Skocz do zawartości
KOXO187

Zmiana sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,

posiadam zestaw z i5 12400F oraz RTX 3060 12GB a w tym  16 GB RAM.

Chciałem dowiedzieć się o możliwych modyfikacjach sprzętu jakie mogę wykonać na obecnym setupie ( myślałem nad RTX 3080 SUPER, czy opłacalna jest zmiana grafiki czy lepszym rozwiązaniem będzie postawienie nowej jednostki z mocniejszymi podzespołami np i5 14600K i włąsnie 3080 SUPER?

 

 

Pozdrawiam 


 

Edytowane przez KOXO187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wszystko zależy od założeń oczekiwań, a wydanych na taki projekt pieniędzy, czyli ile za ile a ile otrzymamy czyli zyskamy np. przyrost FPS w grach. 

jaki posiadasz monitor 1080p ? czy już 1440p ?

i5-12400f to nadal całkiem dobra opcja do giercowania , a jaka posiadasz płytę główna ? - producent model - zapewnia ona już wsparcie dla Intel 13gen i 14gen. ?

RTX 3080 Super vs RTX 3060 to faktycznie tych FPS będzie sporo wincyj , ale prądu tez,  a jaki posiadasz zasilacz ? - producent model  

czy można jeszcze kupić nowego RTX 3080 Super ? , raczej nie, czyli rynek wtórny , kupując kartę od kogoś czy to z OLX czy Alledrogo to tylko i wyłącznie jeśli na kartę jest jeszcze gwarancja producenta (choć by i miesiąc) i sprzedający posiada dowód zakupu.        

    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta to Gigabyte B660 GAMING X DDR4 a zasilacz posiadam następujący  SilentiumPC Vero M3 700W. Komputer zakupiłem w sierpniu 2022 roku z zamysłem grania w gry na monitorze full hd. Rozdzielczość ekranu się nie zmieniła więc nadal myślę o graniu w własnie takiej. Jest to faktem że nowego rtx 3080 super juz raczej nie dostanę a więc jest może jakaś alternatywa dla tej karty w podobnym przedziale cenowym ? Zależy mi na tym aby jednak nie zmieniać innych podzespołów a właśnie kartę, nie wspominając o zasilaczu które jednak w razie potrzeby będę musiał zmienić na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, płyta główna zapewnia wsparcie dla Intel 13gen. i 14gen. po aktualizacji biosu , ale patrząc na to ze są zgłaszane problemy, to tak na siłę nie pchał bym się w te nowsze serie. 

https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B660-GAMING-X-DDR4-rev-10/support#support-cpu

32 minuty temu, KOXO187 napisał:

SilentiumPC Vero M3 700W

  powinien ogarnąć temat. 

34 minuty temu, KOXO187 napisał:

Jest to faktem że nowego rtx 3080 super juz raczej nie dostanę a więc jest może jakaś alternatywa dla tej karty w podobnym przedziale cenowym ?

czyli powiedzmy karta nowa do 2000pln, wydajnościowo to najlepiej wypada RX 7700 XT.

np. 

Karta graficzna Sapphire Pure Radeon RX 7700 XT 12GB GDDR6 (11335-03-20G)

lub

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 7700 XT Gaming OC 12GB GDDR6 (GV-R77XTGAMING OC-12GD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obudowa?

Do obecnego CPU nic mocniejszego pod FHD jak RX 7700XT bym nie bral.

Procesora bym nie ruszał bo się. nIe opłaca nawet jak dasz 13600KF za 1100 to i tak lepszy cooler a wydajność i tak na poziomie Ryzena 7500F który jest za 700 zł

Prędzej zmiana platformy niż pakowanie w to pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...