Skocz do zawartości
HiSpect

Lexar NM790 pod B550?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem w/w dysk i zastanawia mnie w który slot na TUF GAMING B550-PLUS powinienem go wsadzić? Na chwilę obecną włożyłem go w slot 32Gb/s M.2 support PCIe 4.0 x4 & SATA mode ale nie osiąga nawet połowy deklarowanej prędkości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy do czego sluzy SSD, jak do obrobki wideo, to moze byc roznica, ale jak dysk systemowy, to roznica pomijalna. Patrz w testach na probki 4kB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, jeżeli masz wartości w okolicach 6k/2-3k to jest bardzo dobrze. Lexary nie są jakieś wybitne pod kątem prędkości. To solidne średniaki a nie topka, więc deklaracje labo na plikach 512mb można sobie w bajki wsadzić 😄 a osadzony masz dobrze, także to nie slot. To dysk. A raczej marketing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się to w ten sposób, deklarowane prędkości przez producenta to 7400/6500

image.png.0afb1cce505ecb56d4fea62735792edd.png

 

Edit: Zdaje się, że producent na swojej stronie machnął się w infografice jeśli chodzi o te dwa sloty m.2. Patrząc na inne infografiki i instrukcję slot obsługujący dyski 4x4 to ten pod CPU...

Edytowane przez HiSpect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś słabo. On powinien być podobnej wydajności co mój 980pro ale mu sporo brakuje. Podobny config... Nie grzeje ci się jakoś mocno?

mój 980 po prawej (gra w tle)

ssd.jpg

 

edyta: dysk powinien być w górnym gnieździe tym nad GPU / bliżej CPU

Edytowane przez bamboocha
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to na 3.0 a nie 4.0.Poza tym cristal mark nie ma zadnego znaczenia.Dysk sprawdzasz kopiuj wklej

 

Tu crucial p3 plus

Cristal mark vs real

Crucial-P3-Plus-1TB-CrystalDiskMark-8GB.

Lohhhhwwwwwwww-Copy.png

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.02b214fa861267b418737c164a482a28.png

Wynik po przekładce. Nie polecam sugerować się oficjalną stroną Asusa przy sprawdzaniu portów :|

Bardzo dziękuje za pomoc Panowie, jeszcze zapytam czy uważacie że powinienem przenosić system na ten nowy dysk jeśli w tej chwili stoi na crucial ct500p2ssd8? Ma to jakieś znaczenie w przypadku gier jeśli system będzie na wolniejszym dysku, a sama gra na szybszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe ma to wielkiego znaczenia.Wiekszosci gier starcza  odczyt na poziomie 30MB/s,natomiast responsywnosc systemu powinna być wieksza na nowym

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2024 o 23:58, HiSpect napisał(a):

image.png.02b214fa861267b418737c164a482a28.png

Wynik po przekładce. Nie polecam sugerować się oficjalną stroną Asusa przy sprawdzaniu portów 😐

Bardzo dziękuje za pomoc Panowie, jeszcze zapytam czy uważacie że powinienem przenosić system na ten nowy dysk jeśli w tej chwili stoi na crucial ct500p2ssd8? Ma to jakieś znaczenie w przypadku gier jeśli system będzie na wolniejszym dysku, a sama gra na szybszym?

A to ciekawe, nie czytałem specyfikacji płyty ale w takim układzie zapewne obsadzony pierwotnie slot musi się dzielić z GPU i jak masz GPU 4.0 to dysk Ci zwalnia kontroler 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...