Skocz do zawartości
fenikstomek

PC za 15000,00 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym złożyć zestaw komputerowy oparty na AMD Ryzen 9 7950X3D z płytą MSI.
Mój budżet to 15 000,00 zł.
Mam monitor MSI MPG 271QRX QD-OLED już kupiony.
Poproszę o pomoc w doborze pozostałych części komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę zmień na MSI MAG X670E TOMAHAWK, chłodzenie Arctic Liquid Freezer III 420 bo jest nawet tańsze niż 360. Widziałem na innym forum że to bardziej do pracy, więc jak potrzebujesz więcej RAM to możesz spróbować 2x48GB, jest szansa że ruszy, w odróżnieniu od 2x64GB gdzie jest czasem z tym problem. Kosztem słabszej grafiki, bo cena te kilka stówek większa. Reszta to tam kwestia uznania, może być, można też zmienić na coś lepszego aczkolwiek nie wpłynie to na wydajność.

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Płytę zmień na MSI MAG X670E TOMAHAWK

Nic mu to nie da.

Godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

chłodzenie Arctic Liquid Freezer III 420 bo jest nawet tańsze niż 360

Mhm, przy tym CPU to i tak nie będzie różnicy żadnej bo ma problem z odprowadzaniem ciepła. Mało tego znajdź obudowę która przyjmie mu 420 na topie beż żadnych kombinacji.

 

Godzinę temu, Bonusso3 napisał(a):

Widziałem na innym forum że to bardziej do pracy, więc jak potrzebujesz więcej RAM to możesz spróbować 2x48GB, jest szansa że ruszy, w odróżnieniu od 2x64GB gdzie jest czasem z tym problem.

Nie ruszy na EXPO, tak samo jest to problematyczny bim na Intelu.  Dedykowanych pod AMD jest na naszym rynku dosłownie kilka zestawów i większość niedostępna w sklepach.

 

Są zestawy 4x32GB ale cena to absurd.

4x32GB z dwóch zestawów będzie działać ale to jest zabawa i kosztem taktowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dikson napisał:

Mało tego znajdź obudowę która przyjmie mu 420 na topie beż żadnych kombinacji.

Otóż dokładnie ta co podałeś wspiera takie chłodnice 😉 
• Support for radiators up to 360 mm (front), 420 mm (top) and 280 mm (base)

3 godziny temu, Dikson napisał:

Nic mu to nie da.

No jakoś o MSI nie słyszałem żeby był problem z RAM, o ASrock już była masa tematów 😉 Poza tym:
 

Cytat

Chciałbym złożyć zestaw komputerowy oparty na AMD Ryzen 9 7950X3D z płytą MSI.

 

3 godziny temu, Dikson napisał:

Nie ruszy na EXPO, tak samo jest to problematyczny bim na Intelu.  Dedykowanych pod AMD jest na naszym rynku dosłownie kilka zestawów i większość niedostępna w sklepach.

Na EXPO nie, ale jest szansa na 5600 z jakimś normalnym CL, Na 2x 64GB też raczej nie ruszy od strzała 😉

Za to z 4x cokolwiek są jazdy i tutaj nawet bym nie próbował się w to bawić, wymagający przeciwnik.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem że kliknęło mi się 2 razy APU. 

MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24GB GDDR6X będzie zakup w miesiącu sierpniu.

Ale jeśli premiera nowej karty 5090 ma być we wrześniu lub październiku to poczekam i wtedy kupię ten nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko tylko 1300W to konkretny overkill i do obudowy Pure Base 500 jest spora szansa że nie zmieści się karta graficzna, a nawet jeśli tak to przepływ powietrza będzie znikomy. Dorzucając do tego chłodzenie powietrzem CPU wygląda to trochę jak grzejnik 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieści się, 360mm wg producenta, a karta ma 340mm. Ale nie jest to zbyt przewiewna obudowa, fajna, mała ale trzeba dorzucić kilka wentylatorów 😉 

A co Ci sie podoba, ten Fractal Design Meshify 2 jest całkiem ok, Corsair 5000D albo Deepcool CH780. Tylko ja bym mimo wszystko brał AIO do tego procka, w sensie nie widzę sensu brać tak drogiego chłodzenia powietrzem jak w tej cenie jest Arctic 420.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pur Base 500 to piekarnik lód yaki zestaw i dodatkowo wentylatory nic nie zmienią bo to taka konstrukcja w dodatku wyciszona.

Jeżeli to ma być do pracy w CAD olałbym AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...