Skocz do zawartości
Major303

Komputer do gier do 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zrobić częściową modernizację mojego obecnego zestawu. Częściową tzn. generalnie wymieniam wszystko oprócz GPU RTX 2070 SUPER, bo dalej daje rade w kontekście tego co robię. Budżet jest umowny, jestem w stanie wydać tyle ile trzeba, ale jak bym się zmieścił poniżej 4k to byłbym zadowolony.
Gram głównie w starsze i mniej wymagające gry, w nowości gram rzadziej, dlatego nie widzę sensu w celowanie w komponenty z najwyższej półki.

Generalnie znam się trochę na komputerach, ale nie znam trendów rynkowych. Moje oczekiwania:

  • CPU tylko AMD, mam AM4 to opłaca mi się tylko przeskok na AM5
  • GPU RTX 2070 SUPER zostaje na razie
  • Na zasilaczu nie mam zamiaru oszczędzać więc musi być GOLD
  • RAM 2x16GB
  • Dysk 1x M.2 2TB
  • Obudowa klasyczna bez bajerów jak szkło hartowane czy ledy

Obecnie mam coś takiego. Faktycznego zakupu raczej będę dokonywał w sklepie lokalnym (który nie prowadzi sprzedaży internetowej), bo xkom coś od około roku ma ceny z kosmosu jeśli chodzi o niektóre produkty. Wtedy prawdopodobnie udałoby mi się wcisnąć Ryzen 5 7700 zamiast 7600.

firefox_fB2ouWBNjO.png.35585a9e5e556dd47aadbf2797bbe30f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3600 z trochę mocniejszym CPU, z dużo lepszym zasilaczem, z wydajniejszym coolerem na CPU, w bardziej przewiewnej obudowie która zmieści Ci AIO 360 na topie w razie potrzeby https://proline.pl/koszyk/667a54ae

 

Za 4200 masz już z 7800X 3D z mniejszym SSD https://proline.pl/koszyk/02691977

 

Oba procki to przerost formy nad treścią dla 2070S ale pewnie kartę kiedyś też wymienisz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dikson Tak, karta prawdopodobnie pójdzie do wymiany za rok albo dwa, na razie nie spotkałem się z grą gdzie jakoś wybitnie by mnie spowalniała, ale tak jak mówiłem rzadko gram w nowe gry. Procesor 3D to raczej przesada, ludzie mówią że faktycznie torpeda, ale nie wiem czy opłaca mi się dopłacać 600-700 złoty za procesor który przez 95% czasu nie będzie używany w pełni.

W takim razie miałbym coś takiego https://proline.pl/koszyk/4626d8b6. Nie jestem pewien czy ma to znaczenie więc MOBO zostało poprzednie. Tak samo obudowa bo nie jestem fanem szkła hartowanego. Wentylatory się na koniec sprawdzi.

Edytowane przez Major303

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dikson tak jak mówiłem raczej to kupię w miejscowym sklepie (trzeba wspierać małych i rzetelnych sprzedawców), więc obstawiam, że od jakiegoś dostawcy tego Fractala załatwią. Ale zanotuję sobie te alternatywy w razie czego.

To chyba teraz wchodzę na etap ogarniania czy cały zestaw z technicznego punktu widzenia jest kompatybilny i czytanie opinii czy jakieś elementy nie są niskiej jakości, lub bardzo awaryjne. Ostatnio afera była z Asusem więc ich omijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...