Skocz do zawartości
kacper1

Komputer się włącza ale nie ma obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, a może to ten phenom?

image.png.720edba9c7b5bda3513580ee533c225a.png

skąd wiesz, skoro nie mamy doprecyzowane?

3866 pkt to także bidnie jakoś tak z tym win10, wypuszczone w 2010 r. 🙂 wylewy masz jakieś podczaszkowe czy za gorąco się zrobiło?

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phenom 2 X4 955

1 godzinę temu, Qrdello napisał(a):

Tak, i po kilku godzinach pyk i bsod i po komputerze, bo ktoś bubla za stówę sprzedawał. Takimi radami to możesz kogoś na minę wpuścić a nie pomóc. Proponujesz 12-13 letnie podzespoły bez gwarancji, gdzie w samym transporcie mogą się uszkodzić - o ile nie są uszkodzone przed wysyłką. Idiotyzm to niedopowiedzenie w takiej sytuacji. Nabijasz tylko ludzi na minę i próbujesz sankcjonować, że to idealne rozwiązanie. Większej bzdury nie słyszałem.

Ten zasilacz za 2 stówki, pewnie używka, też diabli wiedzą skąd jak i po co i dlaczego ktoś sprzedaje.

Używany sprzęt można kupić, ale po wcześniejszym przetestowaniu - a i tak usterka czy wada może wyjść np. po 2-3 tygodniach dopiero. A po takim czasie sprzedający i tak się wykpi, wystarczy że w ogłoszeniu umieści informację, że stan sprzętu nieznany. 

Kolejna kwestia to proponowane używki - gołe 4 jajca? Bez K? 95W? W 2024 r.? To ma być upgrade czy czołem w ścianę? W dodatku bez jakiejkolwiek możliwości rozbudowy, z archaiczną obsługą PCI-E, pewnie bez usb3, o nawet podstawowej obsłudze m.2 nawet nie wspominam. Jak już chcemy oferować coś na podmianę to pierwsza generacja ryzenów 3 lub 5 z płytą b350 albo a320 będzie 10x lepszym rozwiązaniem. Koszty oczywiście większe, ale przynajmniej jest to upgrade a nie udowadnianie swoich racji 

Generalnie, szczerze powiem i bez ogródek, kupę wiesz i kupę komuś oferujesz. Takimi radami to tylko więcej szkód generujesz niż pożytku. W dodatku podpowiadasz wyciąganie trupów z szafy jako idealne rozwiązanie. Wyda 3-4 stówy na komputer, który może paść za tydzień a za 5 stówek ma 

Dell 7040

z możliwością wrzucenia nawet i7, na ddr4 i z miejscem na normalną grafikę.

Właśnie dlatego napisałem, że jak już to poczekał bym dłużej i kupił nowe podzespoły bo nie wiem czy używane by się zaraz nie popsuły. A nowe raczej się tak szybko nie popsują a jak już to była by gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje udać się do rodzinnego karro, z dynią masz zdrowo coś nie tak, z zakresu elektroniki loga, z zakresu kultury loga, ale z tematu komputerów zjadłeś wszystkie rozumy, tak ten niby zasilacz hedy , czarna lista, taki wadliwy ale sam zaznaczasz ileś to razy w postach że ma 15 lat ... " ZIELONEGO NAWET POJĘCIA NIE MASZ " jeśli chodzi o zakres wiedzy z dziedziny elektroniki, diagnostyki. ale do powiedzenia masz dużo. Ton wypowiedzi jedynie świadczy że chyba zakompleksiony grubas jesteś który siedzi przed monitorem który wie wszystko i nie podziela zdania z drugim, to mój ostatni post w tym temacie. WYMIENIACZU !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, karro napisał(a):

Qrdello no i widzisz kolejny raz ześ walnąl jak chory w kubeł,do tego pobocznym qestem xD

Sumaować mi sie juz nie chce waszych wypocin ale bedzie to 5 raz xd

Pobocznym czym? Usterka wtórna? Masz jakiś ewidentny problem ze sobą człowieku i próbujesz wykreować swoje ja  na podstawie tematu na forum 😄 proponuję mocniejsze leki brać i odstawić internet na pare dni-tygodni, wyjść zobaczyć jak pięknie jest na zewnątrz. Szare komórki Ci się odblokują. O ile tam są rzecz jasna.

