Skocz do zawartości
Umpero

Obudowa do PC do 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję zakupić obudowę do PC do mniej więcej 800 zł.
Poniżej wymagania jakie musi spełnić:

1. Superszczelna jeśli chodzi o kurz i przewiewna jeśli chodzi o wentylację.
2. Musi posiadać ściankę w postaci szklanej.
3. Musi posiadać wentylki ARGB.
4. Musi zmieścić od góry AIO "trzywentylkowe".
5. Na dzień dzisiejszy będzie w niej zamontowany RTX 3080 Ti, a jak tylko wyjdzie to RTX 5090. Także musi być w stanie zmieścić tą bestię.

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

1. w 100% nie da się tego zrealizować xD 

np. Obudowa be quiet! Shadow Base 800 FX Black (BGW63) 

inne ciekawe propozycje to 

Obudowa Lian Li LANCOOL III RGB Black (LANCOOL 3R-X)

Obudowa Phanteks Eclipse P500A DRGB Czarna (PH-EC500ATG_DBK01)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-7-tg-light-tint-fd-c-def7a-02-6520575/

nie najnowsza ale na pewno jedna z lepszych jeśli chodzi o wykonanie i pojemność

ewentualnie jak chcesz mieć podświetlenie w zestawie z budą a nie bawić się w samodzielne konstruowanie go

https://www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-2-rgb-tg-light-tint-fd-c-mes2a-06-10590500/

Edytowane przez robertsup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyle napisał(a):

Rozbij świnkę skarbonkę i kup Cooler Master HAF 700 ARGB, po to, by AiO od GPU dać na górę (do 420mm), a AiO od CPU na tył (do 240mm).

W przypadku GPU pójdę w powietrze.
Jak ta obudowa ma się do innych np poleconych tutaj przez innych? W X-Komie jest z outletu za 799 zł.
 

2 godziny temu, Mr.T... napisał(a):

Witam

1. w 100% nie da się tego zrealizować xD

A która obudowa sobie najlepiej z tym poradzi? Kiedyś na pepperku czytałem, że ludzie mają obudowy (nie pamiętam modelu), które praktycznie nie przepuszczają kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Umpero napisał:

W przypadku GPU pójdę w powietrze.

Czyli planujesz dać chłodzenie AiO dla CPU, a następnie chłodzeniem tradycyjnym dla GPU, generować dużą ilość ciepła w środku obudowy i tym nagrzanym powietrzem chłodzić AiO od CPU? Moim zdaniem taki projekt jest nieoptymalny - skoro już się idzie w AiO to należałoby skorzystać w pełni z jego przewagi nad tradycyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kyle napisał(a):

Czyli planujesz dać chłodzenie AiO dla CPU, a następnie chłodzeniem tradycyjnym dla GPU, generować dużą ilość ciepła w środku obudowy i tym nagrzanym powietrzem chłodzić AiO od CPU? Moim zdaniem taki projekt jest nieoptymalny - skoro już się idzie w AiO to należałoby skorzystać w pełni z jego przewagi nad tradycyjnym.

To już zależy w jakich cenach będą stały RTX 5090. Jeśli jakiś z AIO będzie dostępny do maks 13k PLN to być może się skuszę.
Co do tej obudowy Cooler Master to jest niestety za szeroka i nie zmieści mi się na półkę na której stoi komp w obecnej budzie. Także odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć !

Endorfy Arx 700 ARGB to solidna obudowa gamingowa, która oferuje wiele zaawansowanych funkcji i estetycznych elementów. Oto kilka rzeczy, które warto rozważyć:

Wygląd i oświetlenie ARGB: Endorfy Arx 700 jest wyposażona w zaawansowany system oświetlenia ARGB, co pozwala na dostosowanie wyglądu obudowy do indywidualnych preferencji. Jest to świetna opcja dla tych, którzy lubią personalizować wygląd swojego zestawu gamingowego.

Przestronność i chłodzenie: Obudowa ta oferuje wystarczająco dużo przestrzeni, aby pomieścić nawet największe komponenty, co ułatwia instalację dużych kart graficznych i systemów chłodzenia. Wsparcie dla wielu wentylatorów oraz radiatorów sprawia, że można utrzymać odpowiednią temperaturę podczas intensywnych sesji gamingowych.

