Skocz do zawartości
aro52

Hercules Radeon 8500 LE 128NB

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem Hercules'a Radeon'a 8500 128 MB LE

mój sprzęt to PIII500@640(katami) abit BE6II-1.2 256 Ram

mam kilka pytań:

 

1. czemu na poczatku jak sie komp uruchamia nie widac biosu karty tylko odrazu pojawia się bios płyty głownej

 

2. jaki bios jest najlepszy do tej kart (orginalny to 7.008) co daje bios od 9100

 

3. dlaczego w RadBiosEdit po odczytaniu orginalnego biosu w Vendor ID jest Unknow [1681] a nie hercules computer technology inc [0x4843]

 

4. dlaczego mafia chodi gożej niż na mojej popżedniej grafice Voodoo3(143@180mhz), GT vice city chodzi porównywalnie do Voodoo nie daje nic zmiana rozdielczości czy 640 czy 1280 jes od 14 do 30 choć w 3d marku 2001 wynik 4200 na tym sprzęcie bez podkręcania grafiki

a na v3 podkręconym tylko 1200,

jak myślicie czy reszta jest za słaba czy v3 mimo 16 mbramu jest takie dobre

 

5. co to jest Fire GL 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bo tak jest na wsyztkich radkach przynajmniej 8500

 

2. testowalem rozne biosy zmiany nieprzynosza niemal zadnych roznic w wydajnosci, na niektorych wersjach lepiej sie krenca pamieci dlatego ze sa slabsze timingi na pamieciach, temat wielokrotnie poruszany, przeszukaj forum...

 

3. ???

 

4. widocznie wina lezy po stronie sladego procka badz malej ilosaci ramu, do takich gierk ktroe podales 256 to niejest duzo, to raczej minimum, takie jest moje zdanie.

 

5. "Według dokumentu FAQ na temat karty ATi FIRE GL 8800 podstawowa różnica pomiędzy kartą do stacji roboczych a kartą do gier 3D jest taka: "Karty do stacji roboczych są wykorzystywane do tworzenia modeli/środowisk występujących w grze, natomiast karty do gier są przeznaczone do grania w tę grę". Wygląda to na dość trafną ocenę, jak również usprawiedliwienie wysokiej ceny kart graficznych wykorzystywanych przez twórców gier i użytkowników systemów CAD. Jednak twórcy gier muszą też w nie grać, a użycie dużej ilości pamięci DDR może dać im złudzenie, że gra działa szybciej niż będzie działała u nabywców. Nowa "karta graficzna do stacji graficznych 3D klasy średniej" ATi, FIRE GL 8800, trafiła dziś na rynek OEM, a jednym z pierwszych zainteresowanych jest firma HP, której stacje robocze będą zawierały właśnie te karty. FIRE GL 8800 zawiera sterowniki ze sprzętową akceleracją Open GL do Windows2000/Windows NT i Linuksa. Standardowe właściwości karty to 128 MB pamięci DDR, odtwarzanie wideo DVD, obsługa rozdzielczości do 2048 x 1536 pikseli w 3D (32-bitowa głębia barw) oraz obsługa wyświetlaczy flat panel i praca wielomonitorowa. FIRE GL 8800 wykorzystuje zintegrowany przetwornik TMDS obsługujący rozdzielczości DVI do 1600 x 1200 pikseli. Karta obsługuje też DirectX 8.1 - wszystkie te cechy sprawiają, że byłaby to też niezła karta do grania, jeśli ktoś nie ma co robić z pieniędzmi. Cen nie podano, co nie jest dziwne w przypadku kart do stacji roboczych, ponieważ nie zawsze są one dostępne poza stacjami roboczymi OEM. "

 

Cytat z Tom's hardware guide styczen 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...