Skocz do zawartości
daar

Il-2 Sturmovik: Forgotten Battles

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez za wiele nie wiedzialem (glownie ogolne info) ale wpadlem w takie towarzystwo wlasnie na tym forum ze sila rzeczy zaczalem lykac te wiadomosci.

 

A co do kokpitu Foki to dla przykladu masz tu linka do dyskusji (to jest chyba czwarta na ten temat, duzo rysunkow, filmow, zdjec i linkow chociaz duzo tez juz nie dziala) na temat widoku jak przez REVI FW190 w Sturmoviku. Otoz Olo dal ciala z tym i glowe zle umiescil, za nisko przez co nic nie widac ale oczywoscie olal dowody itp. Normalnie grochem o sciane. Pozatym fotel pilota w FW190 byl regulowany. Jedyny patent na poprawienie widocznosci to SHIFT+F1 wtedy celownika nie widzisz (w niemickich samolotach byl troszke z boku stad taki patent) ale widzisz wiekszy obszar. Jak zobaczysz wroga i chcesz rpzycelowac to znowu SHIFT+F1 i masz juz celownik centralnie.

 

Pociesze Cie ze w Spitach widok byl jeszcze gorszy podczas ladowania z racji silnika rzedowego a w BF109 dochodzil jeszcze motyw z waskim podwoziem i miedzy smiglem a trawa bylo tylko 7cm wiec musiales ladowac na "trzy" (czyli wszystkie 3 kolka jednoczesnie dotykaja ziemi) bo inaczej mogles stracic smiglo :P.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Chcialbym troche ponazekac na sytuacje ktora ma miejsce na HL . Chodzi mi o serwer tarego ilka. Gdzie sie podziali ludzie z 303 ?? Pamietam czasy gdy regularnie tam przesiedywal SZPAK , SKOK , TEES. Z nimi to sie latalo .Gdzie jesl Loku , Mayster. Wtedy to byly bitki . Klimat nieziemski . Nawet znienawidzeni :-P bracia ze wschodu tez gdzies pouciekali . Zostal tylko jeden wierny Serz . Qrcze z polskich graczy ktorzy tam lataja to chyba tylko L** ma klase (nie obrazajac nikogo) . Czy wszyscy juz graja FB-PF ?? Zapomnieli o korzeniach. Przeciez to sturmowik jest jedyny niepowtarzalny . A moze przyszla pora na nowe pokolenie ??

 

ps . Ach jak milo powspominac dawne bitwy gdzie ciagle sie dostawalo w dupe od najlepszych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl nowy paczyk do FB oznaczony numerkiem 4.02m

http://www.pacific-fighters.com/en/updates.php

 

New Features

 

Flight Model

adjusted ground effect *

adjusted gyro effect *

Aerodynamic focus dependency on angle of attack *

Flap position now affects aileron sensitivity

P-39 no longer rolls when the engine is started / shut off *

IAR-80 / 81 trimmer reversed

BF-109 flight model fine tuned

various small changes to other aircraft *

 

New Aircraft.

Flyable aircraft:

Yak-7B, 1942

M-105 PF engine

515 km/h at sea level

360 turn time (sustained) at 1,000 m – 20 sec

CoG too close to the nose

Notice: This aircraft was released after many requests from online players on both sides that play historical sets for 1942 Eastern front. It was easy to release even with our complete lack of time.

 

P-47D, 1944 *

150 octane and increased boost pressure. Performance almost like P-47M

 

New AI ground objects

Armored train.

New Map

Northwest Europe

Creators: Ian Boys, Oleg Rozhentsov

Modifications and fixes

 

There is a large number of small modifications and fixes to the entire code of our simulation. We accumulated users input and fixed lots of big and little things in order to polish our simulation even further. We sincerely thank all our users who were so helpful in the process!

