Skocz do zawartości
maly86

Call Of Duty

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dalej walczę z tym problemem. Zastanawiam się już nawet nad przyspieszoną zmianą karty. W United Offensive błąd ten jest częściejszy i występuje prawie na każdej mapce multi (a w singlu jeszcze nie zauważyłem). Próbowałem zainstalować ten alternatywny OPENGL z omeg i błędów nie ma, ale mam wtedy 5FPS. Szukałem i próbowałem na jakichś starych catach, i na wersjach starszych niż 3.8-3.9 błędu nie ma ale chodzi masakrycznie wolno. Wie ktoś może co w OpenGLu zmieniło ATI od tamtego czasu?

Nie ma różnicy czy karta jest kręcona czy nie, jakie są ustawione detale, rozdzielczość.

Tu jest kilka screenów (kiepsko to niestety oddają):

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0000.jpg - na ziemii

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0003.jpg - na ścianach

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0011.jpg - na dachu i na podłożu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem i też na ATI [R9100] raz było, raz nie i sam nie wiem do tej pory o co z tym chodziło.

Jako dodatek, jak obraz taki poszarpany miałem to mi gierka chodziła zdecydowanie wolniej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej walczę z tym problemem. Zastanawiam się już nawet nad przyspieszoną zmianą karty. W United Offensive błąd ten jest częściejszy i występuje prawie na każdej mapce multi (a w singlu jeszcze nie zauważyłem). Próbowałem zainstalować ten alternatywny OPENGL z omeg i błędów nie ma, ale mam wtedy 5FPS. Szukałem i próbowałem na jakichś starych catach, i na wersjach starszych niż 3.8-3.9 błędu nie ma ale chodzi masakrycznie wolno. Wie ktoś może co w OpenGLu zmieniło ATI od tamtego czasu?

Nie ma różnicy czy karta jest kręcona czy nie, jakie są ustawione detale, rozdzielczość.

Tu jest kilka screenów (kiepsko to niestety oddają):

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0000.jpg - na ziemii

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0003.jpg - na ścianach

http://members.lycos.co.uk/dziobakfotki/shot0011.jpg - na dachu i na podłożu

Masz gdzies ustawione punktowe nakladanie tekstur(point zamiast linear, trilinear, itp.)

Kiedys w demku matroxa (mialem kiedys karte matrox G400) bylo takie fajne demko gdzie skrotami klawiszowymi moznabylo ustawiac rozne efekty lub je wylaczac i tam byl taki wlasnie efekt i to bylo punktowe mapowanie.

 

Jeszcze jest jedna mozliwosc. Moze lodbias masz na ujemna wartosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na wszystkich catach i na 3.8 działa dobrze. Grafa dobra i płynnie. Na razie na nich jadę, ale raczej inne nowsze gry nie pójdą na nich dobrze, także trzeba coś wymyśleć.

W grze można ustawić na Bilinear i Trilinear, ale się to nic nie różni. Nie widziałem żeby można to było ustawiać gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na wszystkich catach i na 3.8 działa dobrze. Grafa dobra i płynnie. Na razie na nich jadę, ale raczej inne nowsze gry nie pójdą na nich dobrze, także trzeba coś wymyśleć.

W grze można ustawić na Bilinear i Trilinear, ale się to nic nie różni. Nie widziałem żeby można to było ustawiać gdzie indziej.

sprawdz czy w konfigu masz

seta r_texturemode "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"

 

a najlepiej wywal z gry konfig i niech sie utworzy od nowa .. i wtedy sprawdz

 

ewentualnie wklej sobie moj konfig grafy za czasów q3 :)

