Skocz do zawartości
Fabek

Sygnały dźwiękowe z biosu przy rozruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czasem przy rozruchu komputera bios wydaje sygnały 1 długi i 3 krótkie, przy czym resetuje się i przy ponownym rozruchu jest już ok. Od czego to zależne? Wyczytałem w internetach, że te sygnały to błąd przy testach karty graficznej. Jak to "ugryźć"?

 

Specyfikacja

 

AMD Ryzen 7 5700G, 3.8 GHz, 16 MB

Asus TUF GAMING B550-PLUS

Amd Radeon RX 7800XT

Crucial Ballistix RGB Black at DDR4 3600 16GB CL16

SSD ADATA XPG SX8200 PRO 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3

SeaSonic CORE Gold GC-650

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

bios najnowszy wgrany ?

https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/tuf-gaming/tuf-gaming-b550-plus/helpdesk_bios?model2Name=TUF-GAMING-B550-PLUS

Version 3607 16.15 MB 2024/04/03

skoro posiadasz procesor z igpu , to dla testu wymontował bym tego RX 7800 XT , monitor podłączył do wyjścia HDMI lub DP na płycie głównej , i przeprowadził kilka uruchomień , oraz takie pytanie czy mając zamontowanego RX 7800 XT w biosie igpu jest włączone /wyłączone ?       

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer podłączony przez listwę antyorzeoieciowa czy nie? Jeśli tak to czy wyłączasz ja za każdym razem? Pytam bo mam 5700x na tej samej płycie i miałem raz taką sytuację po tym jak wyłączyłem listwę na parę dni z powodu wyjazdu. Wnioskuję że była to kwestia dłuższego braku zasilania bo nigdy przed tym i nigdy po tym sytuacja się nie powtórzyła.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...