Skocz do zawartości
kacper1

Komputer się włącza ale nie ma obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziala .Odfiksuj sie.Ma 11.47v bez obciazenia czyli w 70 watch

Niech se zalatwil,kupi, uzyje oscyloskop do 15 letniego hedy tak bedzie najlepiej xD

Glupie rzeczy piszesz.Jesteś w ludzich unclass xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało chłopok w życiu widziałeś.

Rzucasz się jak mucha po gównie, chodź nie masz miarodajnych pomiarów, bez obciążenia, próbujesz udowodnić swoją rację ok nie mam nic przeciwko, ale ja nie jestem z ten unclass jak to napisałeś " wymieniaczy " tylko naprawiaczy i lubię wiedzieć co spowodowało mi usterkę. Ale przecież ty oceniasz ludzi na forum. Gratulacje.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no kupisz sobie płytę z nieznaną historią z podgrzanym rdzeniem za 20 zł i za dwa dni to samo, uderzyłeś się w kolano sam, nie komentuje twoich pseudo serwisowych wypocin bez sensownych argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej tego nie zrobi.Wiec dalej filozofujesz.Najpierw zasilacz a pozniej reszta

Ty za to byś wyslal mu mobo za 20 na rebaling warty z 500zl xD

I nie ten mierniczek za 20zl nie pokaze uwalonego mobo xD

4 minuty temu, P3ch napisał(a):

uderzyłeś się w kolano sam

nic sie nie uderzerzulem masz malą wiedze i sie wijesz filozofując.

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, karro napisał:

Inaczej tego nie zrobi.Wiec dalej filozofujesz.Najpierw zasilacz a pozniej reszta

Ty za to byś wyslal mu mobo za 20 na rebaling warty z 500zl xD

I nie ten mierniczek za 20zl nie pokaze uwalonego mobo xD

Nikt tu nie pisał w tym wątku o reballingu lecz o diagnozie usterki poprzez podgrzanie rdzenia po weryfikacji wszystkich podzespołów ( bo już wtedy autor wątku nie ma nic do stracenia ). Usterka tutaj nawet może być prozaiczna uszkodzony wsad i wiele wiele innych. Ale żeby to wiedzieć trzeba to zdiagnozować.
Sam fakt że w każdym zdaniu piszesz xD świadczy o tym chyba że ty jakiś małolat jesteś z czaterii albo gg
Reballing dziś 500 zł nie kosztuje i w sumie nigdy nie kosztował tyle proponuje się doinformować.
" Miernik nie pokaże czy uszkodzona jest płyta główna " - Powinni Cię cytować i przede wszystkim każdy serwis Cię powinien cytować 😉

A z wypowiedzi twoich wynika że ty ani miernikiem nie umiesz się posługiwać, ani mózgiem tak że Przepraszam Ciebie za wszystko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty nie umiesz dodawać postów xD

Podsumowując.Ma przylutować kondensatory,most na mobo za 20zl i ma kupić oscyloskop do 15 letniego hedy i go naprawić xd

I kupić mierniczek za 20zl ktory tych 3 usterek nie  pokaze

o i masz na koniec xd xD

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@karro uśmiałbym się, gdyby ostatecznie okazało się (co zresztą jest wielce możliwe) że winę ponosi autentycznie padnięte mobo. Pisałem wyzej o zasilaczach z czarnej listy, ale nawet te padła jeżeli pracują przez 10, czasem więcej lat, to jest mała szansa że padną same z siebie. Wspomniane kilka razy wcześniej napięcie jest w tolerancji, i nawet jeżeli  byłoby niskie (bo w istocie powinno być bliżej 12v) to objawem byłyby restarty podczas pracy etc a nie niemożność odpalenia kompa - no chyba że spada wyraźnie po rozruchu. To podobnie jak w akumulatorze w samochodzie. Zmierzenie miałoby sens, z drugiej strony, gdyby autor miał większe pojęcie co robi i co powinno się zmierzyć w takiej sytuacji - ale jako że to sprzęt wiekowy to też byłbym zwolennikiem zgłębienia problemu i nauczenia się czegoś, a nie radosnego wymieniania po kolei co popadnie. Szczególnie przy niskim budżecie.

