Skocz do zawartości
shakur_45

Plyta dwu procesorowa. Dla kogo. I po co ??

Rekomendowane odpowiedzi

ja tak sobie mysle ze na 2x xeon pIII to juz mozna poczte czytac !

ale jak by wsadzic z 1gb ramu to dalo by rade nawet pracowac w wordzie na duzych plikach takich po 100k !

a jak by dolozyc jeszcze troche ramu to nawet mozna bylo by jakiegos virtualduba odpalic !

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przerabialem temat duali, mialem dwa PIII i przecietnie soft potrafi wyciagnac max 170-180% normy. Mysle jednak ze w 3d lepszy jeden 2Ghz procek niz dwa 1Ghz czy nawet 1.2Ghz, zwlaszcza biorac pod uwage fps-y w viewportach. Aby sie nie zawiesc trzeba sprzet dopasowac do softu tzn. troche popracowac i poznac program. Czesto jest tak ze sam program dziala korzystajac z dwoch prockow ale 95% pluginow juz nie i wtedy problem.

Jezeli chodzilo ci o rendering to taniej kupisz dwa procki 1 GHz niz jeden 2GHz a wydajnosc i tak w renderingu moze byc lepsza. Jezeli ktos sie bawi w 3dmax lub viz i ma troche kasy to plyta dwuprocesorowa jak znalazl. Sam bym sobie taka kupil-gdybym tylko mial kaske :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris:

 

Testowales w Q3 z wlaczona obsluga MP ?

Hmm nie - ale gdzies instalke od q3 chyba mam i o ile nie potrzeba jakichs czarow wyprawiac, instalowac innych drv od grafy

czy jeszcze cos innego to jak powiesz jak/co/gdzie wlaczyc to moge zainstalowac i przetestowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz przerabialem temat duali, mialem dwa PIII i przecietnie soft potrafi wyciagnac max 170-180% normy. Mysle jednak ze w 3d lepszy jeden 2Ghz procek niz dwa 1Ghz czy nawet 1.2Ghz, zwlaszcza biorac pod uwage fps-y w viewportach. Aby sie nie zawiesc trzeba sprzet dopasowac do softu tzn. troche popracowac i poznac program. Czesto jest tak ze sam program dziala korzystajac z dwoch prockow ale 95% pluginow juz nie i wtedy problem.

Jezeli chodzilo ci o rendering to taniej kupisz dwa procki 1 GHz niz jeden 2GHz a wydajnosc i tak w renderingu moze byc lepsza. Jezeli ktos sie bawi w 3dmax lub viz i ma troche kasy to plyta dwuprocesorowa jak znalazl. Sam bym sobie taka kupil-gdybym tylko mial kaske :)

Nie ma takiej sytuacji gdzie 2X=1X+1X. To jest ideal, do ktorego malo komu udaje sie zblizyc. Mam oczywiscie na mysli rendering a zrozumiesz to jak zainwestujesz w duala. Dziwi mnie czemu ludzie tworza czy tez powielaja jakies dziwne legendy. Wbrew pozorom najwiekszym dobrodziejstwem plynacym z tego typu sprzetu wcale nie jest sumaryczna wydajnosc procesorow a wspomniana wyzej wielowatkowosc. Oczywiscie przecietnego uzytkownika nie stac na np. Renderdrive-a czy Pure3D i stad glownym kryterium podczas zakupu duala jest szybkosc renderingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników którzy wykonują operacje wielowątkowe, tzn. kompresja do Divx (oddziela dla dzwięku i dla obrazu). (jeśli sie nie mylę... :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowales w Q3 z wlaczona obsluga MP ?

Hmm nie - ale gdzies instalke od q3 chyba mam i o ile nie potrzeba jakichs czarow wyprawiac, instalowac innych drv od grafy

czy jeszcze cos innego to jak powiesz jak/co/gdzie wlaczyc to moge zainstalowac i przetestowac :)

 

Ja to robilem tak dawno ze nie pamietam :) ale znajde. Jedna komenda w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej sytuacji gdzie 2X=1X+1X. To jest ideal, do ktorego malo komu udaje sie zblizyc. Mam oczywiscie na mysli rendering a zrozumiesz to jak zainwestujesz w duala.

Czasy uzyskane na dualu byly prawie o polowe krotsze, niz na jednym procku - stad przyblizylem do rachunku 1+1=2. Wiadomo, ze dokladnie taka wartosc jest nie do uzyskania. Ale w przypadku renderingu, gdze podzial procesu na dwa jest wyjatkowo prosty, jest dosc blika prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat do kompresji wideo wieloprocesorowość nie jest szczególnie przydatna, b.mało softu to obsługuje.

Ale jednak sa takie ktore obsluguja :)

Vidomi znam, jakie są inne enkodery divx z MP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...