Skocz do zawartości
Lasquens

Jaka karte za 5 batow

Rekomendowane odpowiedzi

Zreszta nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale TI4200 od LEADTEKA ma pamiatki 4ns a CREATIVE 3.6ns. Co do fajnego radiatorka to na tym LEADTEKU za 499zeta napewno go nie uswiadczysz bo to jest OEM (gowniany zielony pseudoradiator). Proponuje rozejzec sie na ALLEGRO i kupic TI4200 CREATIVE a napewno nie bedziesz zalowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowilem o chlodzenie sie nie boje, bo swojego mx sprzedaje, ale radiatory i wiatrak (Tt ®) zostawiam. Sklaniam sie ku Gainwardowi ti4800se, bo chociaz troche drozszy to jakos budzi zaufanie. Co o nim myslicie ?[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale TI4200 od LEADTEKA ma pamiatki 4ns a CREATIVE 3.6ns. Co do fajnego radiatorka to na tym LEADTEKU za 499zeta napewno go nie uswiadczysz bo to jest OEM (gowniany zielony pseudoradiator). Proponuje rozejzec sie na ALLEGRO i kupic TI4200 CREATIVE a napewno nie bedziesz zalowal.

Sory ale <span style="color:red;">[ciach!]</span>iany jesteś chyba ty a nie radiator Leadteka,wogóle o czym ty mówisz Leadtek słynie wąłśnie z tego że robi wywyaliste radiatory i całe chłodzenie na grafy to co powiedizales to rozbój w biały dzień.

A ten Leadtek ma takie radiatory, jak dla mnie zawaliste:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam akurat max 600 stówek do wydania i nic innego nie ma poza 4800SE Gainwarda w tej cenie..... chyba ze Radeon 9600 ale to cienizna o 1/3 mniej wydajny, tyle że DX9. W next week zamieniam mojego 9000 na tego GF4, a na święta jak pierwsza liga ATI potanieje, pomyśli się znów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszaqu ma racje, w tej cenie chyba tylko ten gainward bezie dory, R9600 a juz wogole od hisa to lipoza kolejny przekret jak 5200, napewno jest postokroc wydajniejszy od fx5200 ale ja slyszalem ze jak ati to tylko oryginalne, gigabyte albo hercules, a nie zadne hisy i tego typu sprawy. Cos czuje ze dzisiaj pojdzie zamowienie do siriusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak pusciles TI4200 winfasta64mb na tyku i przeszla ci wszystkie testy to trafiles bdb egzemplasz ale przeslij mi linka do 3dmarka to dopiero ci uwierze

przesle Ci linka jak go podkrece na WC - czyli pod koniec wakacji

spodziewam sie 350/650 lajtowo - a na bardzo zimnej wodzie w zimie to bedzie pewnie z 360/700????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak pusciles TI4200 winfasta64mb na tyku i przeszla ci wszystkie testy to trafiles bdb egzemplasz ale przeslij mi linka do 3dmarka to dopiero ci uwierze

przesle Ci linka jak go podkrece na WC - czyli pod koniec wakacji

spodziewam sie 350/650 lajtowo - a na bardzo zimnej wodzie w zimie to bedzie pewnie z 360/700????

Jakie mialeś radiatory orginalnie na tej grafie,czy takie jak przedstawiłem na zdięciu wyżej czy jakieś inne, bo np. w komputroniku przy wersji OEM jest jakaś dziwna ta karta bo ma zaledwie minimalny radiator na GPU i przypomina mi GEFORCE 2 ULTRA CREATIVE-a a nie Leadteka GEF 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice pomiedzy wersja OEM a BOX`em kazdy zauwazy - zupelnie inne chlodzenie. srednio chlodzacy cooler. u mnie max co sprawdzalem to 650 dla pamieci i z nimi to jest dziwna sprawa. gdy raz tak karte podkrecilem pojawily sie jakies prostokaciki niebieskawe... pozniej gdy znow ja do tych wartosci podkrecilem zadnych przeklaman... niestety rdzen slabiutki - nie wytrzymuje nawet 315... ale 300 jest full stable ;D

