Skocz do zawartości
cys404

Wymiana i5 - 6600k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Aktualnie posiadam

Intel i5 6600K chłodzone przez CPU SilentiumPC Fortis 3

Gigabyte GA-Z170M-D3H

2x 8GB G Skill F4-2400C15-8GRR

XFX RX 6800

Dysk Lexar NM620

Planuje zmienić na:

i5-13400F

Gigabyte B760M DS3H AX DDR4

2x 8GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz (takie mi trafiły w łapki przypadkiem) i jeszcze jeden komplet bym kupił do tego albo te sprzedał i kupił 32gb.

Jeszcze nie wiem czym chłodzić.

Z chęcią poznam wasze uwagi to moich planów. 🙂

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę, ale grać nie gram prawie, ostatnio to Wieśka męczyłem, Cyberpunk czeka cały czas. Szkoda mi kasy, na którego sprzęt nie wykorzystam, w podkręcanie nie chcę się bawić, bo mój i5-6600k nie ma zrobionego skalpa, pomimo że sprzęt do skalpowania leży w szufladzie. Bardziej chcę zmienić płytę i procka by nie dławił aktualnej grafy i systemu. Myślałem o AMD, ale dla mnie podstawowe wymagania to karta lan 2.5G, Wi-Fi oraz 2x m.2. Wszystko musi się mieścić w mATX, buda mi nie pozwala na nic większego 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj RAM i kup 32gb 3200c16 w dwóch modułach. Co do chłodzenia to zastanów się nad Pearless Assassin 120. Mi ogarnia 7800X3d. Co do platformy to bym celował w DDR5. Może R7600 lub 7500f i ASRock B650M Pro Rs WiFi. Będziesz gotowy na upgrade CPU jak zajdzie potrzeba bez potrzeby wymiany innych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cys404 napisał:

Gigabyte B760M DS3H AX DDR4

W pracy mamy Gigabyte GamingX B760m DDR4 - porządna płyta (zaczepy RAM dwustronne, dobrze przylegające i nie wyginające SSD M.2 radiatory po przykręceniu) - mogę polecić i chyba jedyny minus taki, że trzeba włączać limity mocy, bo domyślnie są ściągnięte.

Mamy też ASRock B760m PRO RS/D4 - tutaj limity domyślnie włączone, ale z kolei po przykręceniu radiatora na SSD, płytka PCB dysku jest wygięta (trzeba poluzować śruby z obu stron by zlikwidować to naprężenie), zaczepy na ram są te wiejskie jednostronne, no i płyta nie startuje przy najmniejszych problemach z monitorem przy HDMI - na Gigabyte takich problemów nie ma.

Także obie płyty da się ogarnąć, ale zdecydowanie wolę Gigabyte.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saalataa napisał(a):

Sprzedaj RAM i kup 32gb 3200c16 w dwóch modułach. Co do chłodzenia to zastanów się nad Pearless Assassin 120. Mi ogarnia 7800X3d. Co do platformy to bym celował w DDR5. Może R7600 lub 7500f i ASRock B650M Pro Rs WiFi. Będziesz gotowy na upgrade CPU jak zajdzie potrzeba bez potrzeby wymiany innych elementów.

Mam 2x 8GB G Skill F4-2400C15-8GRR i 2x 8GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz więc mogę jeden komplet sprzedać i kupić 32gb 3200c16, co do platformy nie chcę aż tyle pakować, może kiedyś jak będzie mocno potrzeba, przy zmianie na ddr5 dochodzi dodatkowo 300zł

Godzinę temu, Kyle napisał(a):

W pracy mamy Gigabyte GamingX B760m DDR4 - porządna płyta (zaczepy RAM dwustronne, dobrze przylegające i nie wyginające SSD M.2 radiatory po przykręceniu) - mogę polecić i chyba jedyny minus taki, że trzeba włączać limity mocy, bo domyślnie są ściągnięte.

Mamy też ASRock B760m PRO RS/D4 - tutaj limity domyślnie włączone, ale z kolei po przykręceniu radiatora na SSD, płytka PCB dysku jest wygięta (trzeba poluzować śruby z obu stron by zlikwidować to naprężenie), zaczepy na ram są te wiejskie jednostronne, no i płyta nie startuje przy najmniejszych problemach z monitorem przy HDMI - na Gigabyte takich problemów nie ma.