Added Fiat CR.42’s tail wheel rotation (limited)

Corrected the probability of the FW-190 catching fire

Landing gear breaks easier when skidding

Changes to AI:

formation algorithm *

take-off *

landing / taxi *

Bombing in shallow dive for fighters and fighter-bombers (attack aircraft) *

Il-2 aiming with rockets

If you have a computer with a Pentium 4 processor, you may occasionally encounter game lock-ups or crashes to desktop. In order to solve that, copy your il2_core.dll into the il2_corep4.dll (for example, with the following command: "copy il2_core.dll il2_corep4.dll"; or, in Windows Explorer, navigate to your sim installation directory, delete the existing il2_corep4.dll, make a copy of the il2_core.dll, and rename the copy to il2_corep4.dll)

 

Corrected the issue on machines with NVidia drivers 72.xx and above, where we had to work around an NVidia bug that caused parts of objects to disappear.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze bo mam problem i prosze doswiadczonych kolego o pomoc bo nie wiem juz co robic :mur: ... Otoz pare dni temu kupilem pierwszego IŁ'a w Vobisie (20zl). Gra jest w wersji 1.2. Problem polega na tym ze nie mam efektow pokroju dym, smugi po pociskach, nie ma lusek sypiacych sie z dzialek, nie ma wybuchow podczas trafianai w cel z dzialek, nie leca te drobniutkie elemety z samolotow jak sie do nich strzela tylko odpajaja elemety jak juz dostanie swoje, nie mam efektu dymu przy zadnej sytuacji... Ogolnie strasznie sie glupio gra. Myslalem ze to wina mojego systemu, sterow lub innej rzeczy ale zainstalowalem demko i tam wszystko chodzi bez zerzutu a na tych samych, fabrycznych ustawieniach pelna gra juz posiada wyzej wymienione fazy :mur: ... Prosze bardzo o pomoc bo nie mam juz pojecia co to moze byc !!! Z gory dzieki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! MAM problem z Forgotten Battles jak chce go odpalic do wyskakuje bląd ze biblioteka rts.dll nie jest poprawnym obrazem windows NT... chcialem podmienic ten plik ale nie mam dostepu do iinego egzemplarza choćby pirata:( wiec jak by ktos mogl mi pomóc i wyslal na meila ten plik rts.dll to bede bardzo wdzieczny ja mam polską wersje gry jak cos..BARDZO PEOSZE O POMOC.. moj adres: leomessi@vp.pl..HELP ME:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanascie dni i juz kolejny paczyk -> 4.0.4

 

Implemented work arounds for some ATI & NVIDIA drivers bugs.

Fixed a bug with Mosquito damage modeling.

Patched up a hole in the Mosquito cockpit.

Reversed the gear indicator light in the Do-335 cockpit

Fire extinguishers added to the Mosquito.

Corrected some bomber formation AI.

 

New ship – PAM (Hungarian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś się obejde bez spolszczenia, ale powiedzcie chociaż co jaki klawisz oznacza oraz jak sie startuje i ląduje.

Nie znasz podstaw a chcesz grac w ta gre... ? :?

Uruchomienie silnika - E, ciag - przepustnica (zakladam, ze grasz na joy'u, przepustnica to takie cos, co sie rusza w gore i w dol), poderwanie samolotu - joy do siebie.

Jesli nie rozumiesz niektorych opcji to polecam slownik, albo ling.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ukazala sie najnowsza odslona il2 o nazwie 1946, moze kilka slow powiedza gry-online.pl...

 

Dołączona grafika

 

IL-2 Sturmovik: 1946 jest kolejną pozycją z popularnej serii symulatorów lotniczych, traktujących o II Wojnie Światowej. Tym razem developerzy z firmy Maddox Games w kooperacji z korporacją Ubisoft Entertainment zintegrowali w jednym produkcie treści ze wszystkich wcześniejszych odsłon Szturmowika, wzbogacone o nowe elementy.

