Skocz do zawartości
voo

inspire 5300 more power ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Moj woofer w zestawie 5300 niezadko nie radzi sobie z mocnym basem, wydajac rozne dziwne dzwieki przypominajace charczenie itp. Ma 20W 4_Ohm, nie wiem jakiej jest firmy, bo nic poza tym z tylu nie pisze. Ma jakies 12cm srednicy. Zastanawialem sie czy mozna by go zmienic na cos mocniejszego, cos o tym samym wymiarze, tylko co? Nie znam sie zbytnio na glosnikach, prosze o porade, Co mozna by zamiast tego wstawic, aby cieszyc sie wieksza moca basu, jednoczesnie nie palac wzmacniacza i calej reszty. Zagladalem na strone www.tonsil.com.pl moze cos takiego ?

GDN 13/50/1

4 Ohm

58-5000

pmax 80W

pnom 40W

E 87 db

Jestem zielony w temacie, licze na obiektywne opinie :) Ma to sens? Wymiana na inny zestaw(mocniejszy) nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry. ja nawet ze swoimi SAMSUNGAMI SMS-5100 mam zamiar posunac sie dalej. Bedzie calkiem nowy Subik. Tylko musze zrobic pudlo i kupic glosnik basowy oraz dwa do kolumn regalowych - one posluza za satelitki. Sprawdzalem juz co pociagnie ten wzmacniacz z SAMSUNGow i ciagnie lekko 2x80W satellity oraz 50W sub :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze komus sie przyda, niedawno rozbieralem swojego subw

z zestawu 5300, jako wzmacniacz sa zastosowane dwa układu Philipsa

TDA8510J i TDA8511J

ten głośnik tonsilu chyba za dużo W by zjadał i oryginalny zasilacz w inspire 5300 by nie wytrzymal (jego parametry 230V 320 MA->12 V 4,2A )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam głośników Tonsila - chodzi głównie o brzmienie (nie jest specjalne) Poszukaj lepiej jak napisał Carat - Kody lub innej firmy albo rozmontuj jakiś zbliżony średnicą głosnik, przełóż membranę i sprawdź jak działa. Zawsze można pokombinować - podjedź do Media Markt i poszukaj na stoisku z głośnikami do samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci jakie ten wzmacniacz ma pasmo przenoszenia, wydaje mi sie ze standard 20Hz-20kHz, i jaka ma max moc. Glosnik dobierz pod pasmo, tzn czym nizej przenosi tym bas bedzie glebszy, jak uda ci sie zdobyc glosniki o pasmie od 20Hz i o podobnej mocy to napewno bedziesz zadowolony z przerobki. Musisz jeszcze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage, ze w subie moze byc zwrotnica, wtedy ja tez musisz wymienic, tak zeby glosnik basowy przenosil pasmo z przedzialu 20Hz-500Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze poprostu zasilacz we wzmacniaczu siada... w budzetowych zestawach (i nie tylko) tak jest. Poprawienie parametrow zasilacza czesto daje nowe zycie :))

Zajrzec jakie ma ten sub koncowki mocy. Poszukac na necie specyfikacji tech. koncowki czesto chodza na dosc szerokim zakresie napiec. Moze warto przerobic zasilke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to okres przedzial cenowy, moze cos z fimry Koda bass napewno Cie zadowoli :) niektore maja wewnetrzne wzmacniacze (model SW500, 50 W RMS).

przedial cenowy ~100-200zl , bede w stanie za to kupic cos lepszego niz w std? Moze polecicicie jakies stronki www? Prosil bym o konkretny model mniej wiecej pasujacy do wzmacniacza 5300. Czy to moze mu znacznie skrocic zywot?? W necie prawie nic nie ma na ich temat, przynajmniej ja nie znalazlem, specyfijkacja, zasilka etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci jakie ten wzmacniacz ma pasmo przenoszenia, wydaje mi sie ze standard 20Hz-20kHz, i jaka ma max moc. Glosnik dobierz pod pasmo, tzn czym nizej przenosi tym bas bedzie glebszy, jak uda ci sie zdobyc glosniki o pasmie od 20Hz i o podobnej mocy to napewno bedziesz zadowolony z przerobki. Musisz jeszcze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage, ze w subie moze byc zwrotnica, wtedy ja tez musisz wymienic, tak zeby glosnik basowy przenosil pasmo z przedzialu 20Hz-500Hz.