a jak by ciebie interesowal moj link do 3dMarka to prosze:

bez krecenia:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6597917

po kreceniu 300/650:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6609221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice pomiedzy wersja OEM a BOX`em kazdy zauwazy - zupelnie inne chlodzenie. srednio chlodzacy cooler. u mnie max co sprawdzalem to 650 dla pamieci i z nimi to jest dziwna sprawa. gdy raz tak karte podkrecilem pojawily sie jakies prostokaciki niebieskawe... pozniej gdy znow ja do tych wartosci podkrecilem zadnych przeklaman... niestety rdzen slabiutki - nie wytrzymuje nawet 315... ale 300 jest full stable ;D

a jak by ciebie interesowal moj link do 3dMarka to prosze:

bez krecenia:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6597917

po kreceniu 300/650:http://service.futuremark.com/compare?2k1=6609221

Spoko wynik ponad 11 000 to zawaliście, zmieniałeś oryginalny radiatorek na GPU na jakiś inny czy na tamtym wyciągnołeś 300Mhz a i zakładałeś jakieś radiatorki na pamięci?? Bo ja poważnie zastanawiam się nad kupnem tej grafy w SIRIUSIE za 499zł +10zł przesyłka lub u siebie w Lublinie mam Palit GEF 4 4200 za 509zł nieiwem co bedzie lepsze,zaraz bede szukał opisu tego palita i jakis zdięc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice pomiedzy wersja OEM a BOX`em kazdy zauwazy - zupelnie inne chlodzenie. srednio chlodzacy cooler. u mnie max co sprawdzalem to 650 dla pamieci i z nimi to jest dziwna sprawa. gdy raz tak karte podkrecilem pojawily sie jakies prostokaciki niebieskawe... pozniej gdy znow ja do tych wartosci podkrecilem zadnych przeklaman... niestety rdzen slabiutki - nie wytrzymuje nawet 315... ale 300 jest full stable ;D

a jak by ciebie interesowal moj link do 3dMarka to prosze:

bez krecenia:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6597917

po kreceniu 300/650:http://service.futuremark.com/compare?2k1=6609221

Spoko wynik ponad 11 000 to zawaliście, zmieniałeś oryginalny radiatorek na GPU na jakiś inny czy na tamtym wyciągnołeś 300Mhz a i zakładałeś jakieś radiatorki na pamięci?? Bo ja poważnie zastanawiam się nad kupnem tej grafy w SIRIUSIE za 499zł +10zł przesyłka lub u siebie w Lublinie mam Palit GEF 4 4200 za 509zł nieiwem co bedzie lepsze,zaraz bede szukał opisu tego palita i jakis zdięc.

Ja wiem czy tak zawaliscie, ponad 11k to ja mam na sprzecie z podpisu (chyba nie musze nikogo przekonywac, ze R9100 to kiszka w porownaniu z TI4200) a na TI4200 CREATIVE (oczywiscie podkreconym) i reszta konfigu jak w podpisie z wyjatkiem pamieci (2xGEIL PC3200 VALUE) mialem max 14k z groszami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups! lukasrz - nie napisalem pewnej rzeczy - a mianowicie ze mam box - na twoim miejscu dolozylbym 40zl i kupil winfasta (ti4200, 64MB, dvi + dv-out z dobrym chlodzeniem - czyli box) ze sklepu wgk (http://sklep.wgk.waw.pl)

a tu mala uwaga do szanownego pana NiemacieKa:

