Skocz do zawartości
KEKYOU

32'' 4K vs 27'' 1440p w HDR Czy różnica jest znacząca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad dwoma monitorami Samsung Odyssey Neo G7 S32BG75 i  AOC Q27G3XMN w porównaniu    i recenzjach  Samsung, AOC  nie różnią się zbytnio poza rozdzielczością i wielkością oba sprawują się w HDR 1000 dobrze. Mam pytanie czy podczas oglądania filmów, seriali czy grania w gry 4k HDR robi ogromne wrażenie i warto dopłaci za ekstra rozdzielczość, niby ilość pikseli  (4k) 137.68 vs. (1440p) 108.79 PPI jest większą. Czy ktoś może porównywał te wielkości i rozdzielczości jakie są wasze opinie (i tak che VA nie oleda lub ips :). Pozdrawiam i czekam na wasze doświadczenia.

Edytowane przez KEKYOU
zmiany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sweet spot to 27” 1440p ale jak chcesz oglądać filmy to wybrałbym 32” 4k. Sam stanąłem kiedyś przed wyborem 24” 1440p (PPI122.38) vs 27” 1440p (PPI 108.79) oba monitory były identyczne (matryca, czas reakcji itd.) jedyną różnicą była przekątna ekranu, zdecydowałem się na większy monitor i nie żałuję. Musisz sam przemyśleć temat i zwróć uwagę w jakiej odległości siedzisz albo leżysz podczas oglądania filmu. Ja mam tendencję aby zsuwać się na krześle (używam oldschoolowego ogromnego krzesła z solidnego drewna) a nogi kładę na krzesło obok i tak sobie siedzę,  jestem dość blisko ekranu  a moja kobita woli oglądać leżąc na sofie i dla niej ekran jest już zbyt mały na szczęście zwykle po 15min zasypia 🤣

HDR nie testowałem to się nie wypowiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...