Skocz do zawartości
Rycho1971

Było sobie ECS K7S5A teraz est SOLTEK-75KAV-potrzebna opini

Co Bys wybral  

  1. 1. Co Bys wybral

    • a) AMD
      12
    • B) INTEL
      1
    • c) a moze rower gorski
      5


Rekomendowane odpowiedzi

:D :D :lol: Od wczoraj jestem posiadaczem tego Solteka .

juz po dziesięciu minutach widac rużnice.

Mój Duronek 600 nagle rozbiegał sie na 800Mhz.

Niechcący zostawiłem szyne na 133Mhz ale chodzi i nie narzeka.

Ja również nie narzekam.

Czy powinienem zastosować jakieś specjalne chłodzenie czy westarczy zwykły Coolerek który trzyma to wszystko na temp. 35 stopni.

Jak długo ten Duronek to zniesie.

Z wielką powagą Rycho :D :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz 35 stopni to extra

też bym taką chciał mieć

zresztą żadko który duron chodzi na 133 FSB

ale myslę że pochodzi ci tak conajmniej z 5 lat

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powinienem zastosować jakieś specjalne chłodzenie czy westarczy zwykły Coolerek który trzyma to wszystko na  temp. 35 stopni.

pytanie zasadnicze - tyle *C masz, czy tyle chcesz miec ?

- bo jezeli masz obecnie - to nie ma po co zmieniac coolerka

- jezeli tyle chcesz miec to kup np Titana TTC-D5TB powiniem byc dobry do tego Durona

 

BTW widze ze jestes z Wa-wy wiec najlepiej kup w firmie MINT - tam kosztuje cale 26,84 zl (brutto) cennik

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D  :D  :lol: Od wczoraj jestem posiadaczem tego Solteka .

juz po dziesięciu minutach widac rużnice.

Mój Duronek 600 nagle rozbiegał sie na 800Mhz.

Niechcący zostawiłem szyne na 133Mhz  ale chodzi i nie narzeka.

Ja również nie narzekam.

Czy powinienem zastosować jakieś specjalne chłodzenie czy westarczy zwykły Coolerek który trzyma to wszystko na  temp. 35 stopni.

Jak długo ten Duronek to zniesie.

Z wielką powagą Rycho :D  :D  :lol:

Jeszcze do niedawna używałem tą płytę. Byłem bardzo zadowolony. W prasie także miała niezłe noty: w tescie Chipa była w pierwszej pietnastce na coś około 50 sztuk były także inne pochlebne opinie w sieci. Jeżeli chodzi o stabilność to bez zarzutu zarówno pod 98 jak XP. jedyne co mnie zdziwiło to zawieszający się bios (jednak bardzo rzadko)-przy wejściu do biosu zwis i niebieski pasek u dołu, ale w sklepie wyjaśniono mi że to normalne więc odpuściłem nie do końca przekonany...Masz podobne objawy ?

 

Co do Durona to rzeczywiście sprecyzuj czy masz taką temperaturę czy chciałbyś mieć, czy to po rozgrzaniu...Ja mam zwykły cooler za 50 zł i jest ok. do 50°C przy zamkniętej obudowie i podkręceniu z 1000 na 1200 (133FSB) jeżeli chodzi o FSB to nie jest to jakaś niezwykła sprawa...moim zdaniem - chodzi to dobrze odciązasz użadzenia AGP i PCI i pamięć, które moga zawieść przy nie standarowych ustawieniach magistrali.

 

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego solteka w domu , w pracy te ECS.. Róznica jest nieziemska jak przesiąść się z daewoo tico do np. passata ( tak obrazowo) o wiele lepsza wydajnośc a przedewszsytkim stablinośc na solteku.... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem AMD bo rower górski kupiłem 2 lata temu :D :D :D

Te 35 st. to masz na full load czy idle ?

Procek kręci ci się znakomicie , spróbuj wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiles! Plyta glowna to najwazniejsza moim zdnaiem rzezc w kompie! Ja tez mialem K7S5A i sie przesiadlem na 8KHA+ roznica nieziemska!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Solteka 75KAV od ponad roku. Pracował najpierw na D750/1000 w temperaturze ok. 56C.

Teraz mam nowy BIOS (9.1) XP 1600+ ( bez podkręcania ) i GF3. Miałem problem z kartą która źle rozpoznawała podłączone monitory (GF2gts Det23.11 i GF3 Det23.11) , ale po zmianie na Det28.32 pracuje b.stabilnie i szybko.

PS. Kręcę narazie tylko GF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...