Skocz do zawartości
Vincent

HELP! Geil, Kingston HyperX czy Twinmose?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam pytanie. Kupuje plyte GIGABYTE GA-7N400 PRO nForce (wersja box)

i chce do niej dokupic ram (od 333Mhz). Pod uwage biore:

Geil Dual 2x256 ULD PC-400 CL2

2x256 MB 370MHz Kingston HyperX KHX3000/256

Zastanawiam sie tez nad Twinmosami

 

Chce zeby dzialaly w dualu, ale Kingstony podobno wchodza w konflikt z plytami na nFoce2. Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie kupuj gigabyte, bierz epox, soltek lub abit czy FIC. z gigabyte bedziesz miał problemy.

 

a pamięć najlepiej brać hyperX i Geile ale ekonomiczniej twinmosy ddr 400 bo są sporo tańsze a wydajność osiągniesz taką samą, ni chyba że ktoś z zagranicy ci rzywiezie geile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze  nie kupuj gigabyte, bierz epox, soltek lub abit czy FIC. z gigabyte bedziesz miał problemy.

 

a pamięć najlepiej brać hyperX i Geile ale ekonomiczniej twinmosy ddr 400 bo są sporo tańsze a wydajność osiągniesz taką samą, ni chyba że ktoś z zagranicy ci rzywiezie geile.

hyperxy OK ale Z geilami roznie bywa sa bardzo "wybredne" ja wzialbym twinmosy na kochach m-tec swietna wydajnosc, o/c za rewelacyjna cene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze  nie kupuj gigabyte, bierz epox, soltek lub abit czy FIC. z gigabyte bedziesz miał problemy.

 

a pamięć najlepiej brać hyperX i Geile ale ekonomiczniej twinmosy ddr 400 bo są sporo tańsze a wydajność osiągniesz taką samą, ni chyba że ktoś z zagranicy ci rzywiezie geile.

hyperxy OK ale Z geilami roznie bywa sa bardzo "wybredne" ja wzialbym twinmosy na kochach m-tec swietna wydajnosc, o/c za rewelacyjna cene

a jak ci starczy eci-peci :D to bierz twin-mosy twister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam KINGSTONY HX sam mam jedna kostke (256mb PC-2700) i idzie na 400mhz timingi 2-2-6(tego niestety nie moge ustawic na 5 bo plyta mi na to nie pozwala)-2-1 napiecie 2.6v na 2.9v szlo w okolicach 445mhz, oczywiscie wszystko na najostrzejszych timingach. Teraz na dniach przyjada do mnie GEIL ULTRA PC-2700 (2x256mb) z tego co czytalem tez sie niezle kreca (w okolicach 410mhz na najostrzejszych timingach powinny bez problemu latac) a i cena jest bardzo atrakcyjna bo w okolicach 180zl za sztuke, nie sa tez wiele gorsze od PC-3200 ULTRA na krore wiekszosc userow strasznie narzeka (max 440mhz na najostrzejszych timingach). TWINMOSOW nigdy nie mialem, ale jakos nie moge sie do nich przekonac. I pod zadnym pozorem nie bierz GEIL PC-3200 VALUE bo to kupa nie z tej ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geil Dual 2x256 ULD PC-400 CL2 - mam te pamieci i nie polecam - chyba ze nie planujesz fsb powyzej 200 - u mnie przy cl2 wytrzymuja w dualu max 205.

Tyle bez problemu powinny pociagnac GEIL ULTRA PC2700 (333mhz) tylko u nas zupelnie sie ich nie oplaca kupowac. Za ta cene lepiej wziac KINGSTON HX PC-3000 bo te spokojnie pociagna fsb220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

 

zalozmy ze kupilbym 2x256 MB 370MHz Kingston HyperX KHX3000/256.