Jakość wykonania: Endorfy znana jest z produkcji wysokiej jakości obudów, co przekłada się na solidność i trwałość. Dobrze spasowane panele, solidne materiały i funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że Arx 700 ARGB jest dobrze oceniana pod względem wykonania.

Funkcjonalność: Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalne detale, takie jak łatwość instalacji komponentów, dostępność panelu I/O z przodu oraz zintegrowane filtry przeciwkurzowe, które ułatwiają utrzymanie czystości wewnątrz obudowy.

Podsumowując, jeśli szukasz nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej obudowy gamingowej z zaawansowanym oświetleniem ARGB i dobrym potencjałem chłodzenia, Endorfy Arx 700 ARGB może być świetnym wyborem dla Ciebie. W razie pytań pisz śmiało pozdrawiam Hubert :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie SPC Signum SG7V Evo TG ARGB.
I o ile jest pojemna to co do jakości wykonania mam jest sporo do zarzucenia. Elementy słabo spasowane. Widoczne szczeliny.
Endorfy to w zasadzie ta sama marka tylko pod zmienioną nazwą.
Obawiam się, że to będzie takiej samej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając wpis "hubert677865" to jak by zrobił z jakiejś strony kopiuj/wklej, czysty marketing i zamiast bazować na opinii własnej, lub chociaż poczytać opinie osób którzy taka obudowę zakupili. 

a czy przypadkiem obudowa Endorfy Arx 700 ARGB , z przodu i od góry nie posiada filtrów przeciw kurzowych , po za tym jest problem z montażem długich kart graficznych.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

czytając wpis "hubert677865" to jak by zrobił z jakiejś strony kopiuj/wklej, czysty marketing i zamiast bazować na opinii własnej, lub chociaż poczytać opinie osób którzy taka obudowę zakupili.

To raczej jakiś bot podpięty pod ChatGPT lub inne AI.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to może być ciężko dorwać budę w cenie 800 zł która spełni wszystkie wymagania jednocześnie

- 800 zł
- Duża (5090... mam 4090 i wiem jaki to kloc)
- AIO 360
- szkło
- wentylatory ARGB
- "Superszczelna"
- przewiewna
- nie za szeroka - Cooler Master HAF 700 ARGB - ma 291 mm szerokości i jest za szeroko o ile za szeroko tego nie wiem


W zasadzie to na szybko nasuwa mi się tylko:
be quiet! Shadow Base 800 FX Black

- wentylatory ARGB
- szkło
- 250 mm szerokości
- 3 filtry przeciwkurzowe i front z siatki mesh

https://www.x-kom.pl/p/1172259-obudowa-do-komputera-be-quiet-shadow-base-800-fx-black.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Grabarz23 napisał(a):

- nie za szeroka - Cooler Master HAF 700 ARGB - ma 291 mm szerokości i jest za szeroko o ile za szeroko tego nie wiem

Jest w zasadzie na styk szerokości mojej półki. Nie chcę takiego kolosa.

W zasadzie to na obecną chwilę rozważam trzy opcje
- Dark Base 701 ARGB

- Shadow Base 800 FX lub wersja DX

Która będzie chłodniejsza? 701 czy 800?

Jeśli bym wybrał 800 to warto dopłacać do wersji FX? One się różnią tylko wentylami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co z wami ?

szkoda ze nie którzy użytkownicy forum nie czytają wpisów innych użytkowników jak i samego zakładającego watek, który zasugerował ze pod nowa obudowę ma określaną ilość miejsca.   

Hyte Y60 - przekracza budżet, oraz możliwe ze gabarytowo się nie zmieści na miejsce poprzedniej obudowy/PC. 

co do obudów tego typu to zdjęcia czy filmiki nie oddają tego jak taki PC dobrze się prezentuje w takiej obudowie , ale trzeba posiadać odpowiednie miejsce aby takiego PC ładnie wyeksponować, aby np. się pochwalić posiadanymi podzespołami xD 

3 godziny temu, Umpero napisał:

Shadow Base 800 FX lub wersja DX

FX bo ma wincyj wiatraków xD 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ali masz ją za niecałe 700zł. Na https://www.net-s.pl/produkt/hyte-y60-tower-case-kolor-bialy-tempered-glass-1372601;20-c-10 850 zł

 

Chłop nie do końca wie, co chce, więc pokazuję coś nieszablonowego to raz, dwa ktoś kto planuje 5090 to kasa gra drugie skrzypce.