 

seta com_hunkMegs         "96"        seta com_zoneMegs         "16"        seta com_soundMegs        "8"seta com_blindlyLoadDLLs  "1"seta com_blood            "0"            seta cg_gibs              "0"seta cg_drawSnapshot      "0"seta cg_stereoSeparation  "0.4"seta cg_brassTime         "0"         seta cg_marks             "0"             seta cg_shadows           "0"seta cm_playerCurveClip   "1"seta r_lightmap           "0"seta r_finish             "0"seta r_fastsky            "0"seta r_detailtextures     "0"seta r_flares             "0"seta r_dynamiclight       "0"seta r_fullscreen         "1"seta r_texturebits        "32"seta r_colorbits          "32"seta r_depthbits          "16"seta r_simpleMipMaps      "0"seta r_primitives         "0"seta r_facePlaneCull      "1"seta r_swapInterval       "0"seta r_dlightBacks        "1"seta r_drawSun            "0"seta r_ignoreGLErrors     "1"seta r_lodCurveError      "250"seta r_ignoreFastPath     "1"seta r_smp                "0"seta r_customaspect       "1"seta r_stencilbits        "0"seta r_stereo             "0"seta r_roundImagesDown    "1"seta r_allowExtensions    "1"seta r_preloadTextures    "0"seta r_texturemode        "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR"seta r_ext_gamma_control         "1"seta r_ext_compiled_vertex_array "1"seta r_ext_compressed_textures   "0"seta r_ext_gamma_control         "1"seta r_ext_texture_env_add       "1"seta r_ext_multitexture          "1"seta r_subdivisions       "40"seta r_lodbias            "3"seta r_ignorehwgamma      "0"seta r_mode               "3"      // 640x480x32 :)seta r_displayrefresh     "120"    // 120 Hz  jeśli monitor ci wyciągaseta r_overbrightbits     "1"seta r_mapoverbrightbits  "3"seta r_vertexLight        "1"seta r_picmip             "0"seta r_gamma              "1.5"seta r_intensity          "1"

efekty beda obciachane .. ale textury powinny byc git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety..... Nic nie daje..... Wogóle się nic nie zmienia. Dobrze działa jedynie na catach 3.9. Czym one mogły się różnić od innych?

Znalazłem coś:

http://www.talkroot.com/archive/topic/4518-1.html

Wygląda na to, że błędy są na levelach, na których gra korzysta z pixel shadera.

Zastanawiam się jak to wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzet prezentuje sie nastepujaco :

 

AMD Athlon XP 2500+/333

ABIT NF7-SL Socsket nForce

Gigabyte Raeon 9600 PRO 128

DDRAM 256 MB PC400

 

Przy takim sprzecie moje FPSowe osiagi wynosza zaledwie o dziwo 60 i to w podstawowej wersji gry lacznie z dodatkiem. Liczba jest strasznie nie stabilna, chwieje siepomiedzy 60-15 fps przy tym samym niesamowicie wtedy tnie i psuje grywalnosc. Taki sprzet powinien wyciagnac wydusic z gierki moim zdaniem z jakies 150 fps swobodnie a nie mierne 60.

 

Moze ktos wie co jest grane.

 

HELP !!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zadajac to pytanie zakladajac nowy temat na forum to zapewne nie wiesz o paru sprawach , pierwsza sprawa to uzycie opcji SZUKAJ zanim sie zada pytanie bo odpowiedz byc moze juz jest , druga z tych spraw jest zasada tu panujaca ktora mowi o tym ze jesli ktos ma pytanie odnosnie jakiejs gry/programu itp to zadaje pytanie w temacie juz postawionym dotyczacym tej gry..chyba ze taki temat nie istnieje wtedy zaklada nowy temat samodzielnie (starajac sie nadac mu taki tytul zeby kazdy wiedzial o czym mowa- czyli bez uzywania skrotow)

 

