Skocz do zawartości
dr34m3r

Wybor zasiliki..

Ktora zasilke wybrac?  

  1. 1. Ktora zasilke wybrac?

    • Enermax
      17
    • Enlight
      6
    • Fortron
      12
    • inna, jaka?
      25


Rekomendowane odpowiedzi

aha musze dodac ze rok temu kupilem bude chieftec (dragon czy jakos tak) z dolaczonym zasilaczem chiefteca 360W, niestety zasilka spalila mi sie po 6 miesiacach.. :( takze mam uraz psychiczny co do tych zasilek :D

Huh to chyba pierwszy taki wypadek z Chiefami :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha musze dodac ze rok temu kupilem bude chieftec (dragon czy jakos tak) z dolaczonym zasilaczem chiefteca 360W, niestety zasilka spalila mi sie po 6 miesiacach.. :( takze mam uraz psychiczny co do tych zasilek :D

Huh to chyba pierwszy taki wypadek z Chiefami :?
podejrzewam sabotaz... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha musze dodac ze rok temu kupilem bude chieftec (dragon czy jakos tak) z dolaczonym zasilaczem chiefteca 360W, niestety zasilka spalila mi sie po 6 miesiacach.. :( takze mam uraz psychiczny co do tych zasilek :D

Huh to chyba pierwszy taki wypadek z Chiefami :?

Niekoniecznie. Mam/miałem tego Chiefteca 360W PFC i niestety zdążył mi 3 płyty główne spalić bo cały czas nie wierzyłem, że to on. Teraz używam jakiegoś badziewiaka FEEL 300W i wszystko już w porządku. Oczywiście narazie wszystko odrasowałem bo by pewnie szybko sie spalił, ale narazie wszystko pięknie(oczywiście oprócz napięć, choć wszystko działa dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moich dzisiejszych przejsciach stwierdzam ze musze nabyc w najblizszym mozliwym terminie dobre PSU bo bedzie kicha :).

Fakt, te TT podobno sa calkiem spoko, ale ja jeszcze nie widzialem ich w Polsce, wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to se kup Anteca 550W proste i logiczne :) no albo jak nie masz co ro bic z kasą to kup Codegena 300W podkręć proca spal wszystko wpizdu i kup se nowego kompa

Ale mu doradziles. Codeshit :lol: :lol: :lol: . A tak w ogole to co wy wszyscy macie z tymi antecami 550W? Jakby mial kase to niech kupi enermaxa 550W, ktory jest moim zdaniem duzo lepszy, przede wszystkim ma duuuzo mocniejsza linie 12v (432W chyba jak sie nie myle).

Jak nie masz na tyle kasy dr34m3r to kup Vanteca 400W albo Fortonika 400W.Albo kliknij TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak KGB, pewnie co ma do zasilacza jego marka, co ma do czegokolwiek jaka kolwiek marka, lol

 

Przeciez to idiotyzm zabawa w spinanie 2 PSU jak mozna 1 kupic...

Co innego jak hajsu nie ma....ale i tak lepiej naskrobac i kupic 1 wypasiony a nie dziadowac :D

 

A BTW fess ci z gwarancji jak chcesz laczyc 2 PSU....zaprzeczasz sobie a jeszcze sie dobrze nie wypowiedziales....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven - z podpisu wynika że masz AMD.

Więc po co piszesz że enermax lepszy od anteca bo ma 12V mocniejsze ? ;] po co Ci i komukolwiek z AMD (pewnie z 80% ludzi na tym forum) tyle 12V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak KGB, pewnie co ma do zasilacza jego marka, co ma do czegokolwiek jaka kolwiek marka, lol

 

Przeciez to idiotyzm zabawa w spinanie 2 PSU jak mozna 1 kupic...

Co innego jak hajsu nie ma....ale i tak lepiej naskrobac i kupic 1 wypasiony a nie dziadowac :D

 

A BTW fess ci z gwarancji jak chcesz laczyc 2 PSU....zaprzeczasz sobie a jeszcze sie dobrze nie wypowiedziales....

no widzisz ,co dla ciebie jest sufitem dla mnie jest podloga

 

primo - jak zasilacz na allegro za 80pln moze byc nowy jak w sklepie kosztuje 240pln - nie wiadomo ile juz przezyl i to ma byc pewniejszy zakup

 

secundo - gwarancja po polaczeniu dwoch zasilaczy zostaje bez zmian ,poniewaz nie zostalyby zadne slady,luty itp.

