Skocz do zawartości
szary_wolf

Czy synchronizacja profilu firefoxa jest bezpieczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Korzystam z Firefoxa i mam takie pytanie. Do tej pory nie bawiłem się w żadną synchronizacje konta mojego w firefoxie bo niepokoiła mnie myśl że moje dane(zakładki, rozszerzenia a przede wszystkim hasła) latają sobie po necie. Ale ostatnio czytałem na stronie mozilli że właśnie synchronizacja jest bezpieczniejsza bo że niby jest profil szyfrowany itd.

Więc co jest lepsze? Bardziej bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Korzystam z Firefoxa i mam takie pytanie. Do tej pory nie bawiłem się w żadną synchronizacje konta mojego w firefoxie bo niepokoiła mnie myśl że moje dane(zakładki, rozszerzenia a przede wszystkim hasła) latają sobie po necie. Ale ostatnio czytałem na stronie mozilli że właśnie synchronizacja jest bezpieczniejsza bo że niby jest profil szyfrowany itd.
Więc co jest lepsze? Bardziej bezpieczne?

Synchronizacja profilu w ff jest ok, ale żadnej przeglądarce nie zaufałbym zapisując tam swoje hasła. Te ostatnie tylko w menadżerze haseł. Kiedyś używałem last pass, ale ich spadki z brakiem bezpieczeństwa i polityka logmein spowodowały że szczęśliwie wyemigrowałem lata temu do Bitwardena. Cała moja rodzina używa i gdzie mogą to włączają 2fa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do firefoxa, da się w nim jakoś wyłączyć te ciągłe powiadomienia o aktualizacji które wyskakują w prawym górnym rogu po każdym włączeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się też ustawić autoryzacje dwuetapową pod vivaldi i opere. Także chyba nie potrzebuje bit wardena czy jakikolwiek inny menadzer zewnętrzny. Tak sądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Bitwarden jest niezalezny od platformy. Mozesz go miec tez w telefonie. Jako ze jest tez niezalezny od przegladarki, mozesz miec te same hasla w dowolnej przegladarce. Przydatne jak lubisz korzystac z kilku lub przelaczac sie od czasu do czasu. Osobiscie uzywam FF, Vivaldi i Edge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...