JIUHB0302 1466mhz@2300mhz (200x11.5, 2V) - czy uwazasz ze wysokie fsb (czyli tez podkrecone pamieci) nie maja wogule znaczenia na wynik w 3DMarku? zalezy tez czy robisz ten test - po reinstalce czy po 2-3 tygodniach intensywnego uzywania - sciagania, usuwania, instalowania gier, poprawek lub sterownikow. a te 11k to i tak dla mnie super wynik - chcialem tez podkreslic, ze akurat w 3DMarku roznica pomiedzy ti4200 a R8500LE/9100 jest naprawde niewielka - dopiero po kreceniu widac znaczaca wyzszosc 4200.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups! lukasrz - nie napisalem pewnej rzeczy - a mianowicie ze mam box - na twoim miejscu dolozylbym 40zl i kupil winfasta (ti4200, 64MB, dvi + dv-out z dobrym chlodzeniem - czyli box) ze sklepu wgk (http://sklep.wgk.waw.pl)

a tu mala uwaga do szanownego pana NiemacieKa:

JIUHB0302 1466mhz@2300mhz (200x11.5, 2V) - czy uwazasz ze wysokie fsb (czyli tez podkrecone pamieci) nie maja wogule znaczenia na wynik w 3DMarku? zalezy tez czy robisz ten test - po reinstalce czy po 2-3 tygodniach intensywnego uzywania - sciagania, usuwania, instalowania gier, poprawek lub sterownikow. a te 11k to i tak dla mnie super wynik - chcialem tez podkreslic, ze akurat w 3DMarku roznica pomiedzy ti4200 a R8500LE/9100 jest naprawde niewielka - dopiero po kreceniu widac znaczaca wyzszosc 4200.

pozdro

Mylisz sie kolego bo roznica pomiedzy tymi dwoma kartami jest zasadnicza. Przed TI4200 mialem HERCULESA 8500LE 128mb@300/600 a jeszcze wczesniej HIS 8500pro@295@590 i zadna z tych kart nawet sie nie umywala do niekreconego TI4200 (teraz mam to co w podpisie i i lepsze pamiatki niz wczesniej-wyzsze fsb a wynik o 3k slabszy niz na ti4200- jak to wytlumaczysz???). Co do procka to masz racje, nie zwrocilem uwagi na Twoj config. No i skad wiesz, ze testowalem na czystym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skad wiesz, ze testowalem na czystym systemie?

bez urazy ale to chyba wiadome ze na czystym systemie okienko z wynikami pokaze znacznie wiecej. Bez krecenia mialem na swoim kompie spokojnie (po reinstali) 10500 pkt... a potem 10000pkt... a teraz ponizej 9800pkt... (wszystkie wyniki bez krecenia)

a sam system mialem instalowany ponownie na poczatku czerwca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy chcesz kurierem czy poczta polska (7-8zl), wiecej informacji - adres ponizejhttp://www.sklepwgk.pl/transport.php

Właśnie znalazłem i usunołem post i chyba sie na ta grafe zdecyduje,ale narzie sprzedaje swojego Leadtek GEF3 TI 200.

 

Czy ten GEFORCE 4 TI 4200 Leadteka ma mozliwośc flashowani BIOS-a z pod windowsa jak mój GEF3 ?? ,za pomocą winfox-a??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o flashowanie biosu karty - to musze sie przyznac ze nie sprawdzalem - na razie nie bylo mi to po prostu do niczego potrzebne

-----

a tak na marginesie - do NiemacieKa

czy w biosie wlaczales jakies fastwrites i inne takie? bo moze mam to wylaczone/wlaczone i stad moj taki niski wynik w 3DMarku?

bylbym wdzieczny za info na PW lub e-mail (co miales wlaczone/wylaczone np. w opcjach sterownikow)

 

UPDATE:

ti4200 jest karta znacznie mocniejsza - moze sie po prostu bardziej rozkreca na szybszym procku? po prostu na a2000+ w marku roznica wynosi okolo 600-700pkt wiec jest to nie wiele, poza tym ti4200 znacznie lepiej sie podkreca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o flashowanie biosu karty - to musze sie przyznac ze nie sprawdzalem - na razie nie bylo mi to po prostu do niczego potrzebne

-----

a tak na marginesie - do NiemacieKa

czy w biosie wlaczales jakies fastwrites i inne takie? bo moze mam to wylaczone/wlaczone i stad moj taki niski wynik w 3DMarku?

bylbym wdzieczny za info na PW lub e-mail (co miales wlaczone/wylaczone np. w opcjach sterownikow)

Zerknął byś jakbyś miał czas czy w WinFoxie masz mozliwość zapuszczenia flasha bo mi na tym zależy, wolę mieć karte podkręconą na stałe w BIOS-e niż żeby taktowanie zmieniało mi się dopiero po wejściu do Windy.