Czyli w twoim przypadku powinenes zadac to pytanie tutaj

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=87681

 

ufff..ale dzis jestem mily i pomocny dla wszystkich , az sie sam sobie dziwie :roll: a co do twojego pytania to przyczyn moze byc pare ...tak jak kolega wyzej pisal malo ramu ..przeciez polowe tego ramu to ci windoza zje na starcie a druga sprawa to to ze jesli np grasz w CoD-UO to nie porownoj tej gry do np Quake3 to ze engine podobny nie znaczy ze gra ma tak samo chodzic...zasieg widzenia w wielu miejscach jest duzo wiekszy niz na jakiejsc multiplayerowej mapce...wiecej postaci ktore sa bardziej zlozone ..efekty czasteczkowe, wybuchy itd itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzet powinien wyciagnac wydusic z gierki moim zdaniem z jakies 150 fps swobodnie a nie mierne 60.

:lol: :lol: :lol: . Po pierwsze masz malo ramu (wiem jak to boli bo sam tyle mam). Po drugie i tak nie zobaczysz roznicy pomiedzy 60 a 150 fps (60 to duzo). Po trzecie, masz wlaczonego v-synca i dlatego nie pokazuje wiecej niz 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co mam to zmienić?

Zainstalowałem DNA Drivers i można tam wybierać kilka trybów OPENGL. Są zdaje się dla Call of Duty, Doom3, RTCW, Counter-Strike i normal. Co dziwne działa dobrze na jednym - Counter-Strike (!). Zauważyłem jednak, że mimo tego, że wygładza tekstury to FPSów jest przy nim sporo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja cos powiem,pozwolicie ?:) U siebie w ostatnim levelu np czasem spada do 9 fpsow,to dopiero jest dziwne a v-synca mam wylaczonego,powiem nawet,ze 9 fpsow w ostatnim levelu mam nawet przy calkowicie wylaczonym dynamicznym oswietleniu i to na karcie 3krotnie szybszej niz kolegi ukulela wiec moze powiecie co i jak ?? :| Ja w D3 na ultra high z AA nie mam takich spowolnien :plum:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kazdej grze na silniku q3 jest opcja lodbias z jakims przedrostkiem.

W q3 jest to chyba g_lodbias x, w doom3 jest to seta_image_lodbias x

Im mniejsza literka (nawet ujemne sie daje) tym tekstury na scianach sa ostrzejsze ale za to na dalszych objektach powstaja wlasnie takie rzeczy jak Ty masz.

Pobaw sie tym parametrem w konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wlasciwosciach karty graficznej.

A co do tego spowalniania, to mi gra 2 przez 23 chodzi plynniusko, a zaczyna klatkowas w kampanii komuchow. W tej misji gdzie trzeba najpierw zdobyc, a potem bronic taki 3 pietrowy budynek raz nie da sie grac, a raz chodzi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wlasciwosciach karty graficznej.

A co do tego spowalniania, to mi gra 2 przez 23 chodzi plynniusko, a zaczyna klatkowas w kampanii komuchow. W tej misji gdzie trzeba najpierw zdobyc, a potem bronic taki 3 pietrowy budynek raz nie da sie grac, a raz chodzi normalnie.

 

i nie tylko - w peformance masz taka opcje,popatrz dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam włączyć Treuform?? We właściwościach karty mam zaznaczone "Zależy od aplikacji", lecz miom to Trueform nie jest w grze włączony.

jak by COD obslugiwal true form to bys widzial, ale wtedy pewnie by chodzilo 5fps wiec nie ma sensu ?? :| :P

 

ps. znajdzcie jeszcze starsze tematy to wznowienia... n/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się od ten temat, żeby nie tworzyć nowego.

Mam, a właściwie mój kuzyn ma, z problem dźwiękiem. Wszystko ładnie instaluje ale nie ma dźwięku w grze. W intrze jest, natomiast w samej grze nie ma. Komp to: Celeron 1,7 Ghz, Geforce2mx400 256mb ram, płyta P4X266 coś tam (to jest jakiś chipset VIA) dźwiękowa karta jest zintegrowana z pł. gł. Avance 97.

