Skocz do zawartości
krzysiek999

Upgrade kompa - RTX 4080 i zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym ulepszyć komputer. Od pewnego czasu mam monitor 4K i stary RTX2060 już nie wyrabia.

Ponieważ mam już kolejną kartę graficzną od MSI dlatego też wybrałem coś takiego:

- MSI GeForce RTX 4080 SUPER GAMING X TRIO 16GB DLSS 3

i do tego zasilacz

- be quiet! Straight Power 12 850W

W kompie mam Ryzena 9 5900x więc raczej sobie poradzi z tą kartą. Co myślicie o tym upgradzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krzysiek999 napisał(a):

Cześć!

Chciałbym ulepszyć komputer. Od pewnego czasu mam monitor 4K i stary RTX2060 już nie wyrabia.

Ponieważ mam już kolejną kartę graficzną od MSI dlatego też wybrałem coś takiego:

- MSI GeForce RTX 4080 SUPER GAMING X TRIO 16GB DLSS 3

i do tego zasilacz

- be quiet! Straight Power 12 850W

W kompie mam Ryzena 9 5900x więc raczej sobie poradzi z tą kartą. Co myślicie o tym upgradzie?

Różnica między 2060 i 4080s w kontekście zapotrzebowania na prąd nie będzie duża, zamknie się pewnie w 50-60W - seria 4xxx jest dużym krokiem w stosunku do serii 3xxx jeżeli chodzi o współczynnik perf/watt. Poza tym, Twój zasilacz na ten moment w dużym obciążeniu pewnie nawet do 50% obciążenia nie dobija, chyba że tego 3900x jakoś mocno męczysz PBO, więc zapas masz jeszcze spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź. Chociaż trochę pokręciłem 😉

Aktualnie mam zasilacz XFX650W i chciałbym go wymienić właśnie na tego "be quiet! Straight Power 12 850W". 

XFX ma już 6 lat, a że będę wstawiał prądożerną grafikę to chcę go wymienić, tak na wszelki wypadek. 

Z tego co widzę to ten "be quiet! " posiada tą nową wtyczkę do zasilania GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krzysiek999 napisał(a):

be quiet! Straight Power 12 850W

Nie warto w cenie ponad 700 zł, są tańsze I cichsze jednostki.

https://proline.pl/zasilacz-modularny-msi-mpg-a850g-pcie5-850w-80-gold-atx-3-0-p8117766

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-atx-3-0-80plus-gold-850w-p8118218

Oba półpasywne, MSI będzie ciut cichszy, Seasonic ma lepszą filtracje i regulację napięć.

Jak dobrze poszukasz to i za 600 zł dostaniesz 1200W które nie ruszy nawet wentylatorem przy takim zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy, faktycznie od BQ można kupić tańsze jednostki, jw. seasonic będzie chyba najlepszym wyborem. Jakiś czas temu była spora promka na proline na te zasilacze, może w wakacje wróci jeszcze bo to jednak sezon ogórkowy na sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...