Mi wiedza na temat tego jaki to phenom była wtórna , chciałem i udowodniłem tyle, że opierając się na domysłach strzelasz pomysłami z [gluteus maximus] i proponujesz komuś kupno 14 letniej platformy niewiadomego stanu i pochodzenia oferując gruszki na wierzbie, podczas gdy przyrosty będą znikome. W dodatku opierasz swoje pomysły na passmarku, najbardziej randomowej porównywarce wydajności sprzętu w necie 😕 wystarczy popatrzeć ile sampli poszło do wyników, no ale cóż. Znafca po primo. A pomyślałeś, że taki i5 będzie pewnie potrzebował odświeżenia chłodzenia - o ile ma pierdziawkę intela w zestawie? To są kolejne koszty, bo zapewne to co przyjdzie z płytą się już nie nadaje... Wziąłeś na poprawkę, że taka 14 letnia płyta głowna może mieć archaiczny bios, który w skrajnych przypadkach może nawet przyblokować bootowanie na takim pascalu jak ma autor? Miałem w życiu kilka takich przypadków, że bez reflasha biosu karty dx12 nie wstawały i koniec, właśnie na 2nd/3rd gen takie jajca były. Znając życie autorowi wpadną wszystkie te dobroci 14 letniej platformy i okaże się że przyleci z płaczem i kolejnym zestawem problemów.

Chociaż autor jest mądrzejszy od Twoich durnot bo sam stwierdził że jednak woli nówki, tutaj bym dopowiedział że nówki dzisiaj są na tyle nieopłacalne na wejściu (jakiś pentium czy coś w ten deseń) że albo odkładasz więcej i kupujesz jakiś podstawowy intel/amd i lepszą płytę z ramem, albo kupujesz nową płytę (bo tutaj outlety i używki z gwarą to czasem loteria) i używany ram i proc, ale z gwarancją. Zaoszczędzisz tym samym kilka stówek, a używki tych podzespołów - o ile mają chociaż z rok gwary - powinny chodzić jak złoto.

I odpuść sobie ciąg dalszy, bo mam taki szkolny trochę nawyk punktowania takich internetowych banialuk jak Twoje zestawy więc mogę ew. poświęcić te 20 minut ze swojego życia w tygodniu, żeby powypunktować Twoje doskonałe pomysły w dowolnym temacie tu na forum i gdziekolwiek Cię w polskim necie zlokalizuję 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem wolę poczekać dłużej i kupić porządne części niz kupić jakieś części bez gwarancji i bez wiedzy czy nie dostawały po [gluteus maximus] od wcześniejszego właściciela więc nie che wydawać pieniądzy na takie czesci by się cos zaraz nie rozkraczylo i znowu bym musial wydać pieniądze na kolejne czesci,pc potrafię złożyć więc wydam pieniądze na same części i będę miał porządny komputer.

Edytowane przez kacper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawilnie. Co do Twojego zestawu - niech go ktoś porządnie zdiagnozuje - ale niekoniecznie naprawia. Taka usługa to może z 5 dyszek. A jeżeli okaże się że problemem jest jeden podzespół - i nie jest to płyta gł, to warto rozważyć reanimację.

Dokładać do obecnego zestawu opłaci się tylko jeżeli coś wykorzystasz później - zasilacz, obudowa, dyski, chłodzenie CPU - takie rzeczy.

I tak w kwestii tego zasilacza - jeżeli okazałoby się że jest powodem zwiech i nieuruchamiania się - wymień na coś markowego, z wyższej półki (np jakiś seasonic 650W), z certyfikatem gold lub chociaż bronze/silver. Fakt, taki zasilacz będzie kosztował nawet ponad 4 stówki, ale zostanie z Tobą na kolejne 10 lat i zapewni stabilną pracę czegokolwiek co tam włożysz. Kupując taki zasilacz zwróć też uwagę czy jest kompatibilny z PCIE 3.0, w sensie czy ma 12PWHR gniazdo w sobie - dzięki temu będziesz w stanie zasilić nowe karty graficzne nie korzystające już z gniazd 8 i 6 pin.