Ponadto, doświadczenie podpowiada mi że nawet sprawny zasilacz, a podłączony w sposób nieprawidłowy (niedociśnięty, uszkodzony kabel po drodze, gdzieś coś dotyka do metalu i powoduje zwarcie) i tak nie wstanie choćby skały srały. Więc warto, o ile autor już szczerze nie ma gdzie podzespołów sprawdzać, wyjąć wszystko, położyć na stole i sprawdzić na pająka.

Co do Twojego komentarza wyżej: rozumiem że opis autora już rozwiał Twoje wątpliwości i zasilacz jest na 100% niesprawny. Powinieneś w call center diagnozować usterki w jakiejś dużej sieciówce, miałbyś branie 🙂 
Pasowałby też jednak dopracować trochę interpunkcję, bo podczas czytania Twoich postów trzeba sobie robić przerwy na zebranie myśli i ułożenie tekstu 😕 ale to tak btw.
@P3ch chyba bym odpuścił na tym etapie 😕 pewnej grupy specjalistów nie przeskoczysz 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to znaczenia,przy 11.47v bez obciazenia jest to usterka wtórna.

Przy 11.47 w obciazeniu tez zasilacz trzeba rownież zmienic

Sprawa jest taka ,ja bym dal mu odejsc.

Jak nie to nowy zasilacz zeby nie bylo wtórnej usterki i najlepiej zmiana na jakiś mobo cpu z i5 2400/2500.Boost dobry z 1060 z 1/3 prądu cpu

11 minut temu, Qrdello napisał(a):

 pewnej grupy specjalistów nie przeskoczysz 😄 

kolege z poziomu szukasz xD

btw weż mu pożycz oscyloskop heheheh

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrdello - odpuściłem, jak widzisz Pan dalej twierdzi że to usterka, naprawiam przetwornice trójfazowe , 1V napięcia w tą czy w tą czasami nie ma znaczenia przy 11.47 kiedy było by stabilne te 0.5V nie ma znaczenia, ty to wiesz ja to wiem .. ale dla wymieniaczy jest to błąd " wtórny " . Dziękuje że mnie nie pojechałeś stereotypowo bo ( 0.5V ) brakuje. Życzę spokojnego wieczoru i miłej niedzieli.

Tutaj trochę z dokumentacji technicznej:

Tolerancja Zasilacza

Zasilacze mają określoną tolerancję napięcia wyjściowego. Na przykład, tolerancja ±5% dla 12V oznacza, że napięcie wyjściowe może legalnie wynosić od 11.4V do 12.6V. Sprawdzenie specyfikacji zasilacza pomoże ustalić, czy napięcie 11.5V mieści się w tej tolerancji.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karroA co to jest usterka wtórna? Wtórna do czego? 

Skoro nie ma oscyloskopu to pomiary na których opierasz swoją wiedzę absolutną to odczyty z czego? Podał kolega metodologię pomiarów? Ile przeprowadził prób? Czy na podpiętych podzespołach, czy goły zasilacz bez obciążenia? 

Wróżenie z fusów, to jedna kwestia. Druga to wymieniastwo - siedział tyle czasu na phenomie, chcesz uszczęśliwić na siłę i wpychasz go na kolejny 10-12 letni sprzęt niewiadomego pochodzenia i stanu. Brawo! Chcesz radzić, radź mu NOWY sprzęt albo chociaż jakiś poleasingowy ale z gwarancją, bo wróci za miesiąc z kolejnym trupem do reanimacji.

