Skocz do zawartości
GiveMeSomeFish

Upragde karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

NVIDIA_Share_Vn4N4AXWt0.png.9a8bd9043fd59cc9018e4feaa93336d7.png

 

Wymiana tej karty graficznej na lepsza jest sens ? np Gtx1660 super  albo  GeForce RTX 2060 Super jaki zasilacz ? jaka maxymalnie dobra karta by tu podeszla by taka dota2 i lepsze gry chodzily w hd , czy wszystkie karty ze zlaczem PCI Express tu podejdą. Puki nie kupie nowego komputera bo ten pojdzie tak dla syna wiec musze kupic 2 defakto , czy po prostu ta karte zostawic. Puki co ten komputer słyży głownie do pracy i sporadycznie jakas gra. Np takie diablo 4 juz nie pogram na full detalach.

Edytowane przez GiveMeSomeFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titan600w raczej do wymiany ?  do tego przydała by sie ubudowa nowa chyba bo ta sie grzeje dzisiaj albo jutro bd wymienial paste na tej karcie to zobacze jeszcze bo wysokie temperatury na karcie.  Obudowa jest  ciepla a tam gdzie wydmuch powietrza to gorąca, zreszta jest po wyginana nie ma nóżek(ma swoje lata)  wiec moze trzeba by bylo. Chłodzenie procka to spartan nowy nawet tygodnia nie ma. 

 

Jaki zasilacz do tego jaka obudowa ewentualnie ? 

Edytowane przez GiveMeSomeFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany rzuć okiem na ten przykładowy: 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-10-650w-bn328-12166682/


w tysiaku się wyrobisz buda 400, zasilacz 300 i karta 250 od kolegi wyżej* i  mamy 950zl. 

*nie znamy się, nic nigdy od nikogo z forum nie kupowałem sorki ale w dzisiejszych  czasach wolę być ostrożny 😅

Ewentualnie jeśli wolisz zieloną stronę mocy to 2060 super chodzą na olx po 600-800zl. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

5 hours ago, Aldaranx said:

Za używanego 2060 Super zapłacisz prawie 1000 zł. Może chcesz moją Vege 56 , mam wystawioną na Allegro za 250 , do FullHD w zupełności starczy a wydajność porównywalna z w/w kartą.

 

Nie , dziekuje, zalezy mi na wydajnosci.

 

chce tego Rtx  2060 czyli ten zasilacz do tego bd ok ? co podlinkowales xd 650w ? w zupelnosci wystarczy czy brac zapas na 750w ? 

Edytowane przez GiveMeSomeFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek nie jest jeszcze jakiś mega zły, jak nie znasz budżetu to ciężko ci doradzić. 

 

Pooglądaj na youtube parę filmów i zdecyduj:

https://www.youtube.com/watch?v=cN52bZNjaBI&t=416s

https://www.youtube.com/watch?v=bEhNglVZaus&t=153s

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Rtx3060 Ciekawa opcja widzę są używki a do tego jaki zasilacz ? no wiem ten procek mam od 3 dni z spartanem kupilem sam procek grosze mnie kosztował. lepszy juz nie podejdzie tutaj xd zawsze mam problem z defionowaniem tych low fps to chyba dość istotne w takich grach jak cs xd

Edytowane przez GiveMeSomeFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 650W będzie z zapasem. Weź tylko coś znanej marki i z certyfikatem minimum 80+bronze. Ten z linku możesz nawet zjechać w dół na 550W i zaoszczędzić 50zł i wrzucić je w budżet karty graficznej. Ja używam teraz 2060 12GB (prawie to samo co SUPER) po undervoltingu mam pobór prądu w grach jakieś 120W max 145W jak odkręcę wszystko na max limit mam 208W (co jest bez sensu bo temperatura zbija taktowania i wydajność spada). Twój procek weźmie 65W+145W karta + 50W na reszte i  mamy ledwie 260W. Przy zasilaczu 550W jesteś w okolicach 50% (dokładnie to 47,5%) mocy zasilacza (co jest sytuacją idealną  bo wtedy ma największą sprawność) jak kupisz 3060 12GB będzie tak samo. Jako wieloletni użytkownik i7 3770 który przez rok śmigał z RTX 2060 12GB powiem tak. Działać będzie dobrze z taką kartą albo czymś ciut mocniejszym jak 3060 ale może licz się z tym że raz na jakiś czas coś się przytnie bo procek nie dogoni wydajnością karty graficznej mimo to będzie to całkiem fajny zestaw do grania. 

