Skocz do zawartości
J-A-J-O

Thermaltake Giant II czy Zalman ZM80A-HP

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiem Radeonka 9500@9700 z Zalmanem, ale minął tydzień a nawet jej nie wysłali (brak Zalmanów na magazynie). Karta z Thermaltakiem jest w tej samej cenie i jest na magazynie. Myśle że gdybym poprosiłk ich o zmiane zamówienia zgodzili by się. Jednak czy warto? Nie obchodzi mnie głośność, tylko możliwości o/c. Chciałem podwieścić do zalmana wiatrak, gdybym zrobil to Tt były by już dwa... Zamieniać czy nie?

 

Zalman - http://sklep.benchmark.pl/pelny_7814.html

 

Thermaltake - http://sklep.benchmark.pl/pelny_8075.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: jezeli bardzo zalezy Ci na karcie i chcesz ja szybko dostac, wymieniaj. napewno nie poczujesz zadnego spadku w wydajnosci chlodzenia, nawet nie wiem czy nie wzrosnie (Giant II ma wieksza powieszchnie oddawania ciepla). halasu zbytnego raczej nie bedzie z tego malego wiatraczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dwa zestawy(zalman i giant). Teraz mam gianta. Z wyłączonym wentylkiem rdzeń bez problemu biega na 250mhz. Gdy miałem zalmana temp była dość duża, radiatora nie dawało się dotknąć. Jeżeli cena jest ta sama, to się nie zastanawiaj, wersja z giantem jest o wiele lepsza. Gościu na nvision ma gianta na radku 9500@9700 i rdzeń podpędził aż do 400mhz!!! BIERZ GIGANTA hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giant II jest wydajniejszy od Zalmana... ale cena kosmos  nigdy bym nie dał tyle kasy za taką kartę

Hehehe :lol: Ja też nie. Jak kupowałem tą karte tydzień temu to była po 1049zł. Nie zauważyłem tej jeszcze jednej jedynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, pomyliło mi się, ten gość ma radzia 9700pro, a ja myślałem, że on go zmodował. Jednak jak sam pisał, radiatory są ledwo ciepłe, a to oznacza że taki układ w zupełności wystarczy do efektywnego schłodzenia radka 9500@9700 + jeszcze o/c. Pewnie zaraz przyczepi się ktoś do mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiem Radeonka 9500@9700 z Zalmanem, ale minął tydzień a nawet jej nie wysłali (brak Zalmanów na magazynie). Karta z Thermaltakiem jest w tej samej cenie i jest na magazynie. Myśle że gdybym poprosiłk ich o zmiane zamówienia zgodzili by się. Jednak czy warto? Nie obchodzi mnie głośność, tylko możliwości o/c. Chciałem podwieścić do zalmana wiatrak, gdybym zrobil to Tt były by już dwa... Zamieniać czy nie?

 

Zalman - http://sklep.benchmark.pl/pelny_7814.html

 

Thermaltake -http://sklep.benchmark.pl/pelny_8075.html

HHEHE mialem ten sam problem, kolo z sromputronika mowi ze wysle mi z Tt ja mu na to ze ok pasuje, po tyg jest karta z Zalmanem..... qrwa co za debilny sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory, pomyliło mi się, ten gość ma radzia 9700pro, a ja myślałem, że on go zmodował. Jednak jak sam pisał, radiatory są ledwo ciepłe, a to oznacza że taki układ w zupełności wystarczy do efektywnego schłodzenia radka 9500@9700 + jeszcze o/c. Pewnie zaraz przyczepi się ktoś do mnie.

 

Dasz jakiegoś linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://benchmark.pl/artykuly/rzut_okiem/pr...n/zdjecie-5.jpg

 

mogli zrbic tak z zalmanem, z Tt raczej tak sie nie da, moze na dole pod chipem bez tego malego, ale to bez sensu wsumie wiec chyba na gorze:):) ale zamota,

napisz do nich napewno ci cos wiecej powiedza jesli ten test ci nie wystarczy

 

z mojej strony to powiem ze troche zaluje ze nie wyslali mi z sromputronika karty z Tt, bo z Zzalmanem jest jak w podpisie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O AK47 pisząc o userze nvision.pl posiadającym GIANT II Thermaltake Heatpipe pisał o mnie (na nvision.pl posługiwałem się nickiem k@mcio_pl). Tu masz LINK do ożywionej dyskusji o tym coolerze http://www.nvision.pl/forum/index.php?act=...628&hl=giant+ii. Od tego czasu zmianie uległa jedna rzecz... mianowicie wentyl na radiatorze. Standardowy świetnie sobie radził z chłodzeniem radiatora dzięki miejscu w jakim został zainstalowany, ale poszedłem dalej. Radiator dzięki tradycyjnej budowie żeberkowej nie wymaga żadnych modyfikacji w celu przykręcenia czegoś większego. Ja wybrałem Thermaltake SMART FAN II. Jest to wentyl 80 x 80 x 25 mm z trzema rodzajami regulacji obrotów za pomocą zworki maksymalnych obrotów, czujnika temperatury oraz dołączonego potencjometra. Inne ważne dane techniczne: od 1300 obr./min. / 20,55 CFM przy 18dB do 4800 obr./min. / 75,7 CFM przy 48dB. Bardzo mi odpowiada możliwość płynnego sterowania obrotami wentyla. Wentyl przykręciłem pod w miejscu gdzie był oryginalny i schładza radiator nawet przy min. obrotach będąc jednocześnie niesłyszalnym, ale czasami podkręcam obroty i radiator robi się :lol: chłodny. Co do tego co mi dał GIANT II to wszystko opisałem pod adresem do którego masz wyżej LINK.

