Skocz do zawartości
moozg

Jaki zasilacz cichszy od Modecom Volcano 750? ~ 500PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zakupiłem zestaw jak poniżej:

 

 ASRock B650M-HDV/M.2

 AMD Ryzen 5 7500F, 3.7 GHz, 32 MB,

 CPU Arctic Freezer 36 CO

 Sapphire Nitro+ Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6

 Lexar NM620 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe

 Modecom Volcano 750W

 Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30

 Genesis IRID 505 V2 MIDI TOWER

 

Podczas pracy z małym obciążeniem wentylator  procesora oraz karta graficzna są bezgłośne natomiast irytuje mnie szum zasilacza, (jest cicho ale jednak go słychać) podczas większego obciążenia jako pierwszy wchodzi na wyższe obroty. Zastanawiam się na wymianę na coś z funkcją chłodzenia hybrydowego. Czy ma to sens? Czy Seasonic FOCUS GX-750 ATX 3.0 750W będzie cichszy? Lub coś innego? Pozdrawiam

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, karro napisał:

Rozlacz mu podnoszenie rpm

hmmm , a gdzie znajduje się ten owy przełącznik ? 

bo patrzajać po zdjęciach czy wersja "80 Plus Bronze" czy "80 Plus Gold" takowego nie posiada ...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, karro napisał:

po kabelku od radiatora i sie znajdzie

już widzę jak przykładowy "Kowalski" rozkręca zasilacz w celu dokonania modyfikacji 

skoro już sugerujesz taka poradę, to zakładam że nie jest ona wyssana z palca, tylko konkretnie na takim zasilaczu przeprowadzałeś udana taka modyfikacje ?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poszukam tego MSI w dobrej cenie, widzę, że ma same dobre opinie zamówię i zobaczę czy będzie różnica

Co do rozkręcania i modyfikacji Modecoma to nie wchodzi w grę, jak MSI się sprawdzi to go oddam, cały zestaw dotarł do mnie w piątek mam jeszcze trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego MSI A850G. Jestem bardzo zadowolony, zasilacz jest bezgłośny również podczas obciążenia. Tym sposobem cały zestaw ma dużo lepszą kulturę pracy. Cena ponad dwukrotnie wyższa od Modecoma, ale moim zdaniem było warto. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...