Skocz do zawartości
szary_wolf

Czy poczta Microsoftu outlook.com jest bezpieczna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam kilka kont pocztowych na np. Gmailu no i outlook.com od Microsoftu. Ogólnie poczta od microsoftu nie jest zła tylko naczytałem się że nie jest bezpieczna. Zauważyłem też że niektóre fora ją banują. A jaka jest prawda? Czy poczta microsoftu jest bezpieczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Używam Outlook live od ponad roku i nie jest źle . Ma integrację z OneDrive, są webowe apki Office , fajnie że jak gdzieś się zapiszesz do np. news lettera to można jednym przyciskiem zrobić Unsuscribe . Nie miałem przypadku że gdzieś mail z ich domeny jest zablokowany , raczej standardowa CAPTCHA na innych stronach czy forach , ale może gdzieś są problemy .

Co do bezpieczeństwa , to mail od MS więc jaklś standard musi trzymać ( chociaż wiadomo że wersja płatna ma lepsze ) . Możesz też też podpiąć MS Authenticator jako 2FA i myślę że to znacznie zwiększy bezpieczeństwo , to samo możesz zrobić też na GMail`u. Można też dodać numer telefonu do odzyskiwania.

Z bezpiecznych kont mailowych to jeszcze jest szwajcarski ProtonMail , ale tam masz tylko 500 MB w pakiecie bezpłatnym .

No i ogólnie 2FA / MFA w postaci apki czy tokena Yubikey to mus jak zależy na bezpieczeństwie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pytałem się o bezpieczeństwo outlook.com bo troche poczytałem w necie na ten temat pozatym na dwóch forach m.in. na modelwork.pl odrzucają poczte microsoftu. Z drugiej strony bezpieczniejsza może być tylko poczta płatna. Ja mam dwie. Na home.pl i linux.pl. Jak by mi ktoś je schakował to strace maile ale nie konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2024 o 21:44, szary_wolf napisał:

Witam

Posiadam kilka kont pocztowych na np. Gmailu no i outlook.com od Microsoftu. Ogólnie poczta od microsoftu nie jest zła tylko naczytałem się że nie jest bezpieczna. Zauważyłem też że niektóre fora ją banują. A jaka jest prawda? Czy poczta microsoftu jest bezpieczna?

Nie rozumiem pytania. Coś co ma już dzieści lat i używane w zasadzie niemal wszędzie niebezpieczne?

Sprecyzuj. Mając odpowiednio silne hasło nie powinieneś mieć zmartwień. Jak ktoś na ciebie zagnie parol, to nic cię nie zabezpieczy, to znaczy, że nie ma szczelnego sytemu, programu i nade wszystko Ty jesteś słabym punktem.

 

6 godzin temu, szary_wolf napisał:

Wiesz pytałem się o bezpieczeństwo outlook.com bo troche poczytałem w necie na ten temat pozatym na dwóch forach m.in. na modelwork.pl odrzucają poczte microsoftu. Z drugiej strony bezpieczniejsza może być tylko poczta płatna. Ja mam dwie. Na home.pl i linux.pl. Jak by mi ktoś je schakował to strace maile ale nie konto.

Jak ktoś ma emaile to też ma Twoje konto. 😛 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NostradamuSek napisał(a):

Nie rozumiem pytania. Coś co ma już dzieści lat i używane w zasadzie niemal wszędzie niebezpieczne?

Sprecyzuj. Mając odpowiednio silne hasło nie powinieneś mieć zmartwień. Jak ktoś na ciebie zagnie parol, to nic cię nie zabezpieczy, to znaczy, że nie ma szczelnego sytemu, programu i nade wszystko Ty jesteś słabym punktem.

 

Jak ktoś ma emaile to też ma Twoje konto. 😛 

Eee... Sorki tu jest artykuł ale on dotyczy outlook aplikacji https://www.politykabezpieczenstwa.pl/pl/a/uwazaj-na-krytyczna-podatnosc-w-microsoft-outlook

Pomyliło mi się z outlook.com z pocztą.

A co do drugiego wątku, ktoś może zdobyć moje maile ale nie konto. Bo gdyby ktoś shakował mi konto płatne to odzyskanie jego jest proste ponieważ konta te są na moje dane personalne zapisane (linux.pl to nawet o pesel prosił) i zgłaszam sprawe i szybko odzyskuje konto. Tak przynajmniej jest w home.pl i linux.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam a propo tych kont płatnych. Nawet jeśli ktoś by mi shakował konta płatne to zdobędzie tylko maile a nie władze nad kontami. Władze to mógłby nad nimi zdobyć jakby ustawił własne hasło. Z poziomu webmaila nie da się tego zrobić zarówno pod home.pl jak i linux.pl. Mógłby to zrobić jakby zdobył dostęp do panelów administracyjnych tych kont bo tylko tam można zmienić hasła dla kont mail. Także to nie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, szary_wolf napisał:

Jeszcze dodam a propo tych kont płatnych. Nawet jeśli ktoś by mi shakował konta płatne to zdobędzie tylko maile a nie władze nad kontami. Władze to mógłby nad nimi zdobyć jakby ustawił własne hasło. Z poziomu webmaila nie da się tego zrobić zarówno pod home.pl jak i linux.pl. Mógłby to zrobić jakby zdobył dostęp do panelów administracyjnych tych kont bo tylko tam można zmienić hasła dla kont mail. Także to nie takie proste.

Jak zmieniasz hasło do konta, masz władze admina w M$? A możesz zmienić hasło u siebie?

Poza tym, po co ma zmienić hasło, jak ma dostęp? Żebyś wiedział od razu o tym? Bez sensu. Zmieni, jak będzie uważał, że mu to do jakiś celów potrzebne.

Nie napisałeś też skąd wiesz, że ktoś ci emaile czyta, archiwizuje, czy co tam jeszcze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NostradamuSek napisał(a):

Jak zmieniasz hasło do konta, masz władze admina w M$? A możesz zmienić hasło u siebie?

Poza tym, po co ma zmienić hasło, jak ma dostęp? Żebyś wiedział od razu o tym? Bez sensu. Zmieni, jak będzie uważał, że mu to do jakiś celów potrzebne.

Nie napisałeś też skąd wiesz, że ktoś ci emaile czyta, archiwizuje, czy co tam jeszcze.

 

Ale ja nie pisałem o kontach w M$ tylko o kontach płatnych a konkretnie o linux.pl i home.pl ,przeczytaj uważnie. A co do tego czy wiemy czy nie że ktoś ma dostęp do naszego konta to tego nikt nie wie napewno. Zalecane jest co jakiś czas zmieniać hasło aby zminimalizować ryzyko.

Edytowane przez szary_wolf
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie zamierzam na siłe kłócić bo każdy z nas ma troche racji. A poczta outlook.com wygląda na niezłą bo artykuł co ją tak oczernia dotyczy aplikacji Outlook a nie samej poczty outlook.com(dawniej hotmail).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejszy jest proton (https://proton.me/pl/mail) i Gmail, tak historycznie nie mieli większej wpadki. Microsoft z racji dla kogo jest ta poczta też powinien być ok aczkolwiek patrząc po ostatnich "wybrykach" wolałbym Gmaila 😉 

Edytowane przez Bonusso3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...