Także obie płyty da się ogarnąć, ale zdecydowanie wolę Gigabyte.

No ja zawsze Gigabyte kupowałem i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, za to asusy miałem parę uszkodzonych swego czasu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, cys404 napisał:

Mam 2x 8GB G Skill F4-2400C15-8GRR i 2x 8GB Corsair Vengeance LPX 3000MHz więc mogę jeden komplet sprzedać i kupić 32gb 3200c16, co do platformy nie chcę aż tyle pakować, może kiedyś jak będzie mocno potrzeba, przy zmianie na ddr5 dochodzi dodatkowo 300zł

Zrobisz jak uwazasz. Biorac pod uwage upgrade generacyjny, ja bym sie nie pchal w DDR4, szczegolnie jak pozbyc sie chcesz starej pamieci. 300zl to nie jakis wielki pieniadz, biorac pod uwage wartosc zestawu. Zgadzam sie ze GA to lepsze plyty pod wzgledem solidnosci od ASUSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, saalataa napisał(a):

Zrobisz jak uwazasz. Biorac pod uwage upgrade generacyjny, ja bym sie nie pchal w DDR4, szczegolnie jak pozbyc sie chcesz starej pamieci. 300zl to nie jakis wielki pieniadz, biorac pod uwage wartosc zestawu. Zgadzam sie ze GA to lepsze plyty pod wzgledem solidnosci od ASUSa.

No korci mnie mocno zmiana na DDR5, nie powiem.

To taka kombinacja będzie dobra?

Ryzen 5 7600 BOX (na start, potem jakieś chłodzenie lepsze wejdzie)

ASRock B650M PRO RS WIFI

Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL36

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cys404 napisał:

No korci mnie mocno zmiana na DDR5, nie powiem.

To taka kombinacja będzie dobra?

Ryzen 5 7600 BOX (na start, potem jakieś chłodzenie lepsze wejdzie)

ASRock B650M PRO RS WIFI

Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL36

 

 

 

Asrocka plyty polecam, a szczegolnie ta. Mam w swoim glownym PC i zadnych problemow. Mlodszy ma w swoim HDV-M2. CPU bardzo OK, ale pamiec bym celowal w low-profile, aby na przyszlosc nie bylo problemow z chlodzeniem. Np taki RAM z profilem XPO dla AMD - G.Skill Flarex5 DDR5-6000 z CL w przedziale 30-36. Co do chlodzenia to polecam tez Pearless Assassin 120, ten wymaga niskiego RAMu. Mozna zmienic pozycje wentylatora, ale nie chcialo mi sie grzebac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2024 o 20:43, cys404 napisał:

Planuje zmienić na:

i5-13400F

Zrób jak ja. Zawsze w budzie intel, w 2020 kumpel  prawie zmusił mnie do kupna 3900x i 5900x. I to był dobry ruch.
Jeśli nie masz ciśnienia / sentymentu / zajawki na intel to daj szansę amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pistolero napisał(a):

Zrób jak ja. Zawsze w budzie intel, w 2020 kumpel  prawie zmusił mnie do kupna 3900x i 5900x. I to był dobry ruch.
Jeśli nie masz ciśnienia / sentymentu / zajawki na intel to daj szansę amd.

No u mnie też zawsze intel, ale nie mam ciśnienie na niego. Wcześniej częściej zmieniałem platformy, a teraz się zasiedziałem, bo już nie mam takich potrzeb 🙂 Więc przesiadkę na przystawkę, która jest dłużej żywa niż 3 generacje, jest dla mnie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Dziękuje wszystkim za pomoc i dyskusję. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2024 o 11:16, Gerg7 napisał(a):

A takie będą lepsze? Jest teraz promocja. Procek już przyjechał AMD 5 7600 OEM.

https://www.morele.net/pamiec-goodram-irdm-ddr5-32-gb-6400mhz-cl32-ir-6400d564l32s-32gdc-13121355/

Nie zależy mi na ledach, obudowę mam Define mini s, która jest wyciszona mocno i bez okienek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...