Skocz do zawartości
Bestija

Komputer do grania na DDR5 ~4000zł bez monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę złożyć kompa do grania w 1080p - ew. jak dorobie sie nowego monitora - w 2k w budżecie 4000-4500zł. Sądziłem, że trochę sie znam ale po długich poszukiwaniach samemu raczej nie dam rady. Szczególnie jeżeli chodzi o kompatybilność wszystkich podzespołów i mnogość wersji w obrębie tego samego modelu (np karty graficznej - sam RTX 4060 ma tyle oznaczeń że głowa idzie rozboleć, nie wspominając o różnych producentach)

Doszedłem do wniosku, że chcę kompa już na DDR5.

To co mieści sie w budżecie z procesora oraz karty graficznej i ma dobre opinie to (nie jest must have, jak macie zastrzeżenia lub lepsze propozycje z chęcią się z nimi zapoznam):
 

* AMD Ryzen 5 7500F Tray

* Gigabyte GeForce RTX 4060 EAGLE OC 8GB DLSS 3

Prosiłbym o pomoc w dobraniu pozostałych podzespołów. Przedstawie kilka swoich uwag:

- Obudowa: jej wygląd, kolor, RGB oraz rozmiar nie ma dla mnie większego znaczenia, byle cyrkulacja powietrza była dobra i nie była głośna (tak samo z wentylatorami)

- Płyta główna: myslałem o czymś na chipset B650 ale sie nie upieram. może być ATX lub microATX, byle było min. 5 slotów usb (najlepiej 6). Z dwukanałową obsługą ram

- Pamięć ram: dwukanałowe łączenie, najlepiej 2 x 16 gb

- Dysk: M.2 pojemność 1 TB

- Chłodznie, zasilacz: coś co jest sprawdzone i pasuje do pozostałych elementów.

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Bestija

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze troche pogrzebałem i złożyłem coś takiego:

  • Procesor AMD Ryzen 5 7500F, 3.7 GHz, 32 MB, OEM
  • Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 4060
  • Płyta główna Gigabyte B650 GAMING X
  • Pamięć Lexar Ares RGB, DDR5, 32 GB, 6000MHz, CL30
  • Zasilacz be quiet! Pure Power 12 M 650W
  • Obudowa Genesis IRID 505 V2 MIDI TOWER
  • Dysk SSD Lexar NM790 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe
  • Chłodzenie CPU Endorfy Fera 5 Black

Trochę przekroczy budżet ale dam rade. Jak sądzicie współgra to wszystko ze sobą? Coś zmienić w tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jak możesz dołożyć, to świetna informacja, ponieważ karta z 8GB Vram będzie się zatykać w grach ramożernych, a jest ich coraz więcej. I tutaj masz fajna kartę z 16GB Vram: https://www.x-kom.pl/p/1191863-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4060-ti-panther-16gb-gddr6.html

Będzie dobrze współgrać z resztą zestawu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leven napisał(a):

 

jak możesz dołożyć, to świetna informacja, ponieważ karta z 8GB Vram będzie się zatykać w grach ramożernych, a jest ich coraz więcej. I tutaj masz fajna kartę z 16GB Vram: https://www.x-kom.pl/p/1191863-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-4060-ti-panther-16gb-gddr6.html

Będzie dobrze współgrać z resztą zestawu 🙂

Masz na myśli, że będzie współgrać z reszta zestawu przedstawionego przez kolege Dikson'a? czy tego co ja wcześniej na początku wrzuciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...