Skocz do zawartości
Kordian2

Router wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, posiadam taki router - Asus DSL-ax82u. W tym tygodniu podpinaja u nas światłowód, chciałbym sie dowiedziec od kogoś bardziej doświadczonego czy warto go wymieniać na asus ROG Rapture GT-AX11000, albo jego nowszą wersją z dopiskiem pro. Zalezy mi na jak najlepszej wydajnosci w grach. Łącze z jakim bedzie miał sobie poradzić to niesymetryczne 1gbit/300mbit. Orientuje sie ktos moze w tym co oferują te routery, bo tak patrząc z zimną głową ten moj oferuje dla gracza chyba wszystko to samo co drozszy. Ale jeśli faktycznie ten drugi router ktory wstawiłem ma coś zmieniać w grze to zapłacę te 2k

 

Podpowiedzcie coś, dzwoniłem do asusa niestety trafilem na kolesia ktory miał/ma ten router ale z gier nie korzysta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz czy probujesz chwalic? 🙂 Kazdy router nawet budzetowy tplink poradzi sobie z tak szalona predkoscia swiatlowodu. Obstawiam ze oba asusy wydajnoscia routowania wciagnie nosem byle mikrotik za 4 stowy (np. ax2), a jak dorzucisz troche wiecej (do jakies bardziej pro serii, L009 np.) to bedziesz mial tez port SFP (czego na szybko patrzac modele co wymieniles nie maja w specyfikacji, za takie pieniadze...) zeby swiatlowod wpiac bezposrednio jesli provider umozliwia (eliminujesz wtedy najslabsze ogniwo - jego masowe/tanie rozwiazania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, wildpig said:

Zartujesz czy probujesz chwalic? 🙂 Kazdy router nawet budzetowy tplink poradzi sobie z tak szalona predkoscia swiatlowodu. Obstawiam ze oba asusy wydajnoscia routowania wciagnie nosem byle mikrotik za 4 stowy (np. ax2), a jak dorzucisz troche wiecej (do jakies bardziej pro serii, L009 np.) to bedziesz mial tez port SFP (czego na szybko patrzac modele co wymieniles nie maja w specyfikacji, za takie pieniadze...) zeby swiatlowod wpiac bezposrednio jesli provider umozliwia (eliminujesz wtedy najslabsze ogniwo - jego masowe/tanie rozwiazania).

Niewiele mi to mowi ale ok

Ja jestem calkiem zielony w temacie przez 8 lat mialem netię 10mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten router ma 4 porty 1 Gbps. Więcej nie trzeba i zmiany sprzętu na lepszy nie mają większego sensu. W tym wypadku upewniłbym się tylko, czy kabel idący od modemu ze światłowodem (bo taki zapewne dostaniesz) wyciąga 1Gbps, czy kabel idący od tego routera wyciąga 1Gbps i czy sama karta sieciowa w komputerze obsługuje 1Gbps (a nie np. tylko 100 Mbps). Jak kable nie będą wyjątkowo długie i nie zostaną uszkodzone przy montażu, to ma to śmigać. Do gier sieciowych i tak starcza 100Mbps z nadmiarem (nawet do streamingu), byle łącze było stabilne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2024 o 17:11, Kordian2 napisał:

Niewiele mi to mowi ale ok

Ja jestem calkiem zielony w temacie przez 8 lat mialem netię 10mbps

Tak bywa w zyciu, ze jak sie czyms nie zainteresujesz to ciebie handlowcy wykorzystaja. Bo ten asus za tysiaka co masz teraz, w tej calej 10mbit netii, co naopowiadano ze mial poprawic konkretnie? 😄 DSL-e neostradowe to podstawowe d-linki za 2 stowy ogarnialy a nie ze strzelasz z armaty do wrobla.

Zostaw to co masz i dowiedz sie w jaki sposob ten swiatlowod dostarcza provider. Czy daja swoj sprzet i czy jest on wymagany. Jak mozna swoj to jaki standard zlacza doprowadzaja do lokalu (najczesciej: https://pl.wikipedia.org/wiki/SFP ) i jakie routery dopuszczaja (bywa ze jest ogarniczona lista). Potem szukaj, czytaj, patrz na ceny. I na koncu pytaj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdania,że obecny router należy zostawić.Spokojnie sobie poradzi z łączem 1Gbit/s.Przewód RJ-45 jak będziesz miał 5e,w zupełności starczy.

Co do sprzętu,to np możesz dostać GPON i od tego urządzenia podłączysz swój router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...