Skocz do zawartości
Dawid4815

Wysoki FPS w grach, a mimo to brak płynności.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z niektórymi grami (Far Cry 6, Cyberpunk 2077, AC Valhalla).  Pomimo wysokiego FPS, gra nie działa płynnie. Np. wbudowany benchmark Cyberpunka pokazuje średnio 125 FPS, a podczas samej rozgrywki czuję, jakby było to niestabilne 30 FPS (mimo, że jest rzekomo te 100-120 FPS).

Far Cry 6 zaś działa płynnie gdy FPS przekroczy 100. Gdy oscyluje w wartościach typu: 80-90 FPS - ponownie: uczucie grania de facto w niestabilnych 30stu.

Temperatury GPU i CPU w normie (poniżej 80 stopni), sterowniki najnowsze, win 11 też. Problem występuje i z v-sync i bez, z limitem klatek i bez, niezależnie od ustawień graficznych. Mam RTX'a 4080, i7 13700H i 32 GB RAM (4800 MHz w trybie dual channel) oraz dysk SSD.

Edytowane przez Dawid4815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dawid4815 napisał(a):

Hej, mam problem z niektórymi grami (Far Cry 6, Cyberpunk 2077, AC Valhalla).  Pomimo wysokiego FPS, gra nie działa płynnie. Np. wbudowany benchmark Cyberpunka pokazuje średnio 125 FPS, a podczas samej rozgrywki czuję, jakby było to niestabilne 30 FPS (mimo, że jest rzekomo te 100-120 FPS).

Far Cry 6 zaś działa płynnie gdy FPS przekroczy 100. Gdy oscyluje w wartościach typu: 80-90 FPS - ponownie: uczucie grania de facto w niestabilnych 30stu.

Temperatury GPU i CPU w normie (poniżej 80 stopni), sterowniki najnowsze, win 11 też. Problem występuje i z v-sync i bez, z limitem klatek i bez, niezależnie od ustawień graficznych. Mam RTX'a 4080, i7 13700H i 32 GB RAM (4800 MHz w trybie dual channel) oraz dysk SSD.

Jaki monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, gregory_portman napisał:

Jaki monitor?

u panie to jest Laptok  

zakładam 16 cali i rozdzielczość 2560-1600 ? 

fakt autor wątku mógł by napisać jakiego Laptopa dotyczy problem - producent model.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Aorus 17h BXF

Ekran 17', 360 Hz, 1920x1080

Podkreślam: temperatury są w porządku. Większość gier (poza wymienionymi powyżej) nie ma problemu z płynnością i np. taki The Last of Us przy 80 FPS wygląda na 80 FPS, zaś np. Far Cry 6 przy 80 to koszmar. Gry zaktualizowane do najnowszych wersji, choć przy starszych wersjach problem miał tą samą intensywność.

Edytowane przez Dawid4815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem:

- aktualizacja sterowników (wszystkich, nie tylko karty graficznej)

- różne ustawienia pliku wymiany (bez, z, automatycznie sterowane przez system, ręczne itd.)

- v-sync włączony, wyłączony z poziomu Gigabyte Control Center i NVIDIA Control Center

- ustawienia domyślne sterowników NVIDIA

- różne tryby pracy laptopa: energooszczędny, domyślny, gamingowy, power

- aktualizacja Windowsa do najnowszej wersji

- włącz/wyłącz tryb gry w ustawieniach Windowsa

- zainstalowanie problematycznych gier na czystym Windowsie, tzn. bez zainstalowanych jakichkolwiek innych gier i programów (by nic zbędnego nie pracowało w tle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam maksymalną wydajność ustawioną globalnie. Próbowałem też bez tej nastawy i nic, bez widocznych rezultatów na plus/minus.

Mam wrażenie wręcz, że np.taka Valhalla płynniej działała na moim starym lapie, z RTX'em 2060. Choć tam było 35 fps średnio, a tu mam: 160 poza miastami, i ok. 80-100 w miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...