Skocz do zawartości
szary_wolf

Czy taka temperatura procesora jest ok?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Unowocześniłem sprzęt i mam płyte główną Asrock B760M Pro RS a na niej procek Intel Core i5 12400F. Procek sam montowałem i zastosowałem paste termoprzewodzącą intela mimo że mogłem Arctica. Obecnie procek pracuje stabilnie, nie wiesza się system. Temperatura procka w normalnej pracy(nie mam tu na myśli gier czy czegoś co wymaga dużo obliczeń) podczas pisania, przeglądania stron www, jakiś film fullhd, to procek ma temperature poniżej 50 stopni, tak przeważnie 47-49 stopni. Czy to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od temperatury otoczenia. Jeśli siedzisz w klimatyzowanym pokoju i masz klimę ustawioną na 18 stopni to dużo, w te upały które nas teraz nękają to mało. Jak dla mnie 47st to normalna temperatura jakie masz chłodzenie założone na to i5? Jakie temperatury w grach? Otwórz menu start---> wpisz "plan zasilania" i sprawdź czy masz ustawiony zrównoważony a nie np. maksymalna wydajność. Jeśli system jest stabilny to myślę że żadnego problemu tu nie ma.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie to standardowy wentylator jaki jest razem z procesorem od intela. Pasty termoprzewodzącej też nie zmieniałem i zostawiłem tą od intela. Plan zasilania jest zrównoważony. System jest stabilny nawet jak chodzi pare godzin, bez żadnej zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...