Jeżeli okaże się, że to mobas - szkoda szukać pasującej płyty pod te phenomy - będzie drogo i może być równie problematycznie a i tak nie da Ci gwarancji że bedzie działać chociaż tak jak i stary zestaw. No i tak czy siak pasowałoby przy tej okazji zmienić jednak ten zasilacz. 

Jeżeli się okaże że to CPU (też możliwe) - j.w. nie opłaca się go podmieniać. 

Wszystko to sprowadza się do kosztów, reanimacja poprzez wymianę jednego podzespołu lub jego naprawę to jeszcze powiedzmy jakoś ujdzie, ale podmiana - a szczególnie na jakiegoś trupa od intela z 2010 r. - to wyższej klasy idiotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Miałeś jeden, dosłownie pomysł, w dodatku napisany długo po tym jak inni użytkownicy już podpowiadali autorowi problemy z innymi podzespołami, w tym zasilaczem. Kłamać potrafisz, ale na datach i godzinach się nie znasz.

2) Nie ja pisałem o oscyloskopie, a jedynie o tym że dla nauki warto byłoby i taki zabieg wykonać - pod warunkiem posiadania czasu chęci i możliwości.

3) Twój problem? Czy może za długo schodzi Ci składanie liter?

4) Nie słyszałem o serwisach online. Raczej customer support to się nazywa, nic się tam nie naprawia. Się wstępnie diagnozuje. No ale.

5) Rozum 5 latka? Przyrosty rzędu 20% a do wymiany wątpliwego pochodzenia płyta i procesor, chłodzenie + zasilacz. ca. 400zł min, po taniości bez gwarancji. A za 550zł masz cały gotowy komp 4 generacje młodszy. 😄 OK!

6) Z cienkiego to nie powiem czego można być i kto tutaj wypowiadający się. Zgłoszony jesteś fachmanie. Wystarczy mi Twoich inwektyw i zaczepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Qrdello napisał(a):

W jaki sposób jest zmierzone? Ile razy powtórzył próbę? Nawet markowe zasilacze bez obciążenia potrafią wyrzucać z siebie różne, różniące się nawet o 0,5v napięcia na lini 12v

no coż jak moderator normalny to bedzie wiedział kto tu dureń

Ewentualnie wez kolege od osyloskopa,do 15 letniego hedy .Bedziecie mu badać tranzystory

18 godzin temu, Qrdello napisał(a):

Kolejna kwestia to proponowane używki - gołe 4 jajca? Bez K? 95W? W 2024 r.?

i kolejne twoje durnoty,10 z rzedu bo polecileś i5 6500

10 godzin temu, Qrdello napisał(a):

Miałem w życiu kilka takich przypadków, że bez reflasha biosu karty dx12 nie wstawały i koniec, właśnie na 2nd/3rd gen takie jajca były.

na koniec poradz mu by nie wychodził z domu bo go mogą potrącić ,to bedzie komplet do twoich ograniczonych porad xd

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak to mówią - z inteligentnymi inaczej się nie rozmawia bo sprowadzą cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem (xDDDDDDD) - bleh. 

Ale skoro już zacząłem:

1) tak, mam taką nadzieję, bo tym forum jak i wieloma innymi polskimi rządzi taki właśnie rak jak ten piszący poprzednie komentarze, wyzywający, wrzucający pomysły z tyłka i jeszcze myślący że wie wszystko