 

Zatem liczba dostępnych dla gracza samolotów sięgnęła 229 z czego 32 są premierowe – m.in. odrzutowy bombowiec Ar 234 Blitz oraz myśliwiec MiG-9 o takim samym napędzie. Do tego dochodzi blisko 200 świeżych misji bojowych w ramach 9 kampanii dla sił Związku Radzieckiego, III Rzeszy Niemieckiej i Japonii. Latamy nad prawdziwym terenem z lat czterdziestych XX wieku np. w rejonie Kijowa, Zatoki Bengalskiej, Korei i Chałchin-goł. Warto zauważyć, iż autorzy zaimplementowali nie tylko scenariusze historyczne, lecz również hipotetyczne (z II Wojną Światową, trwającą jeszcze w roku 1946).

 

Nie zapomniano też o wprowadzeniu nowych celów naziemnych, czyli bunkrów i okopów. Uwagę zwraca także ogromna ilość (blisko 1000) schematów kamuflażu podniebnych maszyn. Jako bonus dołączono do IL-2 Sturmovik: 1946 szczegółowy przewodnik po samolotach, ekskluzywne trailery gry Storm of War: Battle of Britain, jak również filmowe wywiady i reportaże, ukazujące kulisy procesu developingu omawianego produktu.

Nie musze pisac, ze dla fana simow pozycja obowiazkowa, laczna liczba samalotow w grze robi wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dodatek to taka reanimacja trupa i okazja do wyciągnięcia kilku groszy, bo prędzej czy póżniej będzie standardem na HLu. Opróćz kilku maszyn które miały okazje załapać się na wojenkę reszta to czysta fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dobrze, ze nareszcie zebrano wszystko w jadna kupe. Standardem to juz praktycznie jest, bo wiekszosc serwerow stoi na nowej wersji, wiec jesli chce sie grac to trzeba to lyknac. ;]

Poza tym brak konkurencji, wiec moga sobie dyktowac warunki. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Mnie najbardziej dziwi fakt, że w tej grze jest masa rzeczy które należało by poprawić, tudzież sporo samolotów które więcej by wniosły do rozgrywki choćby na frontach. A Olo wrzucił totalne dziwadła. Mógł odrazu wrzucić Mig29 i TIE Fightera. Trochę mnie to boli bo ząbki zjadłem na tej grze, ale jak widać wszystko da się dla kasy.

 

A swoją drogą ten dodatek jest jeszcze o tyle kontrowersyjny, że jak sam autor się przyznał, nie trzyma się oryginalnych planów. Zmodyfikował Lerche, bo wg. niego to nie mogło latać...lol. QRA (Quick Rareaction Alert) on jest wróżka ten nie mógł latać, a reszta tak...lol.

 

Mam nadzieje że wyjdzie wreszcie złamany kod gry na jaw albp chociaż patent jak to zrobić ;]

 

EDIT>>

Poprawiłem interpunkcje :P

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę zapłacić za wszystko ale niech ten :putch" coś wnosi do rozgrywki, a nie tylko nowy model który dzięki syberyjskiej sosnie ma wytrzymałość tytanu. Powiem szczerze pocisk od Mg151/20 w łapkach miałem i robi to wrażenie, stanowisko do kalibracji FW190 tez widziałem i dziury w betonie były spore, a ten się upiera przy swoiim.

 

Dla przykładu dodatek Flaming Cliffs do LO miał 287mb ale gre zmienił diametralnie, a i dokumentacja Su-25 mi w łapki od wóców też wpadła i robi wrażenie.

 

Ostatnio przy okazji jakiegoś wywiadu dotarło do mnie zdanie Madoxa, że dźwieki w tej grze są rewelacyjne, tylko my tego nie możemy usłyszeć bo karty dźwiękowe jakie mamy oferują za małą jakość.

 

A jeżeli mogę to wywiady na temat jego nowego produktu BoB2 są jeszce bardziej żałosne. Większość odpowiedzi na pytania to: "it's possible", "maybe".

 

Juz jest nawet patch do dodatku, narazie publiczna beta ale jak sam twórca powiedział już raczejnic się nie zmieni i tak będzie finał wyglądał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...