Skocz do zawartości
mdg

Rozmazana czcionka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

dzisiaj zauważyłem pewien problem prawdopodobnie związany z monitorem BenQ ZOWIE XL2546K.
Mianowicie, mam rozmazaną czcionkę na ekranie, jest to widoczne szczególnie po prawej stronie monitora, przy czym problem nie występuje na całej jego wysokości (są miejsca w pionie gdzie jest lepiej). Poniżej zamieszczam zdjęcia poglądowe.

Dlaczego podejrzewam Monitor? Sprawdzałem na zintegrowanej karcie graficznej i problem się powtarza. Zmieniłem kabel sygnałowy z DP na HDMI – bez efektu. Podmieniłem kabel zasilający, ale to również nie przyniosło rezultatu. Obecnie nie mam drugiego monitora, ale planuję jeszcze podłączyć PC do telewizora i sprawdzić, czy to coś zmieni. Zastanawiające jest to, że po ponownym uruchomieniu PC przez jakiś czas było w miarę ok (zdjęcie poniżej).

Monitor ma już 3 lata. Dobrze to wyliczyli, że 4 miesiące po gwarancji zaczęły się problemy. Pytanie, co może być przyczyną i jakie mogą być koszty naprawy?

 

 

 

 

 

Cały ekran.jpg

lewa strona.jpg

Prawa strona.jpg

czarne pixele.jpg

Przez jakiś czas po ponownym uruchomieniu pc było w miare ok, nw czy przypadek czy co.jpg

Edytowane przez mdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...