Skocz do zawartości
diolek

2338-2400mhz stabilne czy nie?

Rekomendowane odpowiedzi

wiec wzialem sie dzisaj za takie porzadne testwoanie procka , i mam cos takiego ze jak dam chocby 2330mhz , to prime sie wywala zara na 1 tescie , ale pomyslalem zobacze w czym innym , no i zapuscilem 3dmarka2001 se na jakies 40min zeby lecial w kolko i wszystko wporzo , no to potem zapuscilem CPU TEST z 3dmarka 2003 na jakies 10 powtorzen i takze wszystko wporzo , nastepnie pogralem z 45min w RISE OF NATIONS (jak wiadomo RTS barddzo obciaza procka) i ponownie wszystko ok . I moje pytanie brzmi co z tym prime? , czy w koncu procek dziala stabilnie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2324mhz sysko ok PRIME idzie az milo

Powiem tak - jak prime jest stabilny to raczej nic kompa nie wywali

Prime może zgłaszać błędy z różnych powodów (PAMIĘCI NIE WYRABIAJĄ - CHOĆ MOGĄ PRZECHODZIĆ MEMTESTA86 ;) - pomaga zmniejszenie timingów, U MNIE NP PRZY FSB 217 I NAPIĘCIU NA CHIPSECIE 1,6 WYWALAŁ Prime - przy 1,7V już stabilny) ...

Prime to na prawdę ciężki test ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wzialem sie dzisaj za takie porzadne testwoanie procka , i mam cos takiego ze jak dam chocby 2330mhz , to prime sie wywala zara na 1 tescie , ale pomyslalem zobacze w czym innym , no i zapuscilem 3dmarka2001 se na jakies 40min zeby lecial w kolko i wszystko wporzo , no to potem zapuscilem CPU TEST z 3dmarka 2003 na jakies 10 powtorzen i takze wszystko wporzo , nastepnie pogralem z 45min w RISE OF NATIONS (jak wiadomo RTS barddzo obciaza procka) i ponownie wszystko ok . I moje pytanie brzmi co z tym prime? , czy w koncu procek dziala stabilnie czy nie?

Prime95 obciąża procesor w 100% i jesli sie wywala to mozesz sie liczyc z tym że kazdy inny program tez ci się będzie wywalal ,jezeli obciąża cpu w 100%, a jezeli chodzi o 3dmarka2003 to on testuje współdziałanie miedzy kartą graficzną a procesorem i nie jest miarodajny.Programy nie obciążajace procesor w 100% "nie obnażą" niestabilności na poziomie rejestrów i mimo ze komputer pozornie dobrze dziala to wysypie ci się w najbardziej nieoczekiwanym momencie , po kilku godzinach lub przy 100% obciążeniu.WSZYSTKO ROZBIJA SIĘ O STOPIEŃ OBCIĄŻENIA PROCESORA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli test pamieci nie wywala błedów przy danym FSB to znaczy ze powinno być stabilnie.

Powtarzam testy pamięci np. memtestem86 nie są miarodajne - testowałem moje TwinMoski (jeszcze wtedy DDR333) @400MHz DDR przy ustawieniach 5-3-3-2 i memtest chodził godzinkę i nic - 0 błędów, a prime wywalało .... po przestawieniu timingów na 8-3-3-2,5 Prime nie zgłaszał błędów ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi w Prime jedna rzecz. A mianowicie gdy skonczy jeden z testow obciazenie procesora spadam do kilku procent i utrzymuje sie tak okolo kilkunastu sekund az zacznie sie NEXT test czy to normalne :?:  :!:

Moze w tym czasie przygotowywuje dane do załadowania do rejestrów procesora a obciązenie to załadowanie tych danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...