Skocz do zawartości
patryk

co lepsze geforce4mx440 64ddragp8 czy geforce 2 gts 64 ddr

Rekomendowane odpowiedzi

a skąd wziąłeś informację że to były SDRAM'y ???? przecież napisałem że ta 64 bitówka miała taktowanie 266 na pamięciach, ddr 266. a poszły na 410 ddr.

Skąd? z Twojego postu :lol: :lol: :lol:

 

ja się nabrałem raz na 64 bitówkę, przyznaję  ale wtedy nikt jeszcze o tym nie mówił. dopłąciłem i mam co mam ale jedna rzecz mnie po prostu zwaliła z krzesła w tej 64 bitówce : producent Mint, GPU/pamięć 250/166 MHz, po o/c bez dodatkowego chłodzenia GPU na 460 MHz a pamięci 410 MHz full stabilnie, powyżej różnie. ale jak mi si udało podkręcić GPU z 250 na 460 ? przecież to 180% wartości wyjściowej !!!!! ?????

Nie wiem byc moze zrobiles literowke no ale 166 to dla mnie 166 a 266 to juz zupelnie inna rozmowa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce4 MX 440-8X SP7300M4-64 ( AGP 8X )  

Dołączona grafika

 

Chipset : NVIDIA GeForce4 MX 440-8X  

Core Clock : 250 MHz  

Memory Type : 64 MB DDR  

Memory Clock : 400 MHz DDR  

Memory Interface : 128 bit  

RAMDAC : 350 MHz  

Bus Type: AGP 8X / 4X / 2X  

a to ciekawe mrtnt - mam jedna z tych kart ktore wymieniles i.... na pudle mam napisane, ze MEMORY INTERFACE: 64-Bit...a dane podane przez Ciebie to 128 bit....

karta tez ma cztery kostki pamieci - po dwie na kazdej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dane podane są ze strony producenta, nic nie poradze ze trafiaja na rynek wersje 64-bit ktorych nawet nie ma na stronie, widac ze ktos laduje na nasz rynek syf, zreszta nasz rynek to wlasciwie nie rynek.

A z drugiej strony to wlasnie mnie zastanawialo bo nawet w nazwie jest M4-64 a podane ze 128bit, to chyba wiec producent jawnie sobie robi jajca, tymbardziej to jest przesrane, nie wiem ale chyba w koncu dojdzie do jakiejs rewolucji :roll: bo przeciez nie mozna jezdzic ciagle na takich oszustwach i pisac sobie co sie komu zywnie podoba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrnt : no tak, mas zrację, :oops: zrobiłem literówkę.

a z tymi 64 bitówkami to rzeczywiście przekręt ale skoro niedają informacji że 64 bity to nie znaczy (teoretycznie) że to 128 bitów. gorzej jakby napisali że 128 a byłoby 64, wtedy to już kłamstwo.

 

ale lamy kupujące kompy w MM i innych śmietnikach/złomowiskach nabierają się i tyle. i tak jak pisałem kiedyś i ktoś tu niedawno : wersje 64 bitowe to wymysł głupich producentów wałkujących klientów a nie nV (jak sugerują maniacy ATI) chociaż i radeony zaczęły powstawać 64 bitowe to sie uciszyli. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrnt : no tak, mas zrację, :oops: zrobiłem literówkę.

a z tymi 64 bitówkami to rzeczywiście przekręt ale skoro niedają informacji że 64 bity to nie znaczy (teoretycznie) że to 128 bitów. gorzej jakby napisali że 128 a byłoby 64, wtedy to już kłamstwo.

 

ale lamy kupujące kompy w MM i innych śmietnikach/złomowiskach nabierają się i tyle. i tak jak pisałem kiedyś i ktoś tu niedawno : wersje 64 bitowe to wymysł głupich producentów wałkujących klientów a nie nV (jak sugerują maniacy ATI) chociaż i radeony zaczęły powstawać 64 bitowe to sie uciszyli. :D

Nie przesadzaj z tymi lamami. Nadużywasz tego słowa. To że ktoś nie zna sie na sprzęcie komputerowym nie znaczy że jest lamą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co byscie mi doradzili wziaść mam jak juz pisałem gts ultra 64 ddr 200/400 co by było lepsze jesli chodzi o stosunek ceny do wydajności i jakosci FX 5200 , dobry 440 mx czy gforce 3 ti / wszytkie w przedziele do 350 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mozliwosć kupna tego za 260 warto , bedzie mozna pokrecic , tylk czy to napewno szyna 128 bit, jak to sprawdzic ?

