Skocz do zawartości
turzol

WC - pytanie odnośnie FMS...

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zacznę od tego że w ty miesiącu kupuje zestawik WC. Dla odmiany nie kupię go w Polsce lecz w Austrii (gdzie pracuje od jakiegoś czasu). Zestaw składa się z takich elementow:

 

blok: ZERN DELTA-X P4 FMS10 zdjecia

chlodnica: ZERN F-FIN-Cu 2003 - fajna mala (wejdzie mi z pewnoscia pod koszyk z napedami w Chieftecu) miedziana chlodnica, mozliwosc chlodzenia 2x120mm zdjecie i opis

pompka: EHEIM 1046 lub ew. EHEIM 1048 (raczej 1048 bo w przyszlosci bedzie blok na GPU a 1046 chyba nie uciagnie)

pojemnik wyrownawczy: Eheim AGB-O-Matic

zdjecie

wiatrak 120mm - tylko nie wiem jakiej firmy (bo nie ma w opisie)

kpl zlaczek i wezy

 

Co mnie w tym zestawie zastanawia to to że złącza są typu FMS - Fast Mounting System, a raczej z takowymi się nie spotkałem...albo po prostu w temacie WC jestem lama :lol:

 

Czy ktoś mógłby mi po krótce wyjaśnić co właściwie zyskam/stracę stosując taki sposób łączenia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o szybkozlaczki . Dzieki nim mozna szybko podlaczac rury ale zmniejsza sie ich fi (srednica) . Ps Cienka ta chlodnica cos.

Bloczek /http://www.ev-shop.at/new/catalog/showfull...iso.jpg&index=4/ też taki sobie (pewnie pod wąż 8 albo 10mm) - miałem identycznie frezowany 6-kanałowy i nie grzeszył wydajnością ... lepszę są takie jak Nukleon albo WW ;)

Duża przepustowość - wlot nad procem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje FMS10 to wydaje mi się że prześwit wynosi 10mm - poprawcie mnie jeżeli się mylę...a może po prostu to jest 10mm/8mm..czyli na węże 8mm

Po za tym chłodnic(zk)a mimo iż nie pozorna to wypada całkiem całkiem. Na zagranicznych stronach są jej testy i wypadła b.dobrze.

Zresztą kupię ten zestaw na 90% bo chce mieć kompa w miare mobilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...