Skocz do zawartości
Milo

Silent Storm

Rekomendowane odpowiedzi

ta gra to normalnie wymiata

a fizyka jak HL2 wyciagnieta mozna wszystko rozwalac

najbardziej mnie rozwalilo jak gralem niemcami, zastrzelilem alianta

a ten sie wdupil to domku po drodze rozwalajac szybe i sie fajnie rozkladajac,

sciagac to i podziwiac

miodzio!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne ze jeszcze nie ma topicu na temat tej gry. To chyba dlatego ze wyszla w tym samym czasie co CoD i tak jakby zostala pominieta, choc zasluguje na uwage. Pozycja nie do ominiecia dla wszystkich lubiacych squad turn based strategy.

Wedlug mnie to najlepsza gra tego typu od czasow JA2.

Zapraszam do dyskusji.

 

PS

Troche prewiev'ow

 

http://www.gamesdomain.com/gdreview/zones/...lent_storm.html

http://www.homelanfed.com/index.php?id=17039

http://www.gamespot.com/pc/strategy/silent...ew_6074649.html

http://www.gamegossip.com/article.php?id=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano zgadzam sie :), giera jest miazdzaca jesli ktos lubi taki typ gier. ten kto gral wczesniej wlasnie w ja2, albo fallout tactics napewno polubi silent storm. jest moze duzo bardziej wymagajaca jesli chodzi o hardware, ale na szczescie w takiej grze nie trzeba miec tych [imo] min 50fps'ow zeby sobie normalnie pograc :mrgreen:

 

kycol wiesz moze o co chodzi z tymi kolorami pasku ze zdrowiem ?

najpierw jest caly zielony, jak dostaniesz to krwawisz i sie robi ceimno brazowy, jak sie wyleczysz robi sie jasno brazowy, ale jak zrobic zeby znow byl zielony ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyby nie te wymagania bylaby perfekt :)

Ale tez nie sa az takie kosmiczne. W domu mam 1700+/GF265DDR/256 SDRAM/VIA KT133A i w 800x600 wszystko na medium gra sie ok.

 

Wracajac do pytania to sa 2 sposoby na pelne "ozdrowienie". Albo po misji wracasz do bazy i tam masz gabinet lekarski (leczy w mig :) ), albo chodzisz jakis czas po mapie (zolta kropka).

 

A czy ktos wie o co chodzi z weapon familarization? Jak to sie ma do realnego uzycia bronii? Czy dodaje jakis damage czy % ToHit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zielony pasek mam tylko jak jestem nowka :D zaraz po wyjsciu z bazy tak ? sam nie moge sie tak wyleczyc ? chyba ze bede tak jak mowisz chodzil sobie po mapie, sam moge wyleczyc sie na full ale pasek bedzie jasno brazowy....hmmm dziwne to troche :> trzeba bedzie poczytac instrukcje do gry, moze tam cos bedzie pisalo na ten temat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No samemu sie chyba nie da, bo to jest tylko 1sza pomoc. Na prrzyklad twoj jeden koles zostal ciezko ranny i krwawi, bandazujesz go - VP ma na full (ale na jasno brazowo). Teraz jesli znowu zostanie ranny to jest wieksze ryzyko na critical hit (np moze znow zaczac krwawic ale tym razem mocniej, albo ogluchnac itp). Tak mi sie przynajmniej wydaje, ale moge sie mylic :)

 

BTW Skad masz manuala? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe zakłądał nowego tematu to zapytam tutaj,

 

Co mam zrobić w grze (oczywiście Silent Storm) na planszy gdzie zdobywa sie niemiecką fabryke broni i gdzie pierwszy raz pojawiają się te maszyny jak RoboCop :), utknąłem rozwaliłem wszystkich wrogów i co dalej nie wiem co zrobić.

Mam odszukaś jakiegoś zarządce fabryki i coś tam jescze ale próbowałem gadać z każdym robotnikiem i nic przeszukałem cały teren, nie wiem co mam robić, nie moge opuścić planszy dopuki nie skończe misj - POMOCY może ktoś przeszedł tą plansze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta gra potrzebuje dużo RAMu, ja mam Athlon 2400+ 512MB i TI4200 128MB i też mi czasami spowalniało szczególnie jak robiłem zbliżenie lub dalekie oddalenie, całe te efekty ogień i deszcz też sporo dają czadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni gram w tą wspaniałą gierkę i mam problem:

Jestem w pierwszej misji dla Niemców rozgrywanej na Uralu. Jest tam taki duży dom pełen Ruskich i renegatów. Rozwaliłem wszystkich i nie wiem jak zakończyć tą misję. Objective przedstawia się tak: Locate the information on future plans of the enemy.

Przeszukałem już chyba wszystko, ale nie znalazłem tego. Może ktoś wie gdzie to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni gram w tą wspaniałą gierkę i mam problem:

Jestem w pierwszej misji dla Niemców rozgrywanej na Uralu. Jest tam taki duży dom pełen Ruskich i renegatów. Rozwaliłem wszystkich i nie wiem jak zakończyć tą misję. Objective przedstawia się tak: Locate the information on future plans of the enemy.

