Skocz do zawartości
Recenzent_

Banda dzieciakow z #tweak na IRCnet

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotujcie sobie na # pełną listę zarzutów, wszystkich zapiekłości, co, gdzie i kiedy

Przygotowanie pełnej listy byłoby dość trudne lub wręcz niemożliwe,

większość topiców była usuwana, w tej chwili mogę więc ani podać linków

ani dat. Postaram się poniżej wymienić najważniejsze wydarzenia.

 

Sierpień 2002(druga połowa)

Konkurs na najlepszą modyfikację obudowy w serwisie tweak.pl

Zwycięzca miał otrzymać dość cenne nagrody od sponsorów a miał zostać

wyłoniony na drodze ankiety-głosowania dostępnej na stronie konkursu.

 

Było wielu uczestników, w tym Polarny (związany z nvidia.pl) - jak się później okazało znajomy naczelnego tweak.pl PO pewnym czasie wyniki

przedstawiały się mniej więcej tak, że polarny miał około 150 głosów

jego konkurent coś z przedziału 170-180. I nagle w ciągu 10 sekund

polarnemu przybyło 100 głosów. Ktoś z #tweak ośmielił się nagłośnić

sprawę na forum. Na początku Administracja stwierdziła, że chcieli

coś rzekomo sprawdzić. PO wyrażeniu przez nas wątpliwości temat został

usunięty a osoby w nim piszące zbanowane.

 

Później wielokrotnie(konkretów nie potrafię podać, wytłumaczyłem to wyżej) w różnych topicach obrażano #tweak i ludzi na nim siedzących.NIe jest chyba dziwne, że próbowaliśmy się bronić, prostować sytuację. Kończyło się banami(w tym także na IP), blokowaniem i usuwaniem topiców. Warto tutaj zaznaczyć, że w tym okresie na kanale panowała zasada: posty na forum miały być konkretne, sensowne i nigdy wulgarne!

Jakikolwiek pomysł napisania czegoś wulgarnego spotykał się z krytyką reszty CreW. Bzdur pisać nie wolno. Oczywiście tego ParanoiK nie pamięta, ponieważ było to duużo wcześniej zanim dołączył do #tweak praktycznie na samym początku :)

I oczywiście tamtych topiców nikt nie pamięta ponieważ zostały usunięte,

ew. któryś z moderatorów pisał jacy to źli jesteśmy po czym blokował topic uniemożliwiając ripostę.

 

Potem były zajścia w maju, które opisałem już w jednym z wcześniejszych postów. Puściły nam nerwy, ile tak można? Skoro nie możemy dyskutować to postanowiliśmy ośmieszyć nie lubianych przez nas moderatorów i administratorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie on moze byc usuniety. Do niczego nie prowadzi. A wpominanie sobie nawzajem bledow nic nie da. Macie cos do Liska i Marko???? Walcie do nich na priwa a nie rozwalacie forum swoimi glupowatymi tekstami.

Osobiscie nic do was nie mam. Ale kilku "waszych" zalazlo mi za skore. I to wcale nie z mojej winy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL po prostu. Słów nie znaduję na wasz poziom. :?

Jeśli to co pisze mr_why to prawda... to nie jestem zbyt zszokowany, bo o różnych przekrętach już wiele słyszałem, ale jest mi przykro, bo uważałem Tweaka za europejski serwis, ale jak widać tkwimy dalej w szambie PRL'u.

 

To co robią ludzie z TC to też jednak kompletna głupota. Jakim prawem chcecie atakować forum?? Co to jest, jakaś pieprzona święta wojna?! Robiąc coś takiego prezentujecie żałośnie niski poziom. Akcje można przeprowadzać w różny sposób lecz wam najzwyczajniej wyobraźni zabrakło, więc teraz chcecie się mścić nie wiadomo za co uderzając przede wszystkim w zwykłych użykowników. Zresztą po zapisach z IRC'a widać, że naprawdę przypominacie raczej bandę napalonych dresów. Nie podoba się wam to forum - możecie nie wchodzić i będzie spokój. Możecie wrzucać swoje uwagi, ostrzeżenia itp. na inne fora - mało to ludzi z Tweak'a tam wchodzi?? Nie macie żadnego prawa ani moralnego przyzwolenia na tak głupie i bezsensowne akcje.