Trzecia kwestia to ton wypowiedzi, inwektywy, wycieczki osobiste. Rozumiem, że inaczej nie potrafisz, że zwyczajnie jak ktoś podaje rzeczowe argumenty i niekoniecznie zgadza się z Twoim wróżbiarstwem to jest to frustrujące i powoduje u Ciebie palpitacje tu i ówdzie, ale zlituj się - przede wszystkim nad czytelnikiem tzw. trzecim - i podaruj sobie wojenki na rzecz dopracowania: słownika, interpunkcji, poprawności oraz generalnie konstrukcji zdań w jezyku polskim. Czyta się to słabo, analizuje jeszcze słabiej.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz coś mądrzejszego do napisania? Bo generalnie trochę to brzmi jakbym ze swoimi co młodszymi uczniami rozmawiał. Wiesz, taki poziom 4-6 mniej więcej. 

Próbujesz coś przekazać a tu tylko wyjątkowo słaba, w dodatku ukraszona już chyba 84 "xd" próba prowokacji. Dla potomności, która tu przyjdzie poczytać jakie może być rozwiązanie podobnego problemu zostanie tylko Twój mało interesują jad.

A autor jak chyba zlał temat, tak zlał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karro napisał:

Ok niech zalatwi oscyloskop i niech przeanizuje 15 letni hedy xd

To że twoja wiedza na temat elektroniki jest na niskim poziomie, nie staraj się na siłe poniżyć kogokolwiek do twojego poziomu maksymalnego (xD). Gdybyś miał trochę chęci to nawet użył byś copilot do zadania pytania tak aby sobie odpowiedzieć na kilka nurtujących Cię pytań.

Przepraszam że wklejam tekst lecz dla Ciebie pisać całą litanię to nie warto, boś nie wart

Zrobił to automat Copilot.

Sprawdzenie sprawności zasilacza komputerowego za pomocą oscyloskopu może dostarczyć wiele cennych informacji na temat jego działania. Oto kilka pomiarów i przebiegów, które można zbadać oscyloskopem, aby ocenić sprawność zasilacza komputerowego:

1. Napięcie wyjściowe

Co mierzyć: Napięcia na wyjściach zasilacza, takie jak 12V, 5V, 3.3V.

Co szukać: Stabilność napięcia, zgodność z nominalnymi wartościami, brak znacznych wahań.

Przebiegi: Powinny być stałe, bez znacznych zakłóceń lub szumów.

2. Tętnienia napięcia wyjściowego (Ripple)

Co mierzyć: AC komponenty na napięciach wyjściowych.

Co szukać: Niskie tętnienia, które nie przekraczają specyfikacji (zwykle kilkadziesiąt mV dla 12V linii).

Przebiegi: Małe, regularne tętnienia na sygnale DC. Zbyt duże tętnienia mogą wskazywać na uszkodzone kondensatory lub inne problemy.

3. Przebiegi na stronie pierwotnej

Co mierzyć: Przebiegi na uzwojeniu pierwotnym transformatora oraz na tranzystorach przełączających.

Co szukać: Regularne i czyste przebiegi przełączające. Nietypowe kształty mogą wskazywać na problemy z układami sterującymi.

Przebiegi: Przebiegi o wysokiej częstotliwości, symetryczne przełączanie.

4. Przebiegi na stronie wtórnej

Co mierzyć: Napięcia wyjściowe przed i po prostowaniu oraz filtrowaniu.

Co szukać: Prawidłowe prostowanie i filtrowanie sygnałów. Nieprawidłowe przebiegi mogą wskazywać na uszkodzenie diod prostowniczych lub kondensatorów filtrujących.

Przebiegi: Powinny być jak najbardziej stałe po filtrowaniu, bez znaczących tętnień.

5. Prąd wyjściowy

Co mierzyć: Prąd wyjściowy (wymaga użycia odpowiednich przetworników prądowych).

Co szukać: Stabilny prąd zgodny z oczekiwanym obciążeniem. Nagłe zmiany mogą wskazywać na problemy z obciążeniem lub zasilaczem.

Przebiegi: Stabilne, bez znacznych wahań.

