Skocz do zawartości
spinal25

Problem z 5700x3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zmieniłem 5800x na 5700x3d no i system zaczął się sypać, przy pierwszym uruchomieniu bardzo długo startował Windows a Instalator sterownika chipsetu AMD się powiesił na instalacji pakietów MSI, to samo jak próbuje wgrywać bibloteki Visual C++ i wszystkie inne aplikacje w formacie instalatorów MSI.

W Diablo 4 kilkanaście razy zatrzymał się obraz i po zamknięciu aplikacja naprawia pliki.

Mój system to Asus Strix B550 Gaming F , 32 GB G Skill Ripjaws V F4-3200C14-16GVK  ,  990 Pro 1  i 4 TB , Asus Strix 4070Ti , Seasonic Vertex 750W Platinium, Cooler Dark Rock 5 Pro

Pamięci mają profil XMP włączany przez DOCP i działają na 1.35V.

Powód zmiany jest prosty - temperatura , x3d w grach nie przekracza 50C podczas gdy 5800X po zabawach z CO ma 70 - 75C  a w lato dochodził do 90C. ( Cyberpunk z RT )

Niestety system wysypał się całkiem i nie mam żadnych zrzutów ekranu ale błędy WHEA były, teraz siedzę z powrotem na 5800x - instalacja od nowa koło 10 minut trwała.  

 

Jestem nastawiony na zwrot towaru ale może ktoś wymyśli w czym problem, wstępnie wydaje mi się , że źle współpracuje z pamięciami.

 

 

obraz.png.a3ae69618951cb25583342e636d4430e.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, leven napisał:

Zdaje się, że pod nowy procesor X3D należy wgrać specjalny sterownik chipsetu. Wejdź na stonkę swojej płyty głównej i w wsparciu programowym wyszukaj informacji na ten temat.

Niby obsługa X3d jest dołączona do zwykłego pakietu sterowników. Jedyne co znalazłem to aby przeinstalować sterownik, ja nawet wgrałem system od nowa i jest to samo. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem 5700X3D, zostaję na starym procku 5800X , zmieniłem pastę na MX6 , ustawiłem dławik 65Wat, CO -8 na 2 wydajnych rdzeniach a reszta na -16 i w Cinebench 2024 jest 838 na multi i 96 single a temp max 81C.

A co do pamięci to mam w 2 i 4 banku ale przekładałem je też do 1 i 3. i są na liście QVL nawet w 4 slotach.

Płyta  puszcza profile XMP tylko przez Ai Overclock i na 5800X3D to ustawienie działa bez problemu w/g informacji z zachodnich for

W komentarzach na X-kom jeden koleś napisał, że 3 razy wymieniał tego procka bo niebieskie mu wyskakiwały i dalej to samo.

 

obraz.thumb.png.232e9926e2276c15cf6f1c6fd02c30a4.png

 

 

Edytowane przez spinal25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety trochę jest tych ryzenow uszkodzonych. Się ludzie podniecają wrzutka od redaktorka co musi mieć co do garnka wlozyc o intelu a ryzenow 2x tyle,najczęściej uszkodzone pcie 4.0 i kontroler ram. Już na tym zdechnięty forum w ciągu roku było kilka sztuk uszkodzonych głównie 7000

Edytowane przez karro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na koniec problem z instalacją sterowników i pakietów MSI był związany z lipną wersja Windows - niby był zaktywowany ale po instalacji na czysto już nie był i wtedy stery i MSI wgrywały się normalnie. Po serii prób poleciała aktywacja ze starego 5800X i też się nie dało wgrać ster, MSI. Nie wiem co ten Microsoft wyczynia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...