 

Tymczasem ja bym chciał wiedzieć jak to naprawdę było z tym konkursem....?

 

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz w jeszcze w maju (jak twierdzi mój program pocztowy dokładnie: 27 maja o 15:37) osobiście wysłałem do Liska(w imieniu całego #tweak) informację a zarazem zaproszenie na zjazd dla redakcji tweak.pl oraz wszystkich forumowiczów, sympatyków i czytelników tego serwisu.

 

Można było wspólnie zorganizować wielką, ogólnopolską imprezę.(na szczęscie udało się i bez szanownej redakcji tweak.pl) Pan Piotr

jednak był tym oburzony i odmówił nawet umieszczenia newsa.

Hm...Chodzi Ci o newsa na głównej tweak'a? Cóż, jeżeli admnistracja sobie tego nie życzyła, bo nie chciała być formalnie kojarzona z tym wydarzeniem, to można to zrozumieć. Zauważ jednak, że post Samhain'a na forum, w którym zapraszał na ten zjazd wisiał sobie spokojnie, i wisi do dziś, poddobnie jak post ze zdjeciami z tego zjazdu.

 

 

W poprzednim poście wymieniłem servis o_c_m_a_s_t_e_r

jednak zostało to automatycznie zamienione na gwiazdki,

bardzo dorosłe zachowanie ze strony administracji. Czyżbyście

ich także nie lubili?

Cóż, wielie osób z OCM jest na forum i nie jest banowane za należenie do tegoż portalu. Ale samo OCM istotnie nie jest lubiane przez Liska, i wierz mi, że ma ku temu powody -> na przykład ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam sobie przeczysz, bo jak napisałeś

 

 

Poniżej przedstawiam krótko reguły obowiązujące na tym forum. 

1.Zanim zadasz jakieś pytanie, najpierw poszukaj odpowiedzi na twoje pytanie w manualu, w serwisach www, na tym forum itd. 

2.Pamiętaj by temat postu opisywał problem. Żadnych tematów w rodzaju "Pomocy!" itp. 

3.Jeśli chcesz poruszyć nowy problem załóż nowy wątek. 

4.Powstrzymaj się od durnych komentarzy i innych, nic nie wnoszących, off-topiców 

5.Nie zadawaj pytań dotyczących PHPBB - do tego celu wydzieliliśmy osobne forum 

6.Jeśli zadajesz pytanie dotyczące jakiegoś skryptu, na początku tematu umieść [support]. 

hmmmm..... coś mi tu nie gra

1. Bardzoś dociekliwy, może i dobrze :)

2. JEst jedna wielka różnica - to forum na temat "PHP & mySQL" a nie ośla łączka! Dlatego off-topic na forum o POdkręcaniu czy chłodzeniu byłby czymś złym, ale tu jest ośla łączka i reguły są luźniejsze(w końcu taka rola tego działu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale publiczne obrażanie ludzi nawet na oślej jest zabronione

za to grożenie pobiciem (tutaj ukłony dla moderatora co pokazuje wszystkim swoje plecy :wink: ) jest jak najbardziej na miejscu w wykonaniu moderatora "który tu siedzi od początku" jak ktoś naskrobał.

 

ps. mam szukać dalej ?

Ależ prosze, tylko czego?

JAko, że z natury jestem życzliwą osobą, postaram ci się pomóc w poszukiwaniach:

www.google.com

www.alltheweb.com

www.webcrawler.com

 

!SZUKAJ! jak to powiedział ten pan od pleców 8)

PS. jak coś znajdziesz to daj znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcecie zazegnac konflikt, a takimi tekstami tylko dorzucacie do pieca. Ludzie wezcie pogadajcie jakos kulturalnie, bo ciagle wyzywanie sie do niczego nie prowadzi. Chyba ze chcecie aby "wojna" trwala dlugoo...

A wiadomo dluga wojna najczesciej ma duze straty...