2) no tak, bo 6th gen i m2 obsługuje, i ddr4, i pcie3 i generalnie trafiają się jeszcze delle optiplexy z gwarancją - na budżetowy zakup jak złoto. A do tego w Twoim ulubionym passmarku: 

image.png.37cde87eeaefcd00f896f5ae12f4f189.png

w dodatku równając do tego phenoma przyrost x2, to już mu realnie da faktycznego kopa i możlwość rozbudowy do i7 jak mu mocy zabraknie, o ile zabraknie. W dodatku ma swój 180W zasilacz, więc sprzedając tego 1060 od zotaca i kupując np. niskoprofilowe rtx 3050 zmieści się pewnie w obudowie i w obciążeniu. A jak nie, dołoży stówkę do 400W zasilaczy do takiego optiplexa i będzie git - to jest realna ścieżka gdyby chciał pójść w używkę o solidnej podstawie. Przy odrobinie cierpliwości w tysiaku ma zupełnie fajną skrzynkę. A u Ciebie? BSOD po dwóch tygodniach 😄 xDDDDDDD

3) cóż, brak argumentu jak był tak jest dalej. Gówno wiesz bo gówno widziałeś. 😄 wymień mu zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby glupio ale jak reagować na podlaczanie oscyloskopa do 15 letniego hedy albo lutowanie mostu na mobo za 20zl.To są spece co by 30 letniego opla kadeta ze zlomu rementowali za 20000 xD

Chca to niech sobie remontuja ale innym normalnym tego nie proponują

Powinni popisać na forum zegarkowym co by im lepiej szło xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, karro napisał(a):

Niby glupio ale jak reagować na podlaczanie oscyloskopa do 15 letniego hedy albo lutowanie mostu na mobo za 20zl.To są spece co by 30 letniego opla kadeta ze zlomu rementowali za 20000 xD

Chca to niech sobie remontuja ale innym normalnym tego nie proponują

Powinni popisać na forum zegarkowym co by im lepiej szło xD

No wiesz, gościowi starczał do tej pory ten Phenom, jakby dało radę się naprawić to czemu nie ? A tak poza tym to propozycja z Intel Core i5 6500 jest tu zdecydowanie lepszą opcją, i5 2400 można kupić jak się wie co robi np. odpala stare gierki z przed 10 lat, no to one lepiej chodzą na sprzęcie ze swoich czasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest akurat mój argument, tylko z wymienianiem całych podzespołów w takim dziadku przekraczających wartość, czasem nawet dwukrotnie - to była znowu Twoja podpowiedź. Zamiast rzetelnej diagnostyki wymień zasilacz wszystko ruszy 😄 to Ty jesteś wymieniaczem, w dodatku krętaczem wymieniaczem. A jak nie ruszy? A jak wina leży w mobo czy procku? Oddasz autorowi za źle dobrany zasilacz? 😄 

Oscyloskop można nawet do 60 letniego sprzętu podpiąć, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy ma 30 czy 10 czy 40 lat. I nie ma znaczenia czy zasilacz jest hedy czy chieftec czy rog strix thor - bo jak pisałem wyżej - zasilacze markowe potrafią nie trzymać napięć albo wachlować pod obciążeniem a niemarkowe potrafią napięcia trzymać - różnica taka, że te niemarkowe są z lipnych gratów najczęściej robione i potrafią nie mieć zabezpieczeń antyprzepięciowych, więc przy porządnym skoku napięcia się palą i ciągną za sobą resztę sprzętu. Zeby były realnie niestabilne to muszą być też przeciążone, a próba odpalenia zestawu który mieści się w przedziale mocy nie jest przeciążeniem. Nie mam pojęcia jak wygląda tabliczka znamionowa tego hedy, ale zapewne leci na pojedynczej lini 12v i ma tam z jakieś +/- 500w co na phenoma 125w, płytę i gtxa 1060, pewnie 6gb, nie powinno być problemem. Problemem mogą być tętnienia i wtedy taki zasilacz będzie zdychał, aż zdechnie zupełnie.

