Skocz do zawartości
EDDY

Mac OS X vs. Windows XP vs. Linux

Rekomendowane odpowiedzi

1: to wybacz ! bylem zly - i sie dostalo Tobie !

 

2: dla mnie PC jest wydajniejszy !!

oczywiscie to zalezy od umiejetnosci

ale mnie wkurzaja takie drobne niedociagniecia - np. skroty nie dzialaja i itp.

ogolnie pracuje na Macu w pracy i na PC 

i ogolnie jak mam pracowac na G4 i na Atlonie 3 GB z 1 GB ramu to wybieram PC bo szybciej !! i tyle !

i bardziej stabilnie !

Nie wiem jak ci taki PC bedzie dzialal biorac pod uwage ze nie ma takich Athlonow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mak to tylko taki ladny komputer PCet calkowicie zdominowal rynek komputerow. A ostatni bastion Maka czyli wygad powoli tez po[gluteus maximus]da.

 

 

 

 

1: odpowiedz dla SGJ - zakładam podkręcenie :)

2: viod - to są bzdury co piszesz - PC wcale nie zdominowal rynku komputerow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do calej dyskusji o mac'ach

Mac OS 9.xx to faktycznie porazka. Naszczescie sie zorientowali ze to slepa sciezka i zaczli robic cos nowego bo starej architektury juz sie nie dalo za cholere dalej pociagnac tak samo jak trzeba bylo wreszcie zostawic DOS i nakladki w stylu Win 98/Me w cholere.

Pierwszy MacOS X byl nie dopracowany. Natomiast mialem okazje troche popracowac na 10.2 (Jaguar) i wrazenia byly pozytywne. Primo - w przeciwienstwie do OS 9 nie udalo mi sie go wysypac. Safari jest ladna dzialajaca przegladarka smialo mogaca konkurowac z mozillo-opartymi i napewno duzo lepsza niz IE dla MACa. Wiekszosc softu jest juz sportowana dla MacOS X

 

Natomiast bzdura sa wszystkie reklamy G5 jako fastest personal computer in the world. Wystarczy przejrzec metodologie testow zeby zobaczyc jak sie starali zeby dojsc do takiego wyniku za jaki im zaplacili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Natomiast mialem okazje troche popracowac na 10.2 (Jaguar) i wrazenia byly pozytywne. Primo - w przeciwienstwie do OS 9 nie udalo mi sie go wysypac. Safari jest ladna dzialajaca przegladarka smialo mogaca konkurowac z mozillo-opartymi i napewno duzo lepsza niz IE dla MACa. Wiekszosc softu jest juz sportowana dla MacOS X

 

Natomiast bzdura sa wszystkie reklamy G5 jako fastest personal computer in the world. Wystarczy przejrzec metodologie testow zeby zobaczyc jak sie starali zeby dojsc do takiego wyniku za jaki im zaplacili

Widze, ze troszke pracowales na Jaguarze i cos wiesz o wydajnosci obydwu architektur...

Co bys polecil jako laptopa? Powerbook G4 1GHz czy jakis inny laptop z procesorem Pentrium-M okolo 1.4GHz (intel centrino). Pamieci tyle samo, 512 MB... Chodzi mi tutaj o wydajnosc wlasnie - co wedlug Ciebie bedzie szybsze przy aplikacjach codzinnego uzytku - klient pocztowy, przegladarka, etc.

Trudno tak porownywac... ale chyba pozostaja mi juz tylko opinie poszczegolnych uzytkownikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja przy okazji tak spytam o inna rzecz

bo Maca mam podpietego do reszty PC'tow przez Linuxa(pewno samba)

i no pytanie

czy po wpisaniu hasla (sieciowego) na Macu to on odrazu powinien wejsc

do MACOS'u czy tak jak jest u mnie ....jednym slowem cos tam mulii i mnie cholera bierze bo musze z 30 sekund czekac :((

 

moze mam cos zle skonfigurowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bys polecil jako laptopa? Powerbook G4 1GHz czy jakis inny laptop z procesorem Pentrium-M okolo 1.4GHz (intel centrino). Pamieci tyle samo, 512 MB... Chodzi mi tutaj o wydajnosc wlasnie - co wedlug Ciebie bedzie szybsze przy aplikacjach codzinnego uzytku - klient pocztowy, przegladarka, etc.

Trudno tak porownywac... ale chyba pozostaja mi juz tylko opinie poszczegolnych uzytkownikow...

 

Wybacz, ale to beznadziejnie glupie pytanie... Przy nowych mocnych procesorach, szybkich i pojemnych dyskach i duzej ilosci pamieci to naprawde nie ma znaczenia... Kwestia zgrania tego z systemami w pracy, domu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale to beznadziejnie glupie pytanie...

Jezuu...

Sorry, ze zapytalem!... Nie wszyscy sa wszechwiedzacy!

hehe :) ja moge powiedziec, ze pracowalem na laptopie apple'a, tylko ze g3 700 mhz pod mac osem x (10.1). przy 128 mb ramu musze powiedziec ze nie zawsze dzialalo to zbyt szybko. mowie oczywiscie o wszystkich bajerach pod os x typu animowany docki, skaczace ikonki i plywajace okna. podobno g4 tu duzo zmienia. moim zdaniem maci to fajne komputery. i jeszcze o dtp: znam pewna firme poligraficzna, ktora miala okolo 10 pecetow i starego powerpc. jakis rok temu dokupili jeszcze powermaca g3. i wcale nie narzekaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta predkosc zalezy chyba w najwiekszym stopniu od ilosci pamieci przy odpowiednio szybkim procesorze. 128 MB RAM to za malo dzisiaj nawet dla stosunkowo nieubajerzonego Windows XP. Wodotryski OS X swoje miejsce w pamieci zajmowac musza i nie ma na to rady.

 

To tak na marginesie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz insza inszosc. Poza tym kwestia tego, czy mowimy o systemie serwerowym czy workstation. Szkoly odnosnie bajeranckosci i funkcjonalnosci interfejsow sa rozne, niech kazdy wybiera, jak mu najlepiej. Oczywiscie majac swiadomosc mozliwosci i ograniczen (takze ze strony sprzetu) kazdej z drog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze tak sie wtrace ale...

Mysle o POWERBOOK G4 1,25

To dosc glupie pytanie ale sie na nim zainstalowac Win XP ??

Czy jestem skazany na MacOS ???

Pozdrawiam!

Edytowane przez rys_ds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...