 

Carlosss sposób montarzu wentyla na Zelmanie ma jedną zaletę i jednocześnie wadę. By chłodzenie radiatora było efektywne strumień powietrza musi uderzać o radiator z maksymalną siłą. U Zelmana tak nie jest i większość powera wentyla jest niewykorzystywana. Z drugiej strony wentyl ten cały czas wprowadza między obie części radiatora świerze powietrze. Może to mieć znaczenie przy stabilności pracy podkręconych kości pamięci. Przy o/c kości raczej wpływ jest znikomy jednak w wyniku dłuższej pracy podkręconej karty między radiatorami jest wydzielane sporo ciepła oddawanego przez stopkę.

 

PS. Jutro robię Vmod'a mojej karty. Całkowitej zmianie ulega sposób chłodzenia... od jutra przechodzę na wodę. Zestaw do coolingu procesora i karty graficznej kompletowałem w MCS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zalmanie mozna latwo przegrzac kate, temperatura rdzenia to 104* w stresie, bez wentylka, nawet jej nie podłączaj.

gdzies czytałem, ze to nie jest radiator dla  overclockerow...

chyba na Geforxe FX 5800/5900!! a dla nich ~104C to normlana temp i tak pracuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-A-J-O

Carlosss sposób montarzu wentyla na Zelmanie ma jedną zaletę i jednocześnie wadę. By chłodzenie radiatora było efektywne strumień powietrza musi uderzać o radiator z maksymalną siłą. U Zelmana tak nie jest i większość powera wentyla jest niewykorzystywana. Z drugiej strony wentyl ten cały czas wprowadza między obie części radiatora świerze powietrze. Może to mieć znaczenie przy stabilności pracy podkręconych kości pamięci. Przy o/c kości raczej wpływ jest znikomy jednak w wyniku dłuższej pracy podkręconej karty między radiatorami jest wydzielane sporo ciepła oddawanego przez stopkę.quote]

 

zgadza sie ale pamietajmy ze zalmana zaprojektowano do pracy bez wentyli, wiec tym samym nie nadaje sie do extremalnych experymentow z oc, choc jak wiadomo juz tu powszechnie nawet przy nie podkreconym ukladzie odprowadzanie ciepla sprawia duze problemy

 

jest jeszcze jedna wada Zalmana gdy sam radiator rozgrzeje sie mocno cierpia na tym kosci pamieci gdyz spora czesc tego ciepla udeza wlasnie w nie.

 

ja osobiscie uzylem 2 wentli 80x80 na gorze i na dole, dmuchaja z odleglosci ok 1.5-2cm, troche to pomaga ale nie jest idealnie noi jest glosno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mocnych słów padło z twojej strony tequila, bronisz swojego. Ale, chyba dla mnie już za późno na wymiane na GiantaII. Kolo z benchmarka odpisał mi że mają bardzo dużo zamówień na karty z zalmanami, dlatego się skończyły. Jak by tak każdy kto czeka na zalmana chciał bezpłatnie wymienić na Gianta, to by im się deczko nie opłacało. A dopłacać nie będe, bo cene karty z Thermaltakiem podnieśli parwie o 80 zł. Więc chcąc czy nie chcąc dostane Zalmana :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zalmana na gf4 i nie radzi on sobie bez pomocy wentyla, w upaly przypadkowo odlaczylem zasilanie od wentyla i po pol godzinie komp zawisl.przykeilem do czesci nad gpu zalmana 80x80 @5V i hula ale o kreceniu mozesz zapomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie jest tak tragicznie, dwa wentle 80x80 i bedzie spelnial swoje zadanie, wlasnie skonczylem testy z podkrecaniem tego co w podpisie 390/310 pamieci nie potkrecam za bardzo bo nie mam jeszcze radiatorow ale chyba chip nie zle sobie poszedl a to jeszcze nie koniec, no a zalman z dwoma wentlami nie rozgrzal sie za bardzo wiec w sumie nie jest tak zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zalmanie mozna latwo przegrzac kate, temperatura rdzenia to 104* w stresie, bez wentylka, nawet jej nie podłączaj.

gdzies czytałem, ze to nie jest radiator dla  overclockerow...

chyba na Geforxe FX 5800/5900!! a dla nich ~104C to normlana temp i tak pracuja...
a miales z tym doczynienia?

bo moj radek sie juz przegrzal, co Ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym zalmanie mozna latwo przegrzac kate, temperatura rdzenia to 104* w stresie, bez wentylka, nawet jej nie podłączaj.

gdzies czytałem, ze to nie jest radiator dla  overclockerow...

chyba na Geforxe FX 5800/5900!! a dla nich ~104C to normlana temp i tak pracuja...
a miales z tym doczynienia?

bo moj radek sie juz przegrzal, co Ty na to?

mialem doczynienia i wiem ze FX pracuje bez problemu w prawie 2 razy wiekszej temp niz radek wymieka :D ale i tak sa gorsze ;). Co do Chlodzenia pasywem to proste ze trzeba wentylacje (przewiewy w budzie) zaostosowac bo inaczej ostro rozgrzeje jeszcze z O/C :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...