I niewykluczone, że tak było/jest, ale z pewnością nie świadczy o tym jeden pomiar na lini 12v 😄 to tylko amatorszczyzna uznaje, że to jedyna słuszna opcja, bo amatorszczyzna się naczytała i najlepiej tam zapakuje zaraz 800W seasonica za 6 stów. 😄

Czy warto do tego oscyloskop kupować? W celach naukowych - zawsze. Wiedza jest pierwotna do doświadczenia. Żeby tego konkretnego kompa sprawdzać? Szybciej i taniej zrobi to dowolny serwis elektroniki, przy okazji sprawdzając płytę główną czy żyje. Piszę o tym od trzech stron, ale Ty malkontencie potrafisz tylko odpisać

a) xDDDDD xDDDD xDDDD

b) podepnij oscyloskop do 15 letniego hedy

I tak, gdybym był pod ręką autora tego tekstu to bym mu to wszystko sprawdził za frajer, nagrał z tego filmik i pokazał Ci  @karro jak bardzo ograniczony masz tok myślenia i że problem może leżeć gdzie indziej. Natomiast nie przyklasnę amatorszczyźnie, chamstwu, zaczepkom i inwektywom płynącym od jakiegoś niedouczonego małolata z problemami, który zastawił się ekranem i myśli że mu wszystko wolno i wszystko może napisać.

 

Dokładnie, generalnie polecanie dzisiaj komukolwiek 14 letnich procesorów to powinno być karane odcinaniem od internetu na rok 😕 kolega @karro pewnie amatorsko handluje na allegro tymi gotowcami z i7 2600 co to są uber wydajne kompy gamingowe gtaiv wiedźmin full detale 720 p + klawiatura myszka monitor 1080p w zestawie  😄 

4 minuty temu, Pzgr. 39 napisał(a):

No wiesz, gościowi starczał do tej pory ten Phenom, jakby dało radę się naprawić to czemu nie ? A tak poza tym to propozycja z Intel Core i5 6500 jest tu zdecydowanie lepszą opcją, i5 2400 można kupić jak się wie co robi np. odpala stare gierki z przed 10 lat, no to one lepiej chodzą na sprzęcie ze swoich czasów.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, karro napisał(a):

za naprawianie 15 letnie hedy powienien być ban

 

w LAWIE TEŻ NIE UTOPISZ BO OSŁABI Xd

???? 😄 ktoś Ci pisał tutaj o naprawie tego zasilacza?

O naprawie rozmawialiśmy, ale płyty głównej, a nie zasilacza 🙂 tym postem sam się zaorałeś i utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że albo nie tolerujesz alko i piszesz te posty na %, albo przypadkowo w jakimś psychiatryku nie wyłączyli na weekend internetu w kafejce 😛 

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie! Czyżby żyłką pękła? 😄 Nie może być. Taki stoicki spokój naczelnego wymieniacza i diagnosty legł w gruzach! 

Po pierwsze, o czym rozmawialiśmy - nie szufladkując ale do przedziału wiekowego dochodzi także niededukowanie małomieszczańskie lub wiejskie, lub słoikowe - jak kto woli.

Po drugie, nie ja o tym pisałem, chociaż uważam że jeżeli da się przelutować uszkodzone mofsety lub mostek południowy, który w tych płytach bywał problematyczny, przegrzewał się i umierał - to czemu nie. Czy za 2 dychy? Robota prosta, płyta poszukiwana, w mojej ocenie jeżeli to to to się opłaca.

Wylewasz się coraz bardziej.

@kacper1 skąd jesteś?

Jak z okolic Wrocławia to mogę Ci rzucić okiem na tego kompa.

Druga sprawa, powinienem gdzieś w starych, oddelegowanych na wieczny sen komputerach mieć jakieś płyty pod tego phenoma. Oczywiście też do weryfikacji, bo nie odpalane toto przez dobre 10 lat - ale jak działało wtedy to i teraz ruszy.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karro napisał(a):

za naprawianie 15 letnie hedy powienien być ban

Ale czemu by nie naprawić ? Ja rozumiem, że jeżeli nie jest to opłacalne to nie, lecz gdyby to była jakaś prosta usterka, dało by się to zalutować, to komputer mógłby dalej działać i byłoby po problemie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę daleko 😄 niemniej gdybyś wybierał się na dolny śląsk i chciał sprawdzić tego kompa, służę pomocą - daj tylko wcześniej znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...