Skocz do zawartości
eu4ya

Dysk SSD w drugi slot m2 - MB Asrock b450 Fatality k4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje dokupić drugi dysk SSD. W slocie Ultra M2 na płycie Asrock B450 Fatality K4 mam zainstalowany SSD Adata XPG SX8200 NVme 512GB. W drugi slot jaki najlepiej wybrać dysk 1TB? Spotkałem się z różnymi informacjami i już sam nie mam pewności.  Czy musi to być SATA w przypadku tej płyty? Czy NVme też ruszy? 

Edytowane przez eu4ya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze M.2, znane również jako format nowej generacji (NGFF), ma niewielkie rozmiary i jest...
wszechstronne złącze krawędziowe karty, które ma zastąpić mPCIe i mSATA. Gniazdo M.2
(M2_2) obsługuje moduł typu 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6,0 Gb/s i M.2
Moduł PCI Express do Gen3 x2 (16 Gb/s).
* M2_2, SATA3_3 i SATA3_4 współdzielą linie.
Jeśli którykolwiek z nich jest używany, pozostałe będą
być wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałem na stronę producenta tylko nie wiem, jak to zinterpretować, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Wychodziłoby na to że mogę włożyć powiedzmy drugi taki sam dysk jak mam? Tylko będzie wolniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według opisu oba sloty M2 są kompatybilne ze standardem SATA III jak i PCIe Gen3 x4. U mnie na płycie, jak przydzielę w biosie prędkość x4 pci-e dla m2. to obcina mi dwa SATA3 więc, gdyby u Ciebie taka sytuacja się zdarzyła, to nie jest to uszkodzenie, tylko fizyczne przycięcie linii pci-e. Najlepiej poczytać o tym w manualu do płyty głównej. Inaczej mówiąc można do drugiego slotu podłączyć dysk Nvme. Najlepiej później zrobić test w np. crystalmarku i porównać z wynikami pierwszego dysku pod procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, eu4ya napisał:

Zaglądałem na stronę producenta tylko nie wiem, jak to zinterpretować, bo się zwyczajnie na tym nie znam. Wychodziłoby na to że mogę włożyć powiedzmy drugi taki sam dysk jak mam? Tylko będzie wolniejszy?

Jak nie bedziesz uzywal Sata 3 & 4 to drugi dysk na M.2 mozesz miec. To jest rozwiazanie albo albo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...