Skocz do zawartości
eldabor69

Proszę jeśli to możliwe o wycenę komputera osobistego PC o podanej niżej specyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Procesor: Intel Core i7-7800X

Chłodzenie procesora: NZXT K r a k e n X52 

Płyta główna: ASUS ROG STRIX X299-E GAMING

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC 3X 8G 1.1 (GV-N207SGAMING OC-8GD)

RAM: DDR4 SDRAM 32gb (4x 8 gb)

Dysk1 - CT240BX500SSD1 

Dysk2 - CT480BX500SSD1

Wentylatory - Corsair AF120 Quiet Edition x2

Obudowa: NZXT S340 ELITE Matte Black 

Zasilacz: Corsair CX750 - 750Watt 

Oświetlenie: Xiaomi Lampa do Monitora Mi Computer Monitor Light Bar 

Monitor - MSI Optix G271 

Głośniki - Logitech z333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw całkiem ciekawy.

Moim zdaniem z uwagi na wiek i że tam tylko 2070-ka możesz próbować za tyle zbyć, wystawić co kolega proponuje, ale z tego co zerkałem w tej cenie spokojnie można kupić kompa z RTX 3070 lub polować na taki z RTX 3080.

Na moje oko realnie raczej ze 2500zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rozważyć sprzedaż na części , sama płyta i grafa to ok 1500 ... 

P.S. Tyle , że chłodzenie wodne i CPU może być problem sprzedać itp/itd .... obudowę też ciężko dość sprzedać korzystnie ,....

Te 3500 może lekko przesadziłem , ale 2500 to lekko za mało...

 ale z 2 strony klienta znaleźć na używany PC to też jest sztuka 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rok temu, w lipcu kupiłem PC z 12700kf+RTX3060TI, chłodzenie wodne, 4TB SSD, 48GB Ramu, płyta Asus Prime Z690 wi-fi, SB AE-5 plus, zasilacz Corsair rm750x 750w 80 plus gold, Windows 11 USB legalny,  względna buda Chieftec Scorpion 3, gwara jeszcze rok za 3 000zł. Dodatkowo monitor BenQ PD2700Q za 400zł. Oczywiście używane. Tak, wiem, dobry deal. (Nowy pewnie kosztował grubo ponad 10 000zł, jak gościu go kupował - cóż cena używanego po 2 latach spadła drastycznie - tak go wycenił)

Tu masz kompa bez gwarancji, procek z płytą parę generacji wstecz, bez Windowsa itd. 

Jak napisałem, może drożej wystawić i liczyć, że ktoś kupi, ale jak dostanie w sumie 2500zł powinien być zadowolony.

 

Przecież za 3 000zł masz nowe podzespoły wydajniejsze:

https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-lipiec-2024-komputery-gamingowe-w-roznych-cenach?page=0,7

 

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec zeszłego roku szukałem czegoś na x299 więc trochę ogłoszeń widziałem myślę że wystaw za jakieś 2800 a realnie możesz liczyć na jakieś 2500. Za 3000 (ale 9 miesięcy temu) ludzie wystawiali zestawy na i9 9820x z 3060ti i 64GB RAMu ale bez monitora od tego czasu sprzęt mocno staniał choć zawsze możesz mieć farta, ja swojego staruszka i7 3770 i gtx 1070 sprzedałem w grudniu za 1300zl gdzie realnie liczyłem na 1000. Pomogło że dałem 1 miesiąc gwarancji i komp sprzedałem lokalnie więc kupujący był spokojny. Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż w całości zawsze jest problemem.

3 lata temu "sprzedałem" R7 2700x + 2x8GB DDR4 + b450 od MSI + RTXa 2070 od GB z wadą (BSODy, nie chciało mi się już tego diagnozować - zmienialiśmy mieszkanie, urodziny drugiego Syna itp, chciałem się po prostu pozbyć problemu) po długich bojach w formie zamiany na laptopa MSI 17 calowego z i7 10700H, 2x8GB DDR4 i GTXem 1660ti z gwarancją - a mój komputer, porządnie opisany z wszystkim na tacy wisiał w necie najpierw za 4k (paczka, peryferia, monitor 1080p), później za 3,5 i tak schodziłem do 3k. I dopiero wtedy jakiś Vasyl się odezwał i poszło. Tam problemem był najpewniej dysk nvme, ale nie miałem wtedy zbytnio luźnej kasy na kupna podmianki itp, wolałem popchać dla mnie wygodnie i mieć z głowy. 

Przy kompletnym zestawie zawsze coś może pójść nie tak - przy transporcie coś się poluzuje, już drugiemu gościowi nie wstanie. Tak samo mówiłem temu kolesiowi, że mu wyjmę tego rtxa, wepnie sobie w domu - to rzucił całym kompem na tylną kanapę, nawet nie na leżąco tylko normalnie, na stojaka i heja! 😄 

Za godzinę telefon - karta nie działa (a karta w sumie na bank nie była powodem bsodów, bo testowałem ją w dwóch innych komputerach). Okazało się, na szczęście, że podczas transportu deko się wypięła ze slotu i komp nie wstawał. 😕 

Morał z tego taki:

porozbierałbym na części i sprzedał osobno. Obstawiam, że pójdzie szybciej niż w całości, a nawet jak się okaże że coś komuś nie ruszy to będzie jeden podzespół a nie cały komp do diagnostyki. No chyba, że Ci się nie spieszy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...