Skocz do zawartości
pontonytrautok

Komputer do gier za ok. 8000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze à propos karty graficznej od Palita: znalazłem drugi model o nazwie JetStream. Od GamingPro na moje oko zbytnio się nie różni, a jest fabrycznie podkręcona i ma mniej świecidełek. Co o niej myślicie? Dikson - to bliźniaczy model tej, którą mi polecałeś? Chłodzenie będzie się równie dobrze sprawować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2024 o 16:46, Mr.T... napisał(a):

podobno kto pyta nie błądzi, a to zależy jaką się uzyska odpowiedz i czy się ja zrozumie xD  

płyty Gigabyte nie wiem w czy jest problem, ale zawsze od nich nowy sprzęt, po mimo dopuszczenia do sprzedaży, wczesne wersje biosów są nie dopracowane i prowadzi to do nie stabilności pracy PC , oraz słabiej radzą sobie w trybie auto, podczas prowadzenia pamięci, MSI czy Asus robią to lepiej.

kiedyś Gigabyte w płytach głównych umieszczał kodeki ALC Audio znacznie wyższe modele niż konkurencja i nawet coś od "Creative" można było znaleźć, a to kusiło do zakupu , obecnie widać ze chcąc ścinać koszty niczym się nie wyróżniają, bo gdy jest umieszczany np. Realtek ALC 897 no szału to nie robi...  lub piszą tylko "Chipset dźwiękowy Realtek "  xD   

 a np.

Płyta główna Asus TUF GAMING B650-PLUS WIFI - kodek Realtek ALC S1200A      

Płyta główna MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI - kodek Realtek ALC 4080

Kiedyś może był jakiś problem z wczesnymi wersjami biosów,obecnie bardzo często są aktualizowane,to samo dotyczy się innych producentów.

Co do kodeków audio,to także płyty od Asusa mają te starsze wersje.Ogólnie jak płyta oparta jest o topowy chipset,to i tam dadzą lepsze kodeki,więcej portów USB,przy niższych trzeba przyoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To prawda, że 7800X3d się grzeje, ale nie wydaje dużo ciepła. To tak jak ram, grzeje się ale specjalnie dużo ciepła nie wydala. Bo jak może nagrzać obudowe skoro pobiera 60W. Te ciepło jest w srodku i tutaj po prostu jak chcesz miec wyższe zegary przy pełnym obciążeniu np z AVX512 itp to chłodzenie wodne się przydaje, normalnie do gry zwykły cooler za 100zł aż nadto. 

Pamięć to też 6000 mhz cl30 XMP da Ci X fps, a jak kupisz lepsze ramy będziesz miał X+10-15%, innymi słowy jeżeli patrzeć, że Ryzen 9000X ma być sednio 16% szybszy, i tym samym założymy że 9000X3D będzie 16% szybszy od 7000X3D, to dając standardowe Ramy z XMP/EXPO 6000/6400 i Ryzen 9800X3D możliwe, że tylko dorównasz 7800X3D tweaked 7800/8000Mhz. W dodatku SoC przy 1:1 to z reguły od 1,2V do 1,3V, dla 1:2 najniższe 0.95V już trybi(w zależności od sztuki), daje to również nizsze zużycie energii, więcej FPS itp. 

Płyty z PCIE gen 5 już zaczynaja się od 700zł także warto sprawdzac, bo jest sporo rewizji i starsza rewizja moze nie miec, a nowa już tak. Zasilacz warto wziąć 1000W lub 1000W+ dobrej firmy. 

Reszta jak karta g. itp na obecny moment 7800XT w okolichach 2200zl jest najlepsza karta. 4070Ti S to już prawie 4000zł, a jak nie ma RT i masz o.c na tym radeonie na na nvidii default to niemal sie zrównują wydajnoscia. 

Także można sporo zaoszczedzić, 

 



 

Edytowane przez maxmaster027

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przemyślałem temat obudowy. Spodobał mi się Fractal Design Focus 2 White TG Clear Tint, jest dużo zgrabniejsza od tego be quieta, ale niesie za sobą też zmiany w AIO montowanym na górze. 360 się tam nie zmieści, więc w tej obudowie chciałbym wstawić Arctic Liquid Freezer III 240. Ewentualnie z tyłu obudowy jeszcze jeden wiatrak 120mm. Poniżej cała specyfikacja (https://proline.pl/koszyk/c2b6b1d4):

obudowa - Fractal Design Focus 2 White TG Clear Tint

płyta główna - MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI DDR5 AM5

procesor - AMD Ryzen 7 7800X3D AM5

grafika - Palit GeForce RTX 4070 Ti SUPER GamingPro 16GB GDDR6X DLSS 3 albo Palit GeForce RTX 4070Ti Super JetStream OC 16GB GDDR6X

AIO - Arctic Liquid Freezer III 240 Black

RAM - Pamięć G.Skill Flare X5 DDR5 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 EXPO F5-6000J3038F16GX2-FX5

dysk 1 - Dysk Lexar SSD NM790 2TB M.2 PCIe NVMe Gen4 LNM790X002T-RNNNG

dysk 2 - Dysk Lexar SSD NM710 1TB M.2 PCIe NVMe Gen4 LNM710X001T-RNNNG

zasilacz - Seasonic FOCUS GX-850 ATX 3.0 80Plus Gold 850W

wiatraczek - Arctic P12 PWM PST 120mm

Najważniejsze pytanie jest takie: czy tam się to wszystko zmieści? Newralgicznym punktem wydaje się być AIO na górze na styku z MOBO. Próbuję przeszperać internet w poszukiwaniu informacji czy Arctic Liquid Freezer III 240 realnie ma szansę się tam wcisnąć i nie kolidować z radiatorami płyty głównej czy RAM-em, ale na razie nie znalazłem definitywnej odpowiedzi. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pontonytrautok napisał:

Fractal Design Focus 2 White TG Clear Tint

albo 

Obudowa Antec Performance 1 FT (0-761345-10088-5) 

1 godzinę temu, pontonytrautok napisał:

Palit GeForce RTX 4070 Ti SUPER GamingPro 16GB GDDR6X DLSS 3 albo Palit GeForce RTX 4070Ti Super JetStream OC 16GB GDDR6X

 różnice to, że GamingPro ma ARGB.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pontonytrautok napisał(a):

Fractal Design Focus 2 White TG Clear Tint

Nie warto, tylko dwa wentyle. Nie wiem czy Ci tam wejdzie Arctic na top. Poza tym to nie jest buda pod takie podzespoły.

 

Nie wiem czemu bierzesz AIO 240 jak 360 masz raptem 70 zł drożej.

Jak chcesz brać białą budę to https://proline.pl/obudowa-do-komputera-phanteks-xt-pro-ultra-tempered-glass-argb-white-ph-xt523p1-dwt01-p8120962

 

I tu wejdzie 360 na top

Pamięci stówkę taniej https://proline.pl/pamiec-goodram-irdm-pro-2x16gb-ddr5-6000-cl30-black-ir-6000d564l30s-32gdc-p8121387

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...