Skocz do zawartości
TajemniczyNieznajomy

Do oglądania filmów do 3200 zł

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, TajemniczyNieznajomy napisał:

Witam, szukam uniwersalnego laptopa 15,6 lub 16" do przegadania internetu, oglądania filmów i seriali. Zależy mi na ładnie odzwierciedlającej kolory matrycy i żeby był w miarę wydajny.

Szukaj modelu na OLED. Natomiast za odzwierciedlanie kolorów odpowiada (chyba już to kiedyś pisałem) kalibracja/oprofilowanie (kolorymetrem). Wówczas taki PotPlayer potrafi wyświetlać kolory referencyjnie.

Coś tego typu za 2700zł nawet można kupić:

https://www.x-kom.pl/p/1173703-laptop-15-16-asus-vivobook-go-15-r5-7520u-16gb-512-win11-oled.html

- niestety powierzchnia lusterkowa. Najtańsze matowe widzę ponad 6K.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kyle napisał(a):

Szukaj modelu na OLED. Natomiast za odzwierciedlanie kolorów odpowiada (chyba już to kiedyś pisałem) kalibracja/oprofilowanie (kolorymetrem). Wówczas taki PotPlayer potrafi wyświetlać kolory referencyjnie.

Coś tego typu za 2700zł nawet można kupić:

https://www.x-kom.pl/p/1173703-laptop-15-16-asus-vivobook-go-15-r5-7520u-16gb-512-win11-oled.html

- niestety powierzchnia lusterkowa. Najtańsze matowe widzę ponad 6K.

Dzięki za sugestie.

Chyba źle się wyraziłem, rozchodzi mi się bardziej o coś co ma po prostu ładne wyraziste kolory. Szukam czegoś na matrycy matowej IPS.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za możliwość uzyskania bardziej nasyconych kolorów odpowiada gamut (im szerszy, tym bardziej nasycone barwy da się wyświetlić - aby doprowadzić do przesycenia kolorów powyżej referencyjnych, wystarczy po prostu nie kalibrować/profilować laptopa).

Na IPS będziesz mieć znacznie gorszą czerń/kontrast niż na OLED (widoczne przy filmach, szczególnie tych mroczniejszych, oglądanych w dosyć zaciemnionym pomieszczeniu). Ponadto przy laptopowych IPS często bywa, że mają wąski gamut (nawet węższy niż sRGB)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Interstellar itp Expanse to OLED sprawdzi sie doskonale,natomiast jeżeli cos taniej to musisz szukac latptopa ktory ma modul gsync wbudowany z reguly te matryce maja dobra czerń i igolem dobry panel wiec przyjemnie sie na nich oglada filmy gdzie jest sporo o kosmosie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio laptopy OLED w sklepie i robią ogromne wrażenie, obawiam się jednak o wypalanie ekranu.

Co myślicie o tym laptopie ma jasność matrycy 400 z pokryciem barw 100% sRGB

https://www.x-kom.pl/p/1256932-laptop-15-16-acer-swift-go-ultra-5-125u-16gb-512-win11.html

zastanawia mnie też procesor czy jest w miarę dobry?

 

Edytowane przez TajemniczyNieznajomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...