 

Karta graficzna GeForceFX 5200 Leadtek A340T 64MB BOX

 

- chipset: nVidia GeForceFX 5200 (NV34)

- pamięć: 64MB DDR (4ns)

- taktowanie rdzenia: 250MHz

- taktowanie pamięci: 400MHz

- RAMDAC: podwójny 350MHz

- złącze: AGP 8x

- wyjście video (tv-out), wyjście D-Sub

- zastosowane technologie (m.in.): silnik CineFX, mView, LMA III, Accuview AA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też, i btw chyba sam bedę kupawać ale ten Leadtek na 80% jest 64bitowy (jak nie to mnie poprawcie). Jak chodzi o FX5200 to najlepiej kupowac wersje 128MB bo na 100% są 128bit, np. Prolink Ultimate, który dodatkowo ma pamięci @500Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka wydajnosc jest takiego modelu...  :lol:

Jeśli wieżyć benchmark.pl to ok. 30% mniej niz 128bit. Czyli np. 5500 3dmark'ów miast ~8000 na 128bit, test przy jakimś P4 powyzej 2Ghz :P

Moim zdaniem nie jest tragicznie, 5500 to niezły jeszcze wynik jak na 64bit i cenę karty poniżej 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leadtek sam nigdzie nie pisze jaka wersje masz ale moze byc przy 128 ram zarówno 64 jak i 128 bit

NVIDIA GeForce FX 5200 GPU

CineFX Engine

High-Precision Graphics

nView Multi-display Technology

Digital Vibrance Control (DVC)

Unified Driver Architecture (UDA)

AGP 8X

350MHz RAMDACs

1.0 Billion texels/ sec fill rate

63 Million vertices/sec

6.4/3.2 GB/sec memory bandwidth(128bit/64bit) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

16 texels per pixel with 8 textures applied per clock

4 Pixels per Clock Rendering Pipeline

Architected for Cg

Microsoft® DirectX®9.0 Optimizations and Support

New 64-phase Video Scaler

OpenGL®1.4 Optimizations and Support

Video Mixing Renderer (VMR)

High-performance, high-precision 3D rendering engine

On-board DVI support up to 1600x1200 resolution

On-board TV-out support up to 1024x768 resolution

Integrated Full Hardware MPEG-2 Decoder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leadtek sam nigdzie nie pisze jaka wersje masz ale moze byc przy 128 ram zarówno 64 jak i 128 bit

Ja tam na stronie znalazlem szczegolowy opis

 

czyli dla wersji 340T 3.2 GB/s

dla wersji 340TD 6.4 GB/s

 

a nie jak podajesz

 

6.4/3.2 - znalazles opis dla calej serii a nie konkretnej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przeciez ja wlasnie dokladnie o tym napisalem, wiec o co chodzi? :lol:

 

Jedyne veto wyrazilem w stosunku do tego co napisales, ze:

 

leadtek sam nigdzie nie pisze jaka wersje masz

poniewaz taka informacja jest, a mianowicie T jest 64bit a TD jest 128bit, o reszcie za chwile :lol: chyba ze znowu bedziemy mieli okazje przekonac sie o niekompetencji firm (jak np u Sparkle) i okaze sie ze jedno na stronie a co innego w sprzedazy...

 

I mam takie podejrzenia ze tak wlasnie jest, dlaczego???

 

1. Winfast 340T FX5200 64 MB DDR za 199 zlotych

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=15386114

 

2. Winfast 340T64??? 8O FX5200 64 MB DDR za 369 zlotych

 

http://sirius.pl/index.php?sid=1&mcid=1&sc...id=15&pageNum=3

 

W sumie to mozna sie czepiac, ze na stronie opisany jest 340T a w sprzedazy jest 340T64 (ten na allegro 340T jest pewnie faktycznie 64bit???)

 

natomiast komputronik.pl

 

sprzedaje:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7026

 

juz pomijam fakt ze z bledna informacja (bo nie 128 MB lecz 64 MB - widac opisy sa kopiowane i wstawiane jeden z drugiego, co wlasnie tak sie objawia... no comment to napisane jest jednakze jako ogolna specyfikacja FX5200 ze karta ma do 6,5 GB/s przepustowosci pamieci, tylko znowu powstaje dylemat czy tyczy sie to calej serii czy tego modelu...

