Skocz do zawartości
bartwylye

Router do dekodera polskiej satelity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady. Nie mieszkam w Polsce i mam polska satelite. Odkad zmienilo sie oprogramowanie dekodera wiele opcji, jak cofanie czy puszczanie od poczatku zniknelo, bo mi pokazuje, ze nie jest to mozliwe w mojej lokalizacji, wiec pomyslalem sobie o VPN. Router/Modem od mojego dostawcy ani zadnego innego znanego mi nie pozwala na VPN, wiec pomyslalem sobie, ze kupie odpowiedni router, ktory polacze kablem dekoder(jest wejscie LAN) i majac VPN, bede pokazywal, ze jestem w Polsce. Dodatkowo ze wzgledu na ilosc scian w domu mam extendery TP Link, wiec jakbym przeniosl router swoj do innego pomieszczenia to stamtad moglbym tez rozprowadzic kable to pokoi, gdzie jest slabe WIFI i polaczyc laptopy/PC i zlikwidowac extendery.

Czy jest jakis router i VPN, ktory sprostalby temu, co chce osiagnac, a jednoczesnie byl latwy w obsludze? Nie mam o tym pojecia, wiec bede musial wszystko sam poustawiac.

Da sie zrobic tak na routerze/VPN, ze np. tylko jedno wejscie byloby dla VPN i ten kabel bylby podlaczony do dekodera,a reszta nie byla objeta VPN(pracuje z domu, wiec nie moge pokazywac, ze jestem w Polsce,a defacto jestem na miejscu)?

Wejsc LAN potrzebowalbym w routerze 4. Predkosc obecna mam 250Mb/s, ale prawdopodobnie podwyzsze na 500Mb/s. Budzet: Nie chcialbym przekroczyc 1300zl.

Czy powinienem kupic RJ45 cat 6 czy wyzszej, by to sluzylo przez lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...