6. Zakłócenia elektromagnetyczne (EMI)

Co mierzyć: Zakłócenia generowane przez zasilacz.

Co szukać: Niskie poziomy zakłóceń zgodne z normami EMI.

Przebiegi: Niskie poziomy szumów i zakłóceń, brak silnych impulsów zakłócających.

7. Czas odpowiedzi na obciążenie (Load Regulation)

Co mierzyć: Zmiany napięcia wyjściowego w odpowiedzi na zmiany obciążenia.

Co szukać: Szybka i stabilna odpowiedź bez dużych wahań.

Przebiegi: Powinny pokazywać minimalne zmiany napięcia wyjściowego przy zmianach obciążenia.

8. Stabilność częstotliwości przełączania

Co mierzyć: Częstotliwość przełączania na tranzystorach mocy.

Co szukać: Stała częstotliwość zgodna ze specyfikacją zasilacza.

Przebiegi: Regularne przełączanie bez dryfu częstotliwości.

Podsumowanie

Aby dokładnie zbadać sprawność zasilacza komputerowego, oscyloskop może być używany do pomiaru napięć wyjściowych, tętnień, przebiegów na stronach pierwotnej i wtórnej, prądów wyjściowych, zakłóceń EMI, czasu odpowiedzi na zmiany obciążenia oraz stabilności częstotliwości przełączania. Te pomiary pomogą zidentyfikować wszelkie problemy i ocenić, czy zasilacz działa poprawnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karro napisał:

Myślę że ty kolega copilot . Rozwiązuje dalem kilka postów wyzej

Zapomniałeś dopisać xD, bądź już konsekwentny bo niezadługo sam kupisz oscyloskop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aby dokładnie zbadać sprawność zasilacza komputerowego, oscyloskop może być używany do pomiaru napięć wyjściowych, tętnień, przebiegów na stronach pierwotnej i wtórnej, prądów wyjściowych, zakłóceń EMI, czasu odpowiedzi na zmiany obciążenia oraz stabilności częstotliwości przełączania. Te pomiary pomogą zidentyfikować wszelkie problemy i ocenić, czy zasilacz działa poprawnie.

Co przy 15 letnim niemarkowym sprzęcie w mojej ocenie mija się celem, tutaj nawet najwięksi zwolennicy daleko idących zmian wychodzą z założenia - jak działa to już raczej nie padnie. Sztuka dla sztuki. Miałoby to sens, gdybyśmy mieli 100% pewność ze reszta gratów jest sprawna -  a tego nie mamy bo autor lakonicznie jedynie cośtam pisał o wymienianiu ramu i grafiki na 550Ti (która swoją drogą też potrzebuje 8pin zasilania). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka ,ty jakiś pierdoły piszesz.Bo jakbyś miał trochę rozumu 5latka a nie spalony mózg  to byś wiedział że po 5 latach ten hedy ma przemielone kondensatory  bo tam najgorsze chińskie wybulone ścierwo.a xd nie było bo jesteś żenujący z technikalii. Oscyloskop ci w głowie xd

Same kondensatory tu to pewnie z 50 zł . Co ty radzisz,normalny jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A użytkownik karro umie czytać, w którym poście piszemy o wymianie czegokolwiek, to Pan chyba zaproponował na razie same wymiany. Gubi się Pan już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, P3ch napisał(a):

Ale za to widzisz , ty jesteś KOZAK i masz taką wiedzę jaki post twój jest więc co po mnie w tym wątku : )). Ale chętnie bedę obserwował czy będziesz naprawiał czy wymieniał : )) bo to dwie różne klasy ludzi

rozumiem ze kolega cocopliot ,bo musi być napisane wprost .Naprawiaj xD

Jak teraz odwrocisz kota kolego niedotleniony xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karro napisał:

rozumiem ze kolega cocopliot ,bo musi być napisane wprost .Naprawiaj xD

Jak teraz odwrocisz kota kolego niedotleniony xD

Kompromitujesz się już na maxa, łapiesz za słówko, w którym miejscu jest napisane " wymieniaj " . A i jeszcze jedno widzisz w jakim kontekście jest to napisane, umiesz to rozróżnić ?. Po dwa kolega wyżej miał rację raczej nikt z tego wątku nic nie wyciągnie to już jest publiczne przezbywanie się, temat do usunięcia bo autora brak. A TOBIE PRZYZNAJE RACJE ;-)!.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie ,jest zmierzone 11.47 zasilacz kompletny śmieć wiec wymiany

