Skocz do zawartości
kargs

3D stereo Niezla sprawa!

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przegladalem sobie karty graficzne na allegro i natrafilem na ciekawa oferte: koles proponowal kupno okularow wraz ze sterownikami do ogladania efektu 3d na ekranie (na pewno wielu z was wie o co chodzi :) - kiedys bylo nawet kilka filmow w telewizji w tym "formacie"). Dla tych co nie wiedza: okulary maja dwa szkielka (a raczej dwie folie): czerwone i niebieskie. Ekran jest odpowiednio modyfikowany i wydaje sie nam ze cos wystaje z monitora lub siedzi gdzies "gleboko".

 

Pomyslalem sobie ze 15zl +przesylka za kawalek kartonu i cd to duzo, a ja gdzies kiedys mialem takie okulary. Wygrzebalem je, sciagnalem stery, ustawilem i... super! Duzo lepiej sie gra niz normalnie! Warto sprubowac.

Wszystko czego potrzebujesz to:

detonatory najlepiej 45.23 (www.nvidia.com)

stery 3d stereo tutaj

no i okulary :)

 

Przydac sie moze tez opis obslugi: (link jest na tej samej stronie co stery 3d stereo)

 

Goraco polecam! :) Warto sprawdzic. Niby technika stara ale nowe zastosowanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Zaraz kupic. Lepiej zrobic samemu.

Kupujesz folie na szyby (czerwona i niebieska), pleksi- wycinasz, naklejasz, mocujesz- gotowe.

Albo idziesz do dobrego(!) szklarza, bo taki posiada czasami szklo barwione(czy jakos tak) i nie wierze zeby ci za grosze nie wycial 2 kawalkow. Potem te szkla oprawiasz i gotowe.

Mozna jeszcze kupic okulary (pseudo-)przeciwsloneczne niebieskie i czerwone i pokombinowac ze szkielkami (wtedy masz 2 pary :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. Nie trzeba od razu kupowac :) wystarczy pokombinowac. Podobno najlepsza mieszanka kolorow to czerwony i cyjan (jasnoniebieski) ale ja mam czerwony i niebieski i tez dziala (tyle ze troche gorzej, ale efekt powalajacy).

 

Jesli juz ktos ma okulary i zkonfigurowal stery to tutaj jest mala galeria obrazkow w 3d stereo. Popatrzcie na tego dinozaura (tytul "the lost world")! super efekt! (najlepszy jaki do tej pory widzialem)

 

BTW: tutaj jest aukcja dzieki ktorej dowiedzialem sie o tym. Co prawda jest juz zamknieta ale jesli ktos chce koniecznie kupic te okulary to niech zapyta sprzedawce (moze jeszcze ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no zrobic to ostatecznosc - kiedys byly takie za darmo - hleh ze nie udalo mi sie wtedy pomyslec :/ A może ktoś w tym czasie zdobyl 2 i chcialby sie podzielic (tzn. sprzedać) i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz kiedys taki gosc zostawil u mojego taty te z reklamy mojave i zapomnial - juz mam pomaranczony (a stera mozna konfigurowac)... Ale drugiego nie mam - jest ciemnoniebieski ale ciemny - chociaz moze byc - zaraz sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery mozna konfigurowac ale cho.lernie ciezko dobrac kolor (probowalem zmienic cyjan na jakis inny bo ja mam okulary czerwony+niebieski a nie cyjan, ale nie udalo mi sie dobrac kolorow). Ale proboj! Jak ci sie uda to powiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu wybrane zostały kolory czerwony i niebieski - jeśli zerkniecie sobie na widmo barw to zobaczycie, że te kolory są oddalone od siebie najbardziej. Dzięki temu uzyskuje się najwiekszą separację pomiędzy obrazami widzianymi przez oko lewe i prawe. Z tego samego powodu eksperymenty z innymi kolorami szkiełek nie mają za bardzo sensu i skazane są na niepowodzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dlugiej przerwie :) mialem problem z kompem (wirus blast). Niedlugo w jakims czasopismie (pani domu czy cos) beda okulary 3d! Ogladajcie reklamy w tv bo nie pamietam dokladnie jakie to czasopismo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dlugiej przerwie :) mialem problem z kompem (wirus blast). Niedlugo w jakims czasopismie (pani domu czy cos) beda okulary 3d! Ogladajcie reklamy w tv bo nie pamietam dokladnie jakie to czasopismo :)

wlasnie widzialem te okulary w reklamie maja byc w Pani Domu w tym tygodniu :)

 

ps. wiecie cos o takich sterownikach do ATI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi się przewidziało, albo na prawde widziałem iż jedna z folii nie była niebieska tylko zielona - hmm Może mi się jednak przewidziało nie wiem.

Ja moge sobie zrobić takie okularki - folie mam i czerwona i niebieska wiec to nie problem, ale wole gotowca, a zresztą nie mam czasu obecnie, ale efekt musi być zajebisty w 3d.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowicie, ze zwykle okulary 3d beda dawaly efekt w grach jak w specjalnie do tego kreconych filmach lub screenach ?

Cos mi sie nie wydaje.

:)

efekt jest, ale to OCZYWISCIE nie to samo co spolaryzowany albo migawkowy ;) nawet dziala, ale grac imho to na tym sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tyż mam oularki 3D, ale prawie nie używam - z tym że to nie są kartonowe gogle, tylko takie ciekawe urządzenie, które przysłania w innych częstotliwościach okular lewy, a w innych prawy - dzięki temu obraz ma normalny kolor, a efekt 3D jest.

 

Zastanawiam się, czy ich nie sprzedać...

 

Aha - okulary, to Elsa 3D Revelator - bezprzewodowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...