Nastawilem sie jednak na GIGABYTE GA-7N400 PRO nForce (wersja box), bo:

jest stabilna, ma dual bios w testach bila wszystkie plytki, miala dobre recenzje i opinie uzytkownikow, ale ktos pisal ze te pamieci wchodza w konflikt z nForce2. Z drugiej strony mi zalezy na stabilnosci ramow, dlugiej gwarancji i wydajnosci. Co do plyty to rozwazalem jeszcze:

A7N8X Deluxe/Gold

ABITnf7-s

EPOX8RDA3+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Geil bo nie sa zbyt wydajne do ceny Bral bym TwinMosy Twister juz morzna je kuoic ok 333zl za 256ram400mhz moim zdaniem sa to najlepsze ramy z tes trojki http://sirius.pl/product.php?action=info&id=6418&sid=1 no zobacz jeszcze te sa to najlepsze ramy jakie sa dostepne na rynku oczywiscie jak masz kaske.MArzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej płytki to prawda ze na atlonie 2600+ Gigabyte pobija w wydajnosci Plytki Asusa Abita Epoxa Chaintecha na 2700+ na tych samych ramach Jest to dobra plyta ale tylko 200fsb jest bardzo stabilna i ma bdb wyposarzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie wybiore chyba abita NF7-S (NF7 i NF7-SL sa troche ubozsze chociaz tez pewnie dobry) o Solteku mowi sie ze jest niezly, ale sa problemy z USB. Epox jest niezla konkurencja dla ABITA NF7-S, ale brachol takiego abita kupil wiec wole ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sprawdzony sprzet. THX ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX ALL

 

Wezme chyba Abita NF7-S (bo NF7 i NF7-SL sa ubozsze chociaz tez pewnie niezle). Brachol kupil taka plytke i jest bardzo zadowolony. Gigabyte'a mi wyperswadowaliscie a z Epoxem podobno sa problemy z USB. Co do ramow to chyba jednak 2x256Mhz Kingston HyperX do grafy powinno mi wystarczyc, chociaz 3d studio max ma naprawde duze wymagania. Z tym Asusem tez mozna by sie zastanawiac, ale trzeba w koncu cos wybrac a ja mysle juz od tygodnia. Tak czy inaczej dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam mieszane odczucia co do tych hyperow. Twinmoski lepiej sie kreca. Chyba ze trafilem na jakas nedzna partie :(

Twiny nawet sie nie umywaja do HX. Pokaz mi Twina ktory poleci 444mhz z timingami 2-2-6-2-1 tak jak moj HX PC2700 (333mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam mieszane odczucia co do tych hyperow. Twinmoski lepiej sie kreca. Chyba ze trafilem na jakas nedzna partie :(

Twiny nawet sie nie umywaja do HX. Pokaz mi Twina ktory poleci 444mhz z timingami 2-2-6-2-1 tak jak moj HX PC2700 (333mhz).

444 ??? Moje tez tyle ida, no i co z tego ?? Memtest wywala bledy a winda sie restartuje od czasu do czasu. Max stabilnie to 438, co jest slabym wynikiem w porownaniu do porzyczonych od kumpla twinmosow (m-tec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mam mieszane odczucia co do tych hyperow. Twinmoski lepiej sie kreca. Chyba ze trafilem na jakas nedzna partie :(

Twiny nawet sie nie umywaja do HX. Pokaz mi Twina ktory poleci 444mhz z timingami 2-2-6-2-1 tak jak moj HX PC2700 (333mhz).

444 ??? Moje tez tyle ida, no i co z tego ?? Memtest wywala bledy a winda sie restartuje od czasu do czasu. Max stabilnie to 438, co jest slabym wynikiem w porownaniu do porzyczonych od kumpla twinmosow (m-tec).

To jaki jest ten wynik Twojego kumpla na Twinach, ze PC2700@444mhz na najostrzejszych timingach to slaby wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zle spojrzalem. Ja mam hypery 370, a wynik na twinmosach 472MHz stabilnie. Chodzi mi o to, ze hypery sa drogie i za bardzo sie nie kalkuluje wydajnosc/cena. Ja ze swoich nie jestem zadowolony.

A co do twojego wyniku to nie chce mi sie wierzyc, 444MHz i na takich timingach :), chyba masz najlepsze hypery w kraju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperaturka w okolicach 55-60st.C load. To bylo zima, teraz lece na nizszym napieciu bo jest duzo cieplej :D

hehehe... no wlasnie dziwne mi to bylo zebys teraz sie tak slizgal ;) :D

pozdro i sora za OT

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...