 

Mamy zatem na rynku

 

Winfast 340T i Winfast340T64 ktorego nie ma nawet w opisie Winfasta, karty roznia sie cenami o jakies drobne 80% (drobiazg! 8O 199 a 369) na dodatek jedna pewnie jest 64-bit druga 128-bit to dzieki uprzejmosci Komputronika juz calkiem nie wiemy czy ma 64MB czy 128 MB (bo w cenniku napisali 64 MB a w opisie rozszerzonym 128MB...) Sirius pl natomiast nie pisze nic o szynie... Oczywiscie mozna by podejzewac ze 340T64 to 64 oznacza ilosc pamieci, no ale wisz to? wisz to na 100%? a moze 64 oznacza 64-bit????........................................ :roll: 8O :lol:

Wg Winfasta istnieje 5 modeli FX5200 czyli):

- A340 T (gdzie dowiadujemy sie ze karta ma 64-bit - taktowanie 400 MHz, a co najawzniejsze 64 MB!!! a nie 128 MB wiec kto sobie dopisal do oznaczenia A340T te liczbe 64???)

- A340 TD (dowiadujemy sie ze jest 64 jak i 128 MB oraz ze ma juz 6.4 GB/s - taktowanie 400 MHz oraz co bardzo wazne ze posiada DVI!!! bo wlasnie to dodatkowe D to oznacza!!! wiec A340T bardzo latwo poznac optycznie po tym ze nie ma DVI)

- A340 TDH (dowiadujemy sie ze literka H oznacza - Hardware monitor and ZBIOS, czyli sprzetowe monitorowanie i ze dostepna jest wylacznie z pamiecia 128 MB, oraz uwaga, to o czym wsponial patryk, wersja TDH jest zarowno 64, jak i 128 bitowa (stad nasze nieporozumienie)...

- A340 Cinema (okazuje sie ze jest wylacznie 128 MB DDR, wylacznie 128 bit i ze jako jedyna ma pamieci 500 MHz czyli przepustowosc 8,0 GB/s), a teraz uwaga JAJEC NR 1, Leadtek informuje, ze...

 

Microsoft® DirectX® 8.X and OpenGL® 1.3 Optimizations and Support

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

 

- A340 Ultra TD MyViVo (dowiadujemy sie ze ma ViVo... dziwne nie??? :D reszta podobnie jak w zwyklym TD z tym ze Ultra jest wylacznie 128 MB oraz UWAGA ma 10.4 GB/sec memory bandwidth) jenoznacznie zatem widac iz jest to wersja najpotezniejsza! oznaczaloby to ze pamieci ma taktowane 650 MHz!!!

 

Oczywiscie dzieki uprzejmosci sprzedawcow, zakreconych co najmniej jak smiglo Apacha dodaja sobie smialo do nazwy karty cyferki itd itd, robiac z wersji A340T, wersje A340T64 (pomimo iz wersja 128 MB nawet nie istnieje) a co najciekawsze cenowo roznia sie przyslowiową zlotowką... 8O 199 a 369 to przeciez taka "drobna" roznica...

 

Zycze pogody ducha, duzo ciepla i slonca i wiele radosci i owocnych zakupow a co najwazniejsze wspolczuje!!! :lol: :lol: :lol:

 

Teraz powiedzcie mi co jest co i gdzie, bo ja sie juz pogubilem kompletnie... FX5200@dx8.1 8O

 

Oraz czy A340T istnieje w wersji 128bit bo jesli tak to sam Leadtek klamie, a jesli nie to dlaczego istnieja roznice rzedu 199 via 359 zlotych???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ofrcie msi jest podobnie , krążo 4 wersje 2 64 mb z szyną 64 i 128 bit oraz dwie 128 mb z szynami 64 i 128 bit. Ale która jest kótra, na strinie polskiej i oryginalnej msi nie ma wogóle wzmainki o szynie , o przemustowosci , a w sklepi jakim cudem to odróżnaija ja nie wiem.

Czy idzie to sprawdzic na 100 % liczac pamieci , moze kós zna prosty spoób na 100% odórżneinie tych karto i to biorąc po uwage róznych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze kós zna prosty spoób na 100% odórżneinie tych karto i to biorąc po uwage róznych producentów.

