Skocz do zawartości
szary_wolf

Pytanie w sprawie montażu wentylatora na procesorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Unowocześniam swój komp i zamówiłem płyte główną AsRocka i procek core i5 na socket 1700. Mam kilka pytań w sprawie montażu wentylatora na zamontowanym w gnieżdzie procesorze. Zamówiłem paste termoprzewodzącą Arctic jakaś tam(wszystko z morele.net) i wiem że na radiatorze będzie już pasta termoprzewodząca od intela ale ja chce nałożyć tą Arctic. Czym zmyć tą fabryczną paste z radiatora intela?? I czytałem też że jak się nakłada paste termoprzewodząca to prawidłowo robi się to tak że nakładam po środku taką nazwijmy to kulke i ona sama się rozejdzie po bokach? Czy może jakoś inaczej? Pare lat temu sam instalowałem celerona na płyte bodajże msi i nie miałem żadnych problemów tyle że na fabrycznej pascie od intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij jak najwięcej intelowskiej pasty szmatką, potem na nową/czystą szmatkę nieco isopropanolu i doczyść. A jak go nie masz to bezn. ekstakcyjną, spirytusem. w ostateczności Aromatolem 😉 Kulka jest OK a X podobno lepszy 🙂 
https://proline.pl/?n=nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-na-procesor-najlepsza-metoda

Dla samych testów zostawiłbym to co przygotował intel, sprawdził temp. potem arctic. 
Powodzenia!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gurney napisał(a):

Zdejmij jak najwięcej intelowskiej pasty szmatką, potem na nową/czystą szmatkę nieco isopropanolu i doczyść. A jak go nie masz to bezn. ekstakcyjną, spirytusem. w ostateczności Aromatolem 😉 Kulka jest OK a X podobno lepszy 🙂 
https://proline.pl/?n=nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-na-procesor-najlepsza-metoda

Dla samych testów zostawiłbym to co przygotował intel, sprawdził temp. potem arctic. 
Powodzenia!

 

A czy zamiast isopropanolu może być wódka Pan Tadeusz? Bo nic innego nie mam. No mam jeszcze wprawdzie aceton ale tym bałbym się czyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...