 

 

EDIT:

Wypadam do szkoly, jak wroce to sie wypowiem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic ten zalozylem poniewaz mam dosc konfliktu pomiedzy #tweak a tweak.pl

wydaje mi sie ze nadszedl czas aby zazegnac wszelkie spory

owszem nie ma niczego za darmo

niekiedy nie da sie zapomniec ale czasami trzeba zacisnac zeby i powiedziec przepraszam

zgoda buduje niezgoda rujnuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm...Chodzi Ci o newsa na głównej tweak'a? Cóż, jeżeli admnistracja sobie tego nie życzyła, bo nie chciała być formalnie kojarzona z tym wydarzeniem, to można to zrozumieć. 

jakoś inne serwisy nie miały tego typu problemów ani oporów, ludzi z forum.purepc.pl też nei brakowało jak już pisałem. Czyżby były to prywatne "porachunki" pana Piotra?

 

 

Cóż, wielie osób z OCM jest na forum i nie jest banowane za należenie do tegoż portalu.

Cóż, wielie osób z #tweak jest na forum i nie jest banowane za należenie do tegoż kanału

Ale samo OCM istotnie nie jest lubiane przez Liska

Ale sam #tweak istotnie nie jest lubiany przez Liska

 

Dostrzegam tu pewne analogie a także pewien fenomen:

:arrow: #tweak ma złe układy tylko z tweak.pl, z innymi serwisami problemów nie ma ani nie miał w przeszłości.

:arrow: tweak.pl ma nieustannie z kimś problemy, ciągle jakiś kanał/serwis nie pasuje "górze".

 

Nasuwają się interesujące wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale publiczne obrażanie ludzi nawet na oślej jest zabronione

za to grożenie pobiciem (tutaj ukłony dla moderatora co pokazuje wszystkim swoje plecy :wink: ) jest jak najbardziej na miejscu w wykonaniu moderatora "który tu siedzi od początku" jak ktoś naskrobał.

 

[...]

Czy mozesz mnie oswiecic, gdzie grozilem Tobie pobiciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chcialem zlozyc obietnice dla uczestnikow tego goowna. 

Wiem kim jestescie i drze z podniecenia i niecierpliwosci. 

Spotkam sie w koncu z niektorymi z was, a wtedy ? 

Pomyslcie o tym, obiecuje ze spotkania te beda pelne wrazen i na dlugo zapadna w pamiec  tym razem przegieliscie pale, pokazaliscie swoj poziom. 

To tyle.

hmm to jest grozenie, :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chcialem zlozyc obietnice dla uczestnikow tego goowna. 

Wiem kim jestescie i drze z podniecenia i niecierpliwosci. 

Spotkam sie w koncu z niektorymi z was, a wtedy ? 

Pomyslcie o tym, obiecuje ze spotkania te beda pelne wrazen i na dlugo zapadna w pamiec  tym razem przegieliscie pale, pokazaliscie swoj poziom. 

To tyle.

hmm to jest grozenie, :twisted:

Nie wiem na jakiej podstawie tak to interpretujesz, ja tylko obiecuje pewnym, niesprecyzowanym osobom ze kiedys, w nieokreslonej przyszlosci zapewne sie z nimi spotkam.

Czy to wywoluje u Ciebie uczucie zagrozenia ?

Dlaczego, jezeli tak ?

Wrazenia moga byc rozne.

Spotkalem sie juz z kilkoma osobami z forum i jakos nie pisza topicow jak to reed ich skrzywdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chcialem zlozyc obietnice dla uczestnikow tego goowna. 

][color=redWiem kim jestescie i drze z podniecenia i niecierpliwosci. 

Spotkam sie w koncu z niektorymi z was, a wtedy ? 

Pomyslcie o tym, obiecuje ze spotkania te beda pelne wrazen i na dlugo zapadna w pamiec  tym razem przegieliscie pale[/color], pokazaliscie swoj poziom. 

To tyle.

hmm to jest grozenie, :twisted:

Nie wiem na jakiej podstawie tak to interpretujesz, ja tylko obiecuje pewnym, niesprecyzowanym osobom ze kiedys, w nieokreslonej przyszlosci zapewne sie z nimi spotkam.

Czy to wywoluje u Ciebie uczucie zagrozenia ?

Dlaczego, jezeli tak ?

Wrazenia moga byc rozne.

Spotkalem sie juz z kilkoma osobami z forum i jakos nie pisza topicow jak to reed ich skrzywdzil.

hmm czyli jak to wytlumaczysz?? z tym podnieceniem?? nie chce teraz byc "niesmaczny" czy cos i mowic jak to mozna inaczej zinterpretowac niz grozbe o pobicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

hmm czyli jak to wytlumaczysz?? z tym podnieceniem?? nie chce teraz byc "niesmaczny" czy cos i mowic jak to mozna inaczej zinterpretowac niz grozbe o pobicie.

