Skocz do zawartości
da hood

Czy mozna miec w kompie 3 kości ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w komputerze 1 kość ram poniewaz moja 2 sie zepsuła. wiec chce kupic ramy z innej firmy (16gb) i czy mozna wlozyc do slotow na ram 3 kosci (1 z goodram i 2 z kingsotna tyle samo gb i mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry pomysł. Będzie działać ale zamiast dual channel będziesz mieć najprawdopodobniej single channel. Istnieje coś takiego jak flex mode gdzie 2 identyczne kości pracują w dualu a jak przekroczysz zapotrzebowanie na ram i system zaczyna korzystać z 3 kości to wraca wszystko do trybu single channel. Niektóre czipsety np. X99, X299 obsługują triple channel ale wtedy miałbyś 8 slotów na pamięć (pomijam 6 slotowy X58 bo to już antyk). Na Twoim miejscu albo dokupiłbym drugą kość o tej samej pojemności co pierwsza (najlepiej identyczna jak nie ma to coś podobnego od tego samego producenta) albo sprzedał to co masz i wrzucił 2x8GB czy 2x16GB w dualu.   Jaką masz płytę główną i procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, karro napisał:

To raczej dotyczy 2 kości czyli np 8 i4 a i tak wydajnosc jest w polowie miedzy single a duall chanell a nie single

8+4 to chyba asynchroniczny dual channel. Robiłem niedawno coś takiego, kolega miał starego kompa i 1 kość 16GB (płyta z 2 slotami) a mi walała się po domu kość 1x8GB. Dołożyłem te 8GB  i teraz system pokazuje dual i system działa szybciej. Dwie różne kości różnych producentów i prędkości (pierwsza 16, 2666MHz noname druga 8, 3200MHz kingston) wszystko śmiga bez problemu na i5 6600 oczywiście na 2666MHz. Dlatego myślę że dorzucenie drugiej kości (nawet innej) powinno wstać i działać dobrze. Tylko z tego co czytałem jak się robi akcje typu 8+4 albo 16+8 to większa pojemność wkładamy w 1 slot. Po przekroczeniu pojemności tej kości np. 16GB wydajność spada praktycznie do wartości single channel. Może się niejasno wyraziłem w poście wyżej. Mogę go poprosić o jakieś testy w Aida64. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem testy i wydajność jest pomiędzy single a duall a 3 kośćmi to będzie jeszcze lepiej,być może bez strat.Są testy na YouTube z miksów np 2x4 albo 3x4 gb

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...