Bez pomiaru, kompletny śmieć do wymiany

Teraz, P3ch napisał(a):

Kompromitujesz się już na maxa, łapiesz za słówko, w którym miejscu jest napisane " wymieniaj " .

o tym mówiłem ,dla mnie koniec trolu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@karro @P3ch W jaki sposób jest zmierzone? Ile razy powtórzył próbę? Nawet markowe zasilacze bez obciążenia potrafią wyrzucać z siebie różne, różniące się nawet o 0,5v napięcia na lini 12v. Wystarczy, że do tego lini podpięte jest 3/4 urządzeń w kompie, wystarczy że autor ma podpięty np. dvd rom z funkcją cdaudio i już napięcie będzie niestabilne na zasilaczu, bo taki napęd cały czas pobiera prąd - taka jego rola, może być wykorzystany bez użycia komputera. Mierzy się kilka razy, w różnych okolicznościach i wyciąga średnią. To tak mocno chałupniczo, bo kolega wyżej podrzucił Ci pełną procedurę testowania zasilacza.

Generalnie boksujemy się tutaj o jajo, bo autor dawno poszedł (czytając niektóre tutaj wypociny niemające poczatku ani końca zapewne) to raz, a dwa dlatego że zderzają się tutaj dwa podejścia do rozwiązania problemu:

1) diagnostyka podzespołów, wyszukanie winnego - wymiana lub naprawa tego winowajcy

2) ślepy strzał w to co mi się wydaje na podstawie lakonicznych informacji podanych przez noname w necie i wymiana wymiana wymiana.

Jak pisałem, przypomina to trochę wizytę w warsztacie samochodowym gdzie przyjeżdża 20 letni ford a mechanik zamiast dojść metodą do rozwiązania zleca wymianę połowy silnika 😕 

I żebyśmy się zrozumieli, nie wykluczam tutaj żadnego podzespołu, ale w takich sytuacjach 8/10 przypadków wskazuje na płytę główną a nie zasilacz.

Zwyczajnie żeby nie wymieniać wszystkiego w tym dziadku trzeba wyraźnie wskazać winowację, bo pakowanie kolejnego, używanego zasilacza bo a może zadziała to średni pomysł. Lepiej odłożyć ciut więcej kasy i kupić dowolnego della na i5 6-8th gen po leasingu - obecnie takie kompy po 6-7 stów chodzą, a zawsze mają jakąś gwarę - a ty podpowiadasz i5 2nd gen 😕 albo wymianę zasiłki na używkę za stówę, gdzie to równie dobrze może być cokolwiek innego. Oddasz mu wtedy tą kasę ? 😕 ja bym się mocno wqrwił na takie porady. Jedyna podstawa tutaj do wymiany czegokolwiek to padnięte mobo - bo płyty pod phenomy kosztują absurdalną kasę i mogą być równie padnięte jak ta autora. Ale to dopiero PO diagnostyce a nie przed.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniósę się do tego co pisaliście uzbieram pieniądze i komputer oddam do serwisu ponieważ niestety nie mam znajomej osoby u której mógł bym sprawdzić podzespoły a wiem, że to awaria w której wiele różnych części mogło się popsuć, co do odpalenia na tak zwanego pająka próbowałem, 2 karty które testowałem mają wejście 6-cio pinowe zasilacz ma 6 pinów wszystkie podłączam do karty i nic nie zostaje. A zasilacz jeśli po oddaniu do serwisu nie okaże się winowajcą to i tak go wymienię żeby po wymianie nie popsuł mi czegoś innego, niestety będę musiał trochę wytrzymac bez komputera ale pozbędę się wadliwych części.