 

U mnie flashowanie jest w preferences/settings jest tam VGA flash BIOS Utility.

 

plizzzzzzz :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o flashowanie biosu karty - to musze sie przyznac ze nie sprawdzalem - na razie nie bylo mi to po prostu do niczego potrzebne

-----

a tak na marginesie - do NiemacieKa

czy w biosie wlaczales jakies fastwrites i inne takie? bo moze mam to wylaczone/wlaczone i stad moj taki niski wynik w 3DMarku?

bylbym wdzieczny za info na PW lub e-mail (co miales wlaczone/wylaczone np. w opcjach sterownikow)

Pozniej lookne do biosu a opcje sterownikow mialem na default. Kilka pkt. daje zawsze obnizenie poziomu mipmap na najnizsza szczegolowosc, jak wiadomo znaczenie maja rowniez detonatory (najnowsze nie znaczy najwydajniejsze-trzeba dopasowac metoda prob i bledow do konkretnej karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło zamowienie do siriusa = zdecydowalem sie na Gainward GF 4Ti4800se bez golden sample, bo niepotrzebne mi sa gowniane gry, soft do dvd oraz inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły za ktore dodatkowo trzeba placic 200 zl. Mankamentem jest tylko to ze karta ma gole pamieci, jednak zaloze sie ze moje radiatory od Tt wypadna lepiej niz te pomalowane polprodukty gainwarda. Ta przyjemnosc kosztowac mnie bedzie 584 zeta bez przesylki (oczywiscie poczta polska bo taniej :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak pusciles TI4200 winfasta64mb na tyku i przeszla ci wszystkie testy to trafiles bdb egzemplasz ale przeslij mi linka do 3dmarka to dopiero ci uwierze

przesle Ci linka jak go podkrece na WC - czyli pod koniec wakacji

spodziewam sie 350/650 lajtowo - a na bardzo zimnej wodzie w zimie to bedzie pewnie z 360/700????

Jakie mialeś radiatory orginalnie na tej grafie,czy takie jak przedstawiłem na zdięciu wyżej czy jakieś inne, bo np. w komputroniku przy wersji OEM jest jakaś dziwna ta karta bo ma zaledwie minimalny radiator na GPU i przypomina mi GEFORCE 2 ULTRA CREATIVE-a a nie Leadteka GEF 4

radiatory jak na zdjeciu bo mam wersje BOX - OMEowe winfasty maja przecietne chlodzenie

a do chlodzenia mojej uzylem jeszcze wentyla 100x100@7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten GEFORCE 4 TI 4200 Leadteka ma mozliwośc flashowani BIOS-a z pod windowsa jak mój GEF3 ?? ,za pomocą winfox-a??

sprawdzalem i zmienilem z defaultowych ustawien na 275/550 - bez najmniejszych problemow (pierwszy raz to robilem:) )win-fox z plyty dolaczonej do karty w zupelnosci wystarczyl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten GEFORCE 4 TI 4200 Leadteka ma mozliwośc flashowani BIOS-a z pod windowsa jak mój GEF3 ?? ,za pomocą winfox-a??

sprawdzalem i zmienilem z defaultowych ustawien na 275/550 - bez najmniejszych problemow (pierwszy raz to robilem:) )win-fox z plyty dolaczonej do karty w zupelnosci wystarczyl :D

Dzięki za sprawdzenie!!!

 

No własnie i to mi się podoba w tym Leadteku to jest coś zawalistego,biorę ta karte jak tylko opyle swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...