Edytowane przez Funky_Panda
literówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aldaranx napisał:

https://pc-builds.com/pl/bottleneck-calculator/result/0vk185/1/general-tasks/1920x1080/

Radziłbym przemyśleć tego typu karty , nic Ci one nie dadzą przy takim "serwerowym" CPU

Ja piszę z doświadczenia przez rok miałem sparowane i7 3770 podkręcone na 4225MHz na wszystkich rdzeniach (ten Xeon ma niższe zegary ale ma instrukcje AVX2 i lepszy IPC więc uznaję to za remis, nawet zaryzykuję i powiem że mój procek był z 5% mocniejszy) + 32GB RAM + RTX 2060 12GB i działało to całkiem fajnie. Ograłem na tym zestawie Dying Light 2, Cybrepunk 2077, AC Unity, Origins, Odyssey (rzeczywiście przy serii AC procesor był wąskim gardłem ale przycięcie tu i tam nie przeszkadzało mi na tyle żebym nie mógł/ nie chciał grać i miałem wolny ram 1600MHz bez możliwości OC bo kontroler w CPU miałem mega słaby, przy ramie 2133MHz zacięcia występują naprawdę rzadko) i wiele innych gier. Jeśli ktoś gra w starsze / mniej wymagające gry to taki RTX 3060 12GB zapewni mu spokojna głowę na dłuższy czas. 

@GiveMeSomeFish Jaki masz ram? 1600, 1866, 2133MHz? Ile banków pamięci obsadzone i ile masz ramu łącznie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Aldaranx napisał:

https://pc-builds.com/pl/bottleneck-calculator/result/0vk185/1/general-tasks/1920x1080/

Radziłbym przemyśleć tego typu karty , nic Ci one nie dadzą przy takim "serwerowym" CPU

Te kalkulatory są o 4 litery rozbić.

Masz patrzeć jakie jest wysycenie CPU względem GPU.

 

 

1 minutę temu, GiveMeSomeFish napisał:

3 kosci ddr3 cruciala po 4giga mam jeszcze jednego slota wolnego i mialem zamówic teraz nie brakuje czasem mam na styk jak dzialam cos wiecej.

ramy.png

Co ty tam w tle robisz, że masz tylko tyle wolnego? 16GB przydałoby się na dziś. Już powoli zalecają 32GB RAMu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GiveMeSomeFish napisał:

3 kosci ddr3 cruciala po 4giga mam jeszcze jednego slota wolnego i mialem zamówic teraz nie brakuje czasem mam na styk jak dzialam cos wiecej.

ramy.png

No to masz single channel 😞 Albo dwa moduły, albo 4 moduły. Pokaż CPU-Z zakładka "memory"

https://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_2.10-en.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

38 minutes ago, NostradamuSek said:

Co ty tam w tle robisz, że masz tylko tyle wolnego? 16GB przydałoby się na dziś. Już powoli zalecają 32GB RAMu

 

 

gg poker odpalone , xd sporo zakladek w chromie(24),microsoft egde(21), akurat sesje gralem wiec musialem przerwać bo zagwostkę mam xd 

Akurat ten soft konkrętny sporo potrafi zabrać.

 

 

memory.pngYXxPsSttzP.thumb.png.437fbd9831d2858460c6cde7e4f735fc.png

 

tutaj te kosci i dorzucic jeszcze jednego cruciala 4giga  czy cos innego zupelnie tutaj dac ? 

Czasen jak po odpalam różne programy to robi sie prawie 100% np jak dote2 minimalizuje 😜 coraz gorsze czasy haha

Edytowane przez GiveMeSomeFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 21:32, Funky_Panda napisał(a):

Zasilacz do wymiany rzuć okiem na ten przykładowy: 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-10-650w-bn328-12166682/

Bardzo kiepska regulacja napięć, filtracja ledwo mieści się w normie ATX przy dużym obciążeniu 

Stabilniejszy https://proline.pl/zasilacz-seasonic-b12-bc-650-80plus-bronze-650w-p7113934

image.png.bb20b6608fd13485fe0430cee2d49ecc.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dikson zgadzam się oczywiście że seasonic lepszy, niestety nie śledzę na bieżąco który sklep ma obecnie najlepszą ofertę na CPU, GPU czy PSU podałem przykładowy zasilacz, który wziąłem z zestawów polecanych tutaj na PurePC. Chodziło mi tylko o to żeby autor wątku nie kupił czegoś no name bez żadnych certyfikatów. Nie jestem zatrudniony ani w żaden sposób związany  z żadnym ze sklepów komputerowych. Ten be quiet w wersji 750W wytrzymał u mnie 2 lata w stacji graficznej która pod obciążeniem brała 450-500W i pracowała po kilka, kilkanaście godzin dziennie. 