Przeszukałem już chyba wszystko, ale nie znalazłem tego. Może ktoś wie gdzie to jest.

No to mamy chyba ten sam problem, jeżeli mowimy o tej samej misji. Na dachu tego budynku jest koles, który rozwala wszystkich wchodzących po drabinie :? No i nie wiem jak go rozwalic, pomoże ktoś :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super. Co do wymagań owszem niemałe. Ale zauważyłem, że jest duża różnica między 16 a 32bit. u mnie jak włączam 32 bit to jednocześnie załączają sie wszelkie oświetlenia i generowanie cieni w czasie rzeczywistym...

p.s. ja już jestem chyba na ostatniej misji ;) Musze zabic latającego "robota" przy rakiecie kosmicznej i to jeszcze zaczym on tą rakieta ucieknie! jest ciężko! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już ostatnia misja, ale nie przejmuj się czasem. Nie ucieknie też z rakietą. :D to tylko dodatek do fabuły. Jak utrącisz robota czeka Cię jeszcze dobicie właścicielki rakiety i sprawczyni całego zamieszania, ale to pryszcz w porównaniu z walką jak lata w tym złomie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni gram w tą wspaniałą gierkę i mam problem:

Jestem w pierwszej misji dla Niemców rozgrywanej na Uralu. Jest tam taki duży dom pełen Ruskich i renegatów. Rozwaliłem wszystkich i nie wiem jak zakończyć tą misję. Objective przedstawia się tak: Locate the information on future plans of the enemy.

Przeszukałem już chyba wszystko, ale nie znalazłem tego. Może ktoś wie gdzie to jest.

No to mamy chyba ten sam problem, jeżeli mowimy o tej samej misji. Na dachu tego budynku jest koles, który rozwala wszystkich wchodzących po drabinie :? No i nie wiem jak go rozwalic, pomoże ktoś :?:

Nie wiedziałem o wejściu na dach ale zaraz zobacze, może coś się da zrobić.

UPDATE:

Nie wiem czy to jest ta sama misja bo nigdzie nie mogę znaleźć drabiny. Możesz opisać gdzie ona jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni gram w tą wspaniałą gierkę i mam problem:

Jestem w pierwszej misji dla Niemców rozgrywanej na Uralu. Jest tam taki duży dom pełen Ruskich i renegatów. Rozwaliłem wszystkich i nie wiem jak zakończyć tą misję. Objective przedstawia się tak: Locate the information on future plans of the enemy.

Przeszukałem już chyba wszystko, ale nie znalazłem tego. Może ktoś wie gdzie to jest.

No to mamy chyba ten sam problem, jeżeli mowimy o tej samej misji. Na dachu tego budynku jest koles, który rozwala wszystkich wchodzących po drabinie :? No i nie wiem jak go rozwalic, pomoże ktoś :?:

Nie wiedziałem o wejściu na dach ale zaraz zobacze, może coś się da zrobić.

UPDATE:

Nie wiem czy to jest ta sama misja bo nigdzie nie mogę znaleźć drabiny. Możesz opisać gdzie ona jest?

Musisz iść w prawo i tam na ścianie budynku jest drabina, przynajmniej w mojej misji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Gram sobie w Silent Storma i jestem w misji, w której mam znaleźć właściciela fabryki i jakieś dokumenty (tutaj po raz pierwszy pojawiają się Panzerkleiny). Mam problem ponieważ przemierzyłem calutką mapę w tą i z powrotem i za diabła nie mogę znaleźć ani gościa ani dokumentów.

 

Ktoś może wie gdzie się ukrywają?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja odświeżę temat bo potrzebuję pomocy - nie działa u mnie quick save. Tzn. działa ale nie jeżeli chcę to zrobić np. 2 raz. Działa tylko wtedy gdy nie mam żadnego innego quick save. O CO CHODZI?

 

EDIT:

Gram w wersję 1.2 PL, oryginalna oczywiście.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

To jak mam naprawić ten problem skoro gra normalnie jest w wersji 1.2 - kupowałem z gazetą Play i w takiej wersji już była :|. Może spróbuję zainstalować patch 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Nie ma na to rady chyba CDprojekt popsuł patcha jedyne wyjście to korzystanie ze zwykłego save'a nie trwa to długo. A i quick save dla mnie jest zbyteczny bo i tak gram na najtrudniejszym gdzie nie można podczas walki zapisywać. Polecam tak grać bo saveowanie podczas walki psuje zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No ale ja mam takie przyzwyczajenie z Jagged Alliance już do tych quick save@quick load :)

 

Z tego co zaobserwowałem porównując wersję angielską i polską, save przestają działać gdy gra korzysta z polskiej wersji pliku game.db Może coś źle przetłumaczyli i dlatego nie działa. Jak mi ktoś powie czym otworzyć ten plik (próbowałem już accesem itp. i nic) to się spróbuję pobawić aby to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...