Skocz do zawartości
ZarazZaraz

Komputer restartuje się sam z siebie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od tygodnia mam pewien problem. Otóż pc sam się resetuje, nagle, bez żadnych BSOD, błędów itp. Podczas oglądania YT, grania czy po prostu gdy przeglądam net. W piątek nawet zrobiłem format wszystkich dysków i wsadziłem nowego windowsa - nie pomogło. Potem pomyślałem że to problem z dyskiem na którym jest windows więc zainstalowałem na innym. Kilka godzin spokoju i znów restart. Przeleciałem wczoraj memtest86 i zero błędów. Dziś po uruchomieniu kompa i kliknięciu w START się zresetował. Wentylatory działają, temperatury cpu czy gpu w normie, na niskim poziomie bo mam je cały czas monitorowane przez afterburner w trayu.
PC ma już swoje lata - i7 4790, H81M, GT 1050 Ti, 16 GB DDR3.

Nie wiem co może być przyczyną, może PSU traci gdzieś napięcie i się rozłącza, pamięć - ktoś ma jakiś pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dwie kości RAM ( pomimo że memtest nic nie wykazał ) próbuj wyciągnąć jedną kość i potestuj, i potem jak nastąpi restart zamien te kości. Owszem niestabilność zasilacz może powodować restarty ale z tego co opisujesz to ram jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, falcoon84 napisał(a):

Przyjrzałbym się na początek zasilaczowi. Jaki producent i model?

Fortron HCN 460W, kupiony 10 lat temu chyba. 

6 godzin temu, P3ch napisał(a):

Jak masz dwie kości RAM ( pomimo że memtest nic nie wykazał ) próbuj wyciągnąć jedną kość i potestuj, i potem jak nastąpi restart zamien te kości. Owszem niestabilność zasilacz może powodować restarty ale z tego co opisujesz to ram jak nic.

Tak, mam dwie. Zaraz tak zrobie.

3 godziny temu, karro napisał(a):

Masz program occt i 4 moduły.Sprawdz każdy po 1H

Dzięki.
Sprawdzę najpierw sposób z kościami ram i zobaczymy co to pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, falcoon84 napisał(a):

Jak masz możliwość to podmień na inny. Zasilacz ma swoje lata i od niego bym zaczął.

Jasne. Zamówię nowy jakiś za chwilkę. Na razie numer z zamianą pamięci jest na jeden minus. Pierwsza kość pamięci po godzinie - restart kompa. Sprawdzam drugą. 

Edit: Druga - restart pc po 15 minutach...

Edytowane przez ZarazZaraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, u mnie rok temu był identyczny problem na starym pc; restart podczas grania, oglądania YT, czy podczas "idle". złożyłem nowy pc, przełożyłem ram, bo brakło pieniążków. nowy komp, stary ram, dalej resety. wsadzone nowe kości ram do nowego pc, problem solved. zasilacz ze starego pieca sprzedałem ziomkowi, i mimo tego, że mówiłem mu, że mogą być z nim problemy, to ich nie miał. więc kości ram bym sprawdził na twoim miejscu w pierwszej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - sprawdź zasilacz, ramy i wyczyść kurz - raczej powinno pomóc. Od siebie dodam, że też niegdyś miałem problem z zasilaczem. Był z czarnej listy, potrafił zresetować komputer po minucie grania w ETS2. Wymiana pomogła. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale od wczoraj zero restartów. Zasilacz jeszcze nie dojechał i cały czas ten sam mam. Dziś dla testów włączyłem pc na cały dzień jak byłem w robocie, w tle kilka kart yt odpalonych i steam i wracam i dalej wszystko działa. 

 

E: No i jednak restart. Odpalony Spotify, Chrome z kilkoma kartami i steam i discord w tle. I podczas kliknięcia w nową kartę restart. Jutro będzie nowy zasilacz, zobaczymy. 

Edytowane przez ZarazZaraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zasilacz to z reguly komputer sie całkowicie wylacza, a nie resetuje. Raczej wyglada na blad procesora, spowodowany niedostatecznym napieciem, albo pamiecia ram, mozna sprobowac lekko zmienic parametry dodac troche V, najlepiej obnizyc taktowanie np o 100mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...