w takich 'pr0' zestawach jest zazwyczaj zwrotnica....w postaci kondziorka na tweeterze :DD

pozatym nie jestem juz na biezaco ale chyba trudno bedzie znalesc 13ke z takim niskim pasmem

 

+mozna tez usztywnic ta obudowe glosnika klejem i wpier.. tam zadka pianke-troche pomoze w jakosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym sprobowal wcisnac 20stke :))). Male glosniki z pasmem od 28Hz mozna kupic, przynajmniej w wawie.

ciezko, bedzie tam zmiescic cos wiekszego :( na dole jest plyta z elektronika... Ale wydaje mi sie, ze mozna dorwac taki glosnik, podobnych rozmiarow, ale znacznie lepszej jakosci. Skoro creativy kosztuja ~ 350zl to ta 13ka w std to nic specjalnego. Pytasnie tylko, ktory model, jakiej firmy, prosze o konkretny typ/model, bo sie nie znam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koda bass, maja gdzies jakas stronke??? Mozna to w Polsce kupic ? Dystrybutor?

Dystrybuytorem Kody jest POLPAK.]

http://polpak.com.pl/koda/subwoofery/sw1000.php

Ale uwiez mi ze policza ci sowicie za glosniki.

 

Nikt z was nie napisal ze dobiera pudlo do glosnika a tak sie robi. Sub musi miec okreslona pojemnosc do kazdego glosnika.

Ale dublujac calego suba Kody bedziecie napeno zadowoleni. Ja mam minory Kody i jakosc basu jest super. Naprawde zadnego suba mi nie potrzeba donich. Pamietajcie ze do tego to potrzeba jeszcze w miare grubych kabli tak 2.5mm2 do tego normalna zwrotnica nie sam kondzior. Pozadny wzmacniacz i kabel miedzy dzwiekowka a subem.

 

Wiec zadbajcie o reszte. Proponuje skopiowanie jakiegos firmowego suba.

A Koda ma podobno oferuje jeden z najlepszy basów w klasie cenowej do 2000zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak mija sie z celem 8O O wiele prosciej bylo by kupic, jakis lepszy zestaw 5.1 do komputera, niz przerabiac 5300 :? Szukam takiego glosnika w cenie ~ 200zl ktory moze nie drastycznie, ale troche lepiej gral by od serii :? :roll: Na prawde nie ma niczego godnego polecenia..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przerabialem 5100 ale mysle ze porady tez sie nadadza do twojego zestawu. w firmie Akkus ( http://www.akkus.com.pl/ ) kupilem glosnik TVM ARN-226-05-4 i dorobilem do niego obudowe zgodnie z poradami na stronie http://subwoofer.t17.ds.pwr.wroc.pl/. na stronie Akkusa sa wszystkie parametry T-S glosnika potrzebne do projektowania obudowy. w pudle trzeba bylo zrobic trzy wyciecia: jedno na glosnik ofkoz, drugie na bass-refleks no i trzecie na ten modul ze wzmacniaczem. wyszlo calkiem przyzwoicie no i gra to duuuuzo lepiej niz oryginalny wypierdek creativa. co prawda dyskoteki na tym nie zrobisz ale do filmow i gier w sam raz :wink: jesli bedziesz mial jakies pytania to chetnie pomoge

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko, zamiast kupowac, poszukaj na necie artykulow, kup pozadny niskoonowy, zbuduj bude do niego, i wstaw glosnik, od srodka wypchaj jakims grubym materialem, wstaw bass reflecs, bedzie super, mowie Ci

jaja jakies sobie robisz czy jak?? co to jest wstaw bass reflex... hehe chlopie to nie ma tak hop na krowe i jest ciele, do tego są specjalne obliczenia i aparatura a ty mu doradzasz wstaw bass reflex i bedzie fajne, po 2 o co chodzi z tym wypychaniem grubym materiałem??? wiadomo ze obudowa musi byc dobrze wytłumiona ale to nie znaczy że musi byćto materiał gruby, bo porządne gabki akustycnze są dosc cienkie a po 2 to chocby niewiadomo jak bedizesz mial wytłumioną obudowe to i tak jezeli litrarzowo bedzie za mała do głośnika i będzie nie zestrojona to do [gluteus maximus] z takim wooferem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...