Skocz do zawartości
Vicanty

Jakie ramy DDR5 do i5 12400f + MSI PRO B760M-P DDR5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum, ale przejdźmy do rzeczy.

Kupiłem płytę główną MSI PRO B760M-P DDR5 z prockiem i5 12400f oraz ramy Patriot Viper Venom, DDR5, 32 GB, 6400MHz, CL32 niestety po przełączeniu w tryb XMP nie działają poprawnie.

6400MHz - komputer uruchamia się z błędęm memory overclocked error, uruchamia się za to na 6000MHz, ale windows 11 pro nie działa stabilnie i również wypluwa błąd.

Zainstalowałem też windows 10, komputer randomowo się wyłączał, było napisane shutdown i tyle - myślę, że to też wina ramów.

 

Wyczytałem, że te ramy nie są kompatybilne z płytą główną, zatem proszę o poradę jakie ramy będą na pewno działały z tą płytą.

Poniżej linki do moich podzespołów:

Link do procka

Link do płyty

Link do pamięci

Edytowane przez Vicanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP to jest OC.

Maksymalna gwarantowana prędkość pamięci, zgodnie ze specyfikacją tego procesora, przy DDR5 to 4800MT/s.

Jeśli kontroler nie podkręcił się tak bardzo jak tego oczekiwałeś, to po prostu obniż manualnie taktowanie (np. na 5600) i sprawdź, czy po takim mniejszym OC już będzie bezbłędnie.

18 minut temu, Vicanty napisał:

Wyczytałem, że te ramy nie są kompatybilne z płytą główną

Sądzę, że są kompatybilne, ale po prostu kontroler pamięci w CPU nie wytrzymał OC z 4800 MT/s do 6000-6400 - bywa.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...