Edytowane przez kacper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację zastanowię się. Ale jak już to dłużej bym poczekał i nazbierał bym pieniądze  na nowe części by mieć pewność że zaraz się nie popsują a jak jakimś cudem by się popsuły to miałbym gwarancje a na używane części gwarancji bym nie miał a nie wiedział bym jak były traktowane wcześniej i czy zaraz nie wyzionął ducha.

Edytowane przez kacper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, karro napisał(a):

Glos rozsadku,choć ja bym olał serwis .Na allegro sa plyty z  i5 2400 za 120zl,reszte na zasilacz  i za 200 masz działjacą tą puszke

Tak, i po kilku godzinach pyk i bsod i po komputerze, bo ktoś bubla za stówę sprzedawał. Takimi radami to możesz kogoś na minę wpuścić a nie pomóc. Proponujesz 12-13 letnie podzespoły bez gwarancji, gdzie w samym transporcie mogą się uszkodzić - o ile nie są uszkodzone przed wysyłką. Idiotyzm to niedopowiedzenie w takiej sytuacji. Nabijasz tylko ludzi na minę i próbujesz sankcjonować, że to idealne rozwiązanie. Większej bzdury nie słyszałem.

Ten zasilacz za 2 stówki, pewnie używka, też diabli wiedzą skąd jak i po co i dlaczego ktoś sprzedaje.

Używany sprzęt można kupić, ale po wcześniejszym przetestowaniu - a i tak usterka czy wada może wyjść np. po 2-3 tygodniach dopiero. A po takim czasie sprzedający i tak się wykpi, wystarczy że w ogłoszeniu umieści informację, że stan sprzętu nieznany. 

Kolejna kwestia to proponowane używki - gołe 4 jajca? Bez K? 95W? W 2024 r.? To ma być upgrade czy czołem w ścianę? W dodatku bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy, z archaiczną obsługą PCI-E, pewnie bez usb3, o nawet podstawowej obsłudze m.2 nawet nie wspominam. Jak już chcemy oferować coś na podmianę to pierwsza generacja ryzenów 3 lub 5 z płytą b350 albo a320 będzie 10x lepszym rozwiązaniem. Koszty oczywiście większe, ale przynajmniej jest to upgrade a nie udowadnianie swoich racji 

Generalnie, szczerze powiem i bez ogródek, kupę wiesz i kupę komuś oferujesz. Takimi radami to tylko więcej szkód generujesz niż pożytku. W dodatku podpowiadasz wyciąganie trupów z szafy jako idealne rozwiązanie. Wyda 3-4 stówy na komputer, który może paść za tydzień a za 5 stówek ma 

Dell 7040

z możliwością wrzucenia nawet i7, na ddr4 i z miejscem na normalną grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kacper1 napisał(a):

Może i masz rację zastanowię się. Ale jak już to dłużej bym poczekał i nazbierał bym pieniądze  na nowe części by mieć pewność że zaraz się nie popsują a jak jakimś cudem by się popsuły to miałbym gwarancje a na używane części gwarancji bym nie miał a nie wiedział bym jak były traktowane wcześniej i czy zaraz nie wyzionął ducha.

Czasami lepiej rozstać się z czymś xd phenom2 to był smok 95/125 Wat to był pic na wodę pomimo braku turbo wataz oszukany 

A 2600pkt w pasmarku to jest na styk z win 10

Qrdello to mu pożycz oscyloskopa albo przelutuj most i napraw tego 15 letniego hedy. Wiadomo że to tranzystory jak ma 11.47 a nie kondensatory. Nie czekaj ,najpierw trzeba oscyloskop do niego. Porady twoje i twojego kolegę coco xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...