Interpretacja zalezy od interpretujacego.

Jakos tak przy okazji nasunelo mi sie na mysl powiedzenie : "na zlodzieju czapka gore"

Czyzbys czul sie osobiscie zagrozony ?

Dlaczego, skoro sam twierdzisz non-stop ze nic zlego nie robicie/nie robisz ?

Nie rozumie Twojego toku myslenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

hmm czyli jak to wytlumaczysz?? z tym podnieceniem?? nie chce teraz byc "niesmaczny" czy cos i mowic jak to mozna inaczej zinterpretowac niz grozbe o pobicie.

Interpretacja zalezy od interpretujacego.

Jakos tak przy okazji nasunelo mi sie na mysl powiedzenie : "na zlodzieju czapka gore"

Czyzbys czul sie osobiscie zagrozony ?

Dlaczego, skoro sam twierdzisz non-stop ze nic zlego nie robicie/nie robisz ?

Nie rozumie Twojego toku myslenia.

 

dobra to powiedz mi jak mozna to interpretowac... to ja Ci powiem jak ja to interpretuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ktos bierze niektore slowa zabardzo do siebie

lepiej wyjsc na slonce i sie poopalac : )

Sorry , ale nie skorzystam, pracowalem caly dzien na sloncu, wystarczy mi opalania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

dobra to powiedz mi jak mozna to interpretowac... to ja Ci powiem jak ja to interpretuje.

Pozwolisz ze pomine to pytanie, prosze o nastepne.

a czy to jest 100 pytan do???

EDIT

 

moze bys odpowiedzial na zarzuty postawione we wczesniejszych postach jak tak bardzo checsz odpowiadac. IMO to lis powienien sie tlumaczycm a nie ciagle wyreczac sie Toba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

dobra to powiedz mi jak mozna to interpretowac... to ja Ci powiem jak ja to interpretuje.

Pozwolisz ze pomine to pytanie, prosze o nastepne.

a czy to jest 100 pytan do???

EDIT

 

moze bys odpowiedzial na zarzuty postawione we wczesniejszych postach jak tak bardzo checsz odpowiadac. IMO to lis powienien sie tlumaczycm a nie ciagle wyreczac sie Toba.

Moze postawisz je jeszcze raz, czytalem co prawda caly topic, od dechy do dechy, ale nie wszystko utkwilo w mojej przeciazonej pamieci.

Jezeli piszesz o wyreczniu Lisa, to juz calkiem Cie nie rozumie 8O

Czy ja go bronie, czy odpowiadam na jakies zarzuty postawione jemu ?

Czy pisze o czyms innym niz o tym co pisales o mnie ?

Przepraszam Cie bardzo, ale odnosze wrazenie ze jestes cokolwiek przewrazliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

dobra to powiedz mi jak mozna to interpretowac... to ja Ci powiem jak ja to interpretuje.

Pozwolisz ze pomine to pytanie, prosze o nastepne.

a czy to jest 100 pytan do???

EDIT

 

moze bys odpowiedzial na zarzuty postawione we wczesniejszych postach jak tak bardzo checsz odpowiadac. IMO to lis powienien sie tlumaczycm a nie ciagle wyreczac sie Toba.

Moze postawisz je jeszcze raz, czytalem co prawda caly topic, od dechy do dechy, ale nie wszystko utkwilo w mojej przeciazonej pamieci.

Jezeli piszesz o wyreczniu Lisa, to juz calkiem Cie nie rozumie 8O

Czy ja go bronie, czy odpowiadam na jakies zarzuty postawione jemu ?

Czy pisze o czyms innym niz o tym co pisales o mnie ?

Przepraszam Cie bardzo, ale odnosze wrazenie ze jestes cokolwiek przewrazliwiony.

Hmm a nie Pamietasz wczsniejszych akcji na forum?? np. w grudniu jak to lis nic nie odpowiadal tylko ty???? a zarzutow nie che mi sie znowu wymieniac bo skzoda mi tera klawiatury Poczytaj dobrze moje i mry posty to moze cos jednak Znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Hmm a nie Pamietasz wczsniejszych akcji na forum?? np. w grudniu jak to lis nic nie odpowiadal tylko ty???? a zarzutow nie che mi sie znowu wymieniac bo skzoda mi tera klawiatury Poczytaj dobrze moje i mry posty to moze cos jednak Znajdziesz

Roznie bywa na forum, czasem nie ma ktoregos z adminow.