 

jak niedlugo przybedzie mi kasy to kupuje Codegena 400W i umieszcze w podpisie polaczenie go z 300W ,bedzie tam ciekawe rownanie matematyczne,moze cie zaintryguje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven - z podpisu wynika że masz AMD.

Więc po co piszesz że enermax lepszy od anteca bo ma 12V mocniejsze ? ;] po co Ci i komukolwiek z AMD (pewnie z 80% ludzi na tym forum) tyle 12V ?

Jak ma lepsze 12v to chyba jest w pewnym stopniu lepszy, poza tym jak kogos ochota najdzie na TECa na grafe i chipset i jeszcze jednego zapobiegawczo zeby browara schlodzic, albo ma taki kaprys zeby sobie halogenami oswietlic polowe mieszkania. Nigdzie nie widzialem tam naklejki "only for PC" :lol: :wink: Jak sie ma wybor to chyba lepiej miec wiecej. Oczywiscie piszac ze jest lepszy nie mialem na mysli samego 12v ale rowniez inne jego cechy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w tym miejscu pojechalem KGB....ale sie opamietalem szybko....niech dalej sie podnieca 2xCodegen, i wiezy w puste W, tymbardziej ze to przeczy z jego niecheci do pustych Hz, znow sprzecznosc, KGB przeczysz sobie w co 5 zdaniu, mysl a potem pisz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven - z podpisu wynika że masz AMD.

Więc po co piszesz że enermax lepszy od anteca bo ma 12V mocniejsze ? ;] po co Ci i komukolwiek z AMD (pewnie z 80% ludzi na tym forum) tyle 12V ?

pewnie po to :P

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/26003.pdf (6 MB)

strona 13 i 14 tego PDF'a - wynika z tego ze AMD tez "sa zasilane" +12V - no chyba ze AMD nie wie co produkuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raven - z podpisu wynika że masz AMD.

Więc po co piszesz że enermax lepszy od anteca bo ma 12V mocniejsze ? ;] po co Ci i komukolwiek z AMD (pewnie z 80% ludzi na tym forum) tyle 12V ?

pewnie po to :P

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/26003.pdf (6 MB)

strona 13 i 14 tego PDF'a - wynika z tego ze AMD tez "sa zasilane" +12V - no chyba ze AMD nie wie co produkuje :P

Pewnie Ci chodzi o tabelę nr 5 z tego pliku pdf 26003 - tak ???

Jeśli tak - to te 7,49A z 12V na XP2100+ to kompletna bzdura, zresztą powielona na kilku witrynach internetowych.

Robiłem swego czasu pomiary prądów używając miernika cęgowego

i wiem, że procek prawdopodobnie w ogóle nie korzysta z obwodu +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taniej niz chieftec 360W (w polsce) . Wiadomo w usa wszystko taniej ale mi by taki zasilaczyk spasil. Ja bym sie na twoim miejscu nad tym drugim modelem zastanawial ale jak nie masz kasy na drugiego to kupuj ten. Na pewno bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kompie nic ciekawego nie ma co by zarlo nie wiadomo ile pradu :D (1hdd, 1cdrw, 3 wiatraczki puszczone na 5v i pompka 12v) hehehe :D, pozatym moja dotychczasowa zasilka podniosla napiecie ramu do prawie 2.7v :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Prądy w normie dla tej klasy zasiłki.

-Total Power 3,3 & 5V na poziomie 185 Wat jest do przyjęcia.

-Automatyczne regulacja obrotów wentylatora w zależności od temperatury.

Na +12V możesz sobie małego Peltierka podczepić.

Jak na Enermaxa to zasiłka w normie, ale nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba że producenci płyt idą swoją drogą i nie bawią sie w 12V tylko prund idzie z 3.3 :] tak bynajmniej wynika z moich obserwacji

Pewnie Ci chodzi o tabelę nr 5 z tego pliku pdf 26003  - tak ???

Jeśli tak - to te 7,49A z 12V na XP2100+ to kompletna bzdura, zresztą powielona na kilku witrynach internetowych.

Robiłem swego czasu pomiary prądów używając miernika cęgowego 

i wiem, że procek prawdopodobnie w ogóle nie korzysta z obwodu +12V.

w sumie to juz sam nie wiem :oops:

jak odkrecam/podkrecam procka to skacze +5V

a tak BTW przypomnialo mi sie cos co moze przemawiac za tym ze AMD "ciagnie" z +5V http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=19629&highlight=

 

czyzby AMD w swoich "manualach" pisalo bzdety :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...