WIesz, jak by to byl 1 kwietnia, to pomyslalbym OK, chlopaki zartuja sobie :lol: :lol: :lol:

 

A na powaznie to watpie aby najlepsi fachmeni np w nvidii rozrozniali wszystkie wypuszczane produkty, i coraz to nowsze hiper wymyslane marketingowe nazwy, to dlatego ze nastepuje droga "potrojnego burdelu".

 

1. nvidia robi burdel przez niejasne nazewnictwo, tu jeszcze jest w miare ok, ale i tak wiekszosc nie rozroznia np MX420 od MX440...

2. nazewnictwo nvidii jest jeszcze bardziej uburdelowane przez producenta gdzie oprocz chipa mamy A340 GTR+2000X GTV12XR

3. sprawe dodatkowo gmatwa dystrybutor/sprzedawca, ktory albo z niewiedzy, rozkojarzenia albo z poplatania (czy jak to ma miejsce w komputroniku z ulatwienia sobie pracy i rypniecia opisu np jednego fx5200 do wszystkich, a jak!...) sobie doda dla radosci np 64 do nazwy a po nazwie agpx8 i wychodzi np.

Ti4200 A340TDH Turbo Ultra Giga Pro Hiper Ciper Cinema 64MBx8 karta kosztuje raptem 199 zlotych...

 

oto najlepszy przyklad nazywania jednej i tej samej karty przez rozne sklepy

 

FrazPC

WinFast A340-T64 GF FX 5200 64MB DDR AGPx8 TV

Komputronik

GeForceFX 5200 Leadtek A340 T64 BOX

Uno

Karta Winfast FX5200 64 MB DDR DX9 A340T

ProLine

 

nazewnictwo powinno zawsze wygladac wg schematu

 

producent >>> model >>> parametry a te powinny byc oddzielone po sobie przecinkami i te 3 czlony powinny sie wizualnie odrozniac np.

 

Leadtek Winfast A340T - GeForceFX 5200, 64 MB DDR, AGPx8, TV-OUT, BOX

 

jak widac kazdy ma jednak to gleboko w d... i wychodzi GFFX5200-LWA340T64AGPx8

 

ja nie wiem czemu jakos dziwna dowolnosc tu jest a to nie jest takie oczywiste i zaleznosc jest taka sama jak np ksiazek, gdzie nie podaje sie dowolnie tytulu wraz z autorem tylko wg scisle okreslonych zasad, np "Pan Tadeusz" - Adam Mickiewicz, a nie Pan Mickiewicz, "Adam Tadeusz", bo taka miksacja i dowolna interpretacja czesto powoduje zagubienie pierwotnego sensu :lol: :lol: :lol: i o ile kolejnosc np podawania parametrow karty moze byc dowolna (np 64 MB DDR, AGPx8 lub AGPx8, 64 MB DDR) to o tyle miksowanie nazwy karty to juz jakis absurd bo A340T to zawsze A340T a nie A340T a moze T340A a moze A340-T64 to wszystko jest po prostu smieszne...

 

i w ten sposob patrzac pozniej na cennik powstaje jedna wielka sieczka.

 

ja np mam prawo zastanawiac sie czym sie roznia modele z tych 3 poszczegolnych sklepow:

 

A340-T64

A340T

A340 T64

 

chcialbym wiedziec czym rozni sie model A340-T64 od modelu A340T... :lol: :lol: :lol:

 

i zagadnienie :?: :idea:

 

Dlaczego w Polsce Leadtek Winfast A340T kosztuje 199 zlotych na allegro i 369 zlotych w siriusie... Oczywiscie mozna by przyczepiac sie do legalnosci firmy z allegro, ale wydaje mi sie ze jest ok, po prostu roznica wynika pewnie z tego ze.

 

byc moze (to tylko domysl) na allegro produkt jest 64-bitowy a w siriusie 128 bitowy (mimo iz Leadtek nie informuje jakoby istnial model 128bitowy A340T, jednak sie okazuje ze np w komputroniku sa 128 bitowe o czym jestesmy informowaniu poprzez podana przepustowosc)

a moze to po prostu kradzione karty? albo cos w tym stylu...

 

Fakt faktem istnieja na rynku 2 karty tak samo nazwane A340T sprzedawane po 2 egzotycznie roznych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...