Jezeli pisalem cos, to raczej nie w jego imieniu tylko dlatego ze uwazalem akurat tak, a nie inaczej.

Moge chyba miec zdanie podobne jak Lis ?

Szkoda ze szkoda Ci klawiatury.

Wybacz mi ale nie pamietam wszystkich zajsc, mam naprawde troszke wiecej na glowie niz Tweak.

Nie prowadze dziennika z wpisami kto i kiedy mieszal cos na forum.

Niektore rzeczy bardziej mi utkwily w pamieci, wiele wogole nie pamietam.

Ehhhhh...........

Powiem jedno, jezeli stawiasz mi jakies zarzuty, to czy uwazasz ze ci ktorych te zajscia dotyczyly byli bez jakiejkolwiek winy ?

Wiem ze moze to byc odczytane za prostactwo, ale wyznaje kilka zasad ktore pomagaja mi przechodzic przez zycie.

Malo kiedy sie na nich zawiodlem.

Jedna z nich to taka popier.dolka doslownie : "jak kuba Bogu, tak Bog kubanczykom"

Moze to smieszne, ale ja ja stosuje.

Nie powiesz mi chyba ze ja laze gdzies po irc'ach i tak zaczepiam ludzi, prowokujac ich do czegokolwiek ?

Dla pelnej jasnosci dodam ze wcale na nie wlaze na irc.

Nie chodze floodowac po innych forach, nie robie nigdzie obory.

Mozna to latwo sprawdzic poniewaz zawsze sie rejestruje z tym samym nickiem i stalym IP.

Co wiec mi sugerujesz, i nie tylko mi ?

Nie rozumie tych "wojenek" i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony chcialem zlozyc obietnice dla uczestnikow tego goowna. 

Wiem kim jestescie i drze z podniecenia i niecierpliwosci. 

Spotkam sie w koncu z niektorymi z was, a wtedy ? 

Pomyslcie o tym, obiecuje ze spotkania te beda pelne wrazen i na dlugo zapadna w pamiec tym razem przegieliscie pale, pokazaliscie swoj poziom. 

To tyle. 

NIe no, to wcale nie musi być grożenie pobiciem. Pewne logi z irca pozwalają wysunąć pewną hipotezę :wink: i wszystko się wyjaśniło 8)

 

[Ok, to było nie na miejscu, przepraszam :)]

 

A tak serio, czy można to zinterpretować inaczej?

Oczywiście nie boję się, nie sądze żebyś mnie szukał po Polsce(a może bliżej, ale to na razie wiem tylko ja). Nie traktuję tego jako jakąs poważną groźbę. Mimo wszystko uważam, że było to nie na miejscu i raczej w kiepskim guście :(.

Zastanawiam czyj poziom zobrazowała ta wypowiedź :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ze swojej strony chcialem zlozyc obietnice dla uczestnikow tego goowna. 

Wiem kim jestescie i drze z podniecenia i niecierpliwosci. 

Spotkam sie w koncu z niektorymi z was, a wtedy ? 

Pomyslcie o tym, obiecuje ze spotkania te beda pelne wrazen i na dlugo zapadna w pamiec tym razem przegieliscie pale, pokazaliscie swoj poziom. 

To tyle. 

NIe no, to wcale nie musi być grożenie pobiciem. Pewne logi z irca pozwalają wysunąć pewną hipotezę :wink: i wszystko się wyjaśniło 8)

 

[Ok, to było nie na miejscu, przepraszam :)]

 

A tak serio, czy można to zinterpretować inaczej?

Oczywiście nie boję się, nie sądze żebyś mnie szukał po Polsce(a może bliżej, ale to na razie wiem tylko ja). Nie traktuję tego jako jakąs poważną groźbę. Mimo wszystko uważam, że było to nie na miejscu i raczej w kiepskim guście :(.

Zastanawiam czyj poziom zobrazowała ta wypowiedź :wink:

Jezeli juz rozmawiamy o poziomach, to czy mam przytoczc Wasze przyklady ?

Dajmy juz sobie spokoj moze z przepychankami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...