Edytowane przez Funky_Panda
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że ja jestem zatrudniony i bym odpisywal o tej porze? no nie.

 

Staram się żeby ktoś kupił jak najlepszy sprzęt i tyle. Sam kiedyś wtopiłem nie raz i zacząłem się więcej tym tematem interesować i tak zeszło już z 14 lat lekko, udzielam się po różnych forach i tyle

 

To już System Power 9 lepszy.

Niestety BQ i Corsair ostatnie lata zaczęli robić gorsze zasilacze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 17:10, Aldaranx napisał(a):

Za używanego 2060 Super zapłacisz prawie 1000 zł. Może chcesz moją Vege 56 , mam wystawioną na Allegro za 250 , do FullHD w zupełności starczy a wydajność porównywalna z w/w kartą.

Nigdy w życiu. Swojego RTXa 2060S od Gigabyte kupiłem w kwietniu za 5 stówek. Działa jak złoto. Tysiak to terytorium używanego 3060ti lub 4060 w bida wersji, a nie 2060S. 😕 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qrdello napisał:

Nigdy w życiu. Swojego RTXa 2060S od Gigabyte kupiłem w kwietniu za 5 stówek. Działa jak złoto. Tysiak to terytorium używanego 3060ti lub 4060 w bida wersji, a nie 2060S. 😕 

Dokładnie.

30 minut temu, Dikson napisał:

A myślisz że ja jestem zatrudniony i bym odpisywal o tej porze? no nie.

 

Staram się żeby ktoś kupił jak najlepszy sprzęt i tyle. Sam kiedyś wtopiłem nie raz i zacząłem się więcej tym tematem interesować i tak zeszło już z 14 lat lekko, udzielam się po różnych forach i tyle

 

To już System Power 9 lepszy.

Niestety BQ i Corsair ostatnie lata zaczęli robić gorsze zasilacze

Też poszedłbym w Seasonica, ale golda 750W

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2024 o 23:30, GiveMeSomeFish napisał:

 

memory.pngYXxPsSttzP.thumb.png.437fbd9831d2858460c6cde7e4f735fc.png

 

tutaj te kosci i dorzucic jeszcze jednego cruciala 4giga  czy cos innego zupelnie tutaj dac ? 

Czasen jak po odpalam różne programy to robi sie prawie 100% np jak dote2 minimalizuje 😜 coraz gorsze czasy haha

Jakim cudem masz dual chanel skoro masz w slotach dimm 3 moduły ? Coś tu nie gra.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leven napisał:

Jakim cudem masz dual chanel skoro masz w slotach dimm 3 moduły ? Coś tu nie gra.

To tak zwany Flex mode. Np. 2 moduły po 16GB i jeden 8GB. Jeśli zapotrzebowanie jest mniejsze niż 16GB mam pełny dual channel potem wydajność spada ale nie aż tak jak zwykły single. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2024 o 21:13, NostradamuSek napisał(a):

Też poszedłbym w Seasonica, ale golda 750W

BC a GC w środku praktycznie niczym się nie różnią, w testach regulacja/filtracja napięć, mapa rpm wentylatora wychodzą podobnie.

Nawet mają ten sam wentylator jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2024 o 21:13, NostradamuSek napisał:

Dokładnie.

Też poszedłbym w Seasonica, ale golda 750W

Jeśli przyjmiemy większy budżet na zasilacz (2x większy w stosunku do tego co rozważaliśmy wyżej) to z innego tematu wyczytałem że ten zasilacz w tej cenie to dobry deal

https://www.morele.net/zasilacz-msi-mpg-a850g-pcie5-850w-12685121/?ceneo_cid=78ec32e5-af39-68d4-92b0-450c2383b109

850W Gold, modularny, ATX 3.0 więc natywnie nowa wtyczka za 525zł jest na promce teraz w x-kom ale myślę że do tego procka i planowanego GPU to przerost formy nad treścią chyba że później jakiś przeszczep do mocniejszego kompa (autor wspomina coś o docelowym kupnie 2 zestawu). Seasonic 750W w goldzie będzie kosztować podobne pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Funky_Panda napisał(a):

Z którego? 😁

 

No za ~ 500 zł to nie ma nic lepszegoz to jest cichszy zasilacz jak BQ Straight Power 12, elektrycznie też nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...