sam coś ustawiał, jakieś wartości wpisywał jakby timingi.

skończmy temat mojego kolegi - to miała być tylko ciekawostka i nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie co i czy robił ale efekty widziałem i ... szok !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mkiałęm też VIA + PIII 650 i mi szła.

Ale GF2 + tuner TV były kłopoty zmieniłem na i815EPB i było dobrze.

PIIU 650@910 na ASUSie P3V4X na jakimś VIA

Na Gigabyte BX 2000+ miałem tylko 36-4x Mhz więcej.

Dopiero na 815 rozwinełem skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na prawdę nie jestem w stanie powiedzieć jaki to był program. nie traktujcie tego jako regułę bo oczywiście seryjny BX bije każdy seryjny chipset VIA pod P2/3 ale ten kumpel ma lekko narombane we łbie i znęcał się nad tą płytą i nad Rivą TNT2 pro diamonda uzyskując na prawdę niesamowite wyniki. miałem z resztą jago wyniki w 3DMarkach i jego TNT2 goniła takie bydło jak GF 256 SDR !!!

:arrow: to poco mowisz o tym jak niemozesz podac danych -> bajka [jak timingi wpisywal, o czym ty mowisz, deaseblowal program pozmienial w nim cos i jeszcze raz go kompilowal ?, bedzie link uwieze]

:arrow: widze porownanie rasowanego VIA do seryjnego BX, moze tak sprawiedliwosci troche AMD Rulezz, to dla ciebie tendencyjne widze, masz jakis kompleks czy cos, swego czasu porownywales krecona A do niekreconych P4 :lol:

:arrow: a co to ma do rzeczy ze mial narabane, wielkiego pola popisu nie mial, moze uwiezyles w jego bajki i sam je teraza glosisz, no bo co mogl zrobic....piszesz o soft, do tego kilka v+mhz, moze jeszcze jakies ustawionka, kurde gadanie z podziwem "znencal sie| :lol:

:arrow: Z TNT2 ameryki nie odkryles

:arrow: o/c TNT2 vs GF DDR, mozliwe w aplikacjach zaleznych glownie od CPU i GPU, malo od pamieci, tez ameryki nieodkryles, swoja drogoa znow AMD Rulezz style porownanie krecona TNT nie krecony GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...