Skocz do zawartości
Cyryl1995

Laptop do gier 2500-3500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje laptopa do pogrania w gierki typ LoL, Fortnite. Nic lepszego mi nie jest potrzebne.

Posiadałem laptopa Lenovo Legion 15ARH05, niestety po 3 latach płyta główna uległa uszkodzeniu. 

Fajnie byłby znaleźć coś podobnego, a najlepiej z wysyłką poza granice Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem, dałem do sprawdzenia, to mi powiedziało, że płyta główna do wymiany, w skrócie wygląda to tak.
Pojechałem na wakacje, na 2 tygodnie, gdy wróciłem, laptop już nie chciał się odpalić. Ładowarka działa na 100%, próbowałem odpalić bez baterii, lecz niestety nic. Ogólnie sytuacja wygląda tak, że odpalam laptopa raz na tydzien, działa przez 5 minut i pada. Bateria ciągle 0%. Przeważnie, gdy podłączę ładowarkę żadna kontrolka się nie świeci, zero reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc wygląda to na uszkodzoną ładowarkę a dokładnie jeśli chodzi o środkowy pin ( identyfikacja ). Jak masz możliwość pożycz sobie na chwilę łądowarkę ale musi być chyba tam 203W i taką musisz mieć , jak będzie słabsza wywali ci monit że jest za słaba. Ale jak się włącza i obraz jest to Panie płyta sprawna jak już to ma jakąś delikatną usterkę.

A miernikiem dysponujesz?, jeśli tak to odłącz zasilacz od prądu i między środkowym pinem a gnd ( masa ) zewnętrzna część wtyczki zmierz rezystancję, powinna tam być około 4.7Kohm jak dobrze pamiętam.

Druga sprawa możesz również mieć uszkodzone gniazdo zasilania na płycie głównej, koszt wymiany w dobrym serwisie nie powinien wynieść więcej jak 250 zł.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam Gaming 3 nie posiada pina identyfikacyjnego, co fakt schematu nie mam przed oczami jadę z pamięci więc twój ten duży zasilacz z legiona będzie ładował tego Gaming 3 bo tam nie potrzebna identyfikacja zasilacza. Co oczywiście może Cię w błąd wprowadzać i sugerować że zasilacz sprawny, dlatego napisałem abyś sobie albo na chwilę pożyczył zasilacz o prawidłowej mocy, to pozwoli skutecznie określić czy masz problem z zasilaczem czy też nie. Ewentualnie pomiary o który pisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...