Wersja COD to 1.0. U mnie gra nie powoduje żadnych problemów. Dźwięk jest więc nie jest to wina płytki czy cd-romu.

Mam dwa pomysły: zainstalować patcha do Calla i znaleźć nowe sterowniki do tej k. dźwiękowej. Spotkał ktoś się z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie jak to jest z CD-KEY

chce kupic z kolega na spole call of duty, to oznacza ze we dwoch nie będziemy mogli grać na jednym serwerze, ale  czy bedziemy mogli grac na dwoch innych z listy co sa w grze?? jak to jest z tym cd-key??

W z abezpieczeniu cd-key wlasnie o to chodzi aby tylko jedna osoba mogla grac po sieci.

Wiec skladanie sie na gre odpada jezeli chcecie grac rownoczesnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM pytanie jak to jest z CD-KEY

chce kupic z kolega na spole call of duty, to oznacza ze we dwoch nie będziemy mogli grać na jednym serwerze, ale  czy bedziemy mogli grac na dwoch innych z listy co sa w grze?? jak to jest z tym cd-key??

Odpowiem jednoznacznie "Nie". Nie można grać na jednym CDKEY'u ponieważ ten system działa na takiej zasadzie, że jeśli ty jesteś w grze to twój CDKEY jest używany w bazie Activision, jeśli kumpel się podłączy do serwera to uzyska opis CDKEY in USE, ponieważ twój key będzie aktualnie w bazie. Kolejne utrudnienie to program anty-cziterski Punkbuster, który ma funkcję kickowania z serwera za duplikat CDKEY'a oraz jeśli ktoś jest zbytnio namolny to poprostu dostaje GLOBAL BAN na CDKEY oraz guid i już się nie połączysz w życiu, dopiero jak zmienisz key'a. Swoją drogą Call of Duty nie jest wcale takie drogie, ja gram w CoD'a od początku jak wyszedł i muszę się pochwalić, że gram w klanie co ma 3 miejsce w Polsce :) Ale dobra koniec pierdzenia. Wracając do CoD'a to muszę ci powiedzieć, że ja za swojego zapłaciłem 125 zł w Media Markt, grę kupiłem 8 Grudnia 2003 r. Aktualnie CoD'a można kupić tanio jak barszcz na Allegro, który był rozdawany w promocji Neostrady i bez problemu można tanio kupić oryginał z dobrym kluczem.

 

A tutaj kilka ofert:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=33526107

http://allegro.pl/show_item.php?item=33427388

http://allegro.pl/show_item.php?item=33527297

http://allegro.pl/show_item.php?item=33413409

http://allegro.pl/show_item.php?item=33498975

 

To pewnie wystarczy :D Pamiętaj, że jeśli kupujesz CoD z Allegro to zwracaj uwagę na ilość komentarzy kolesia oraz, żeby gra była zafoliowana, bo ktoś może skroić kluczyk i będzie to co pisałem wyżej.

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich na serwer 213.17.178.202:28960 dzis o 16:30 byśmy meczyk zagrali?? a drugie pytanie czy da rade zeby admin mianował kogos modreratorem tak jakby w COD?? bo sie skladalismy na na oryginal zeby postawic ten serwer i teraz chcemy miec we 3 uprawnienia console

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, a to moze sie zmierzymy?? 3 miesce w polsce to wyzwanie :)

Słuchaj nie ma problemu. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną na GG. Mam serwer, RCONa to bez problemu możemy popykać, tylko serwer stoi na oryginale, więc wymagany jest oryginalny key !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja podobnie jak wszyscy tez sie nacialem. Przechodzilem wczoraj obok sklepu, patrze jest dodatek , wiec kupilem. Przylatuje do domu, instaluje a tu zonk 8O (Mogliby przynajmniej napisac wiekszymi literkami na tym pudelku ze dodatek dziala tylko z polska wersja :evil: Jak tu sie nie wkurzyc. Chyba przerzuce sie na piraty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...