Ja bym mu polecił be quiet 900 pro, ale chłop woli, żeby się świeciło 😛

Ja mu zaproponuję tzw modular cases. Nich zainteresuje się tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie przekonanie, że jak ktoś kupyje topową kartę to kasa nie gra roli? Mam budżet na poszczególne podzespoły i koniec tematu. Jeśli nie masz co robić z kasą to z chęcią przygarnę. 900 PRO nie jest już sprzedawana. 901 PRO waży aż 16 kg. Cały sprzęt trzymam na półce zamontowanej do ściany. Także nie chcę nie wiadomo ile kilo tam pchać. 

Co do świecidełek to mogę sobie oddzielne wentyle dokupić i zamontować. Także jeśli pomiędzy DX i FX jest różnica tylko taka, że jedna świeco, a druga nie to biorę tańszą. 

 

Co myślicie o Phanteks NV5 albo NV7?
NV7 mi się bardzo podoba. I jest bardzo funkcjonalna.
Tylko, że brak w niej wentyli.
Na górę pójdzie świecące AIO do CPU.
Jakie są dobre wentyle aby obsadzić pozostałe miejsca?
 

Edytowane przez Umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Wiesz, jak wstępnie celujesz w topa GPU 5090,  za podejrzewam grubo ponad 10 000zł to śmiech na sali, że oszczędzasz na budzie parę setek.

Ok Twoja kasa. Ja piszę o serii 900 PRO.  Pytanie, co tak naprawdę potrzebujesz, bo budę kupuje się na lata, modularna to krok właśnie chyba w Twój gust.

Możesz nie przyjąć mojej propozycji, ale to jest alternatywa, której nie zobaczysz na PL.

900-ka jest dla klasyków bez wodotrysków. Ja taką preferuję. Świecidełka mnie nie interesują. Duża, ciężka, ale półka wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali bo dlaczemu?
Od razu mam kupować budę za 2k PLN? Nawet w proponowanych zestawach na PPC są podawane budy typu BQ Shadow Base 800 FX.
Mam budżet na konkretne podzespoły i w przypadku GPU nie chcę przekroczyć 13k PLN.
Tak w przypadku budy mam budżet 800 (max 1000 PLN).

Dla mnie możesz być członkiem klubu budofilów i nic to nie zmieni, że mam pewne uwarunkowania dotyczące budżetu, wymiaru, festyniarskich świecidełek itp.

Edytowane przez Umpero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, NostradamuSek napisał:

Ja bym mu polecił be quiet 900 pro, ale chłop woli, żeby się świeciło 😛

Mam model 900 (od pro zdaje się różni się tym, że nie ma ładowania indukcyjnego dla telefonu) i jest to najlepsza buda jak ktoś robi niesłyszalny PC, jednak o nie za ogromnej mocy (ilość ciepła).

Przy RTX 4090/5090 + jakieś i9 to jednak szedłbym w coś innego (dla AiO ten HAF, a przy powietrznym Fractal Torrent), bo tu już trzeba bardzo duży przepływ robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podsumowując i kończąc temat to wybór padł na Phanteks NV7.
Jedyne czego jej brakuje to siateczek w niektórych miejscach z dziurkami, ale to chyba da się opędzić jakimś własnym rozwiązaniem tj nałożeniem jakiejś siateczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mr.T... napisał(a):

Phanteks NV7

https://www.youtube.com/watch?v=1simya_k0Bo

trochę dziwne rozwiązanie włącznik Power na górze , USB na dole , oraz brak wiatraków.   

Wentyle niestety trzeba dokupić oddzielnie. Do tego do najtańszych nie należą. Umiejscowienie włącznika mi nie przeszkadza.
Rozkład USB także. I tak sobie